Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.10.2019 > 16:24 Versiunea pentru printare
Luni, 14 octombrie 2019, ora 16:24

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:124 48 27 13 11 - 6 10 6 3
- voturi pentru (DA):23 - 1 13 - - 6 1 2 -
- voturi împotrivă (NU):60 48 - - - - - 5 4 3
- abțineri:41 - 26 - 11 - - 4 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Antal István-János UDMR Abținere
4. Apjok Norbert UDMR Abținere
5. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Băișanu Ștefan-Alexandru - NU
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR Abținere
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL Abținere
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Borza Remus-Adrian PSD NU
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran-Voinea Ioana PSD NU
20. Buican Cristian PNL Abținere
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
23. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cherecheș Florica PNL Abținere
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Cioabă Petre PSD NU
29. Cobuz Maricela PSD NU
30. Cocoș Vasile PSD NU
31. Codreanu Constantin PMP DA
32. Cosma Lavinia-Corina USR DA
33. Cristache Cătălin PMP DA
34. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
35. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
36. Csoma Botond UDMR Abținere
37. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
38. Culeafă Mihai PNL Abținere
39. Cupșa Ioan PNL Abținere
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
43. Fădor Angelica PNL DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
45. Gavrilescu Grațiela Leocadia - NU
46. Georgescu Laura PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gerea Andrei Dominic PRO Europa NU
49. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
50. Giugea Nicolae PNL Abținere
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
52. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
53. Ion Stelian-Cristian USR DA
54. Ioniță Antoneta PNL Abținere
55. Iordache Florin PSD NU
56. Itu Cornel PSD NU
57. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
58. Longher Victoria Minoritati NU
59. Lungu Tudorița PNL Abținere
60. Lupescu Dumitru USR DA
61. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
62. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
63. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
64. Mircea Florin PSD NU
65. Moise Costin-Sebastian PMP DA
66. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
67. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
68. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
69. Neagu Nicolae PNL Abținere
70. Neață Eugen PSD NU
71. Nicolae Andrei PSD NU
72. Nistor Laurențiu PSD NU
73. Niță Nicu PSD NU
74. Oprea Dumitru PNL Abținere
75. Oteșanu Daniela PSD NU
76. Paraschiv Rodica PSD NU
77. Pașcan Emil-Marius PMP DA
78. Păle Dănuț PSD NU
79. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
80. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
81. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
82. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
83. Popescu Pavel PNL Abținere
84. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
85. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
86. Prună Cristina-Mădălina USR DA
87. Rădulescu Alexandru PSD NU
88. Răduț Violeta PSD NU
89. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
90. Roman Ioan Sorin PSD NU
91. Romanescu Cristinel PNL Abținere
92. Roșca Lucreția PSD NU
93. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
94. Seres Dénes UDMR Abținere
95. Simion Lucian-Eduard PSD NU
96. Simonis Alfred - Robert PSD NU
97. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
98. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
99. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
100. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
101. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa NU
102. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
103. Șișcu George PNL Abținere
104. Șotcan Theodora PSD NU
105. Șovăială Constantin PNL Abținere
106. Tabugan Ion PRO Europa NU
107. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
108. Teiș Alina PSD NU
109. Terea Ioan PSD NU
110. Toma Ilie PSD NU
111. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
112. Țachianu Marian PSD NU
113. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
114. Varga Vasile PNL Abținere
115. Vasile Daniel Minoritati NU
116. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
117. Vasilică Radu Costin PSD NU
118. Vass Levente UDMR Abținere
119. Vexler Silviu Minoritati Abținere
120. Vîlceanu Dan PNL Abținere
121. Vîrză Mihăiță PSD NU
122. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
123. Zainea Cornel USR DA
124. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 august 2020, 9:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro