Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.10.2019 > 16:25 Versiunea pentru printare
Luni, 14 octombrie 2019, ora 16:25

Subiect vot: PL-x 270/2019 - mutarea de la nr. crt. 502 de pe ordinea de zi la nr. crt. 2 și retrimiterea la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:119 43 30 15 6 - 6 12 5 2
- voturi pentru (DA):80 43 - 15 6 - - 9 5 2
- voturi împotrivă (NU):37 - 30 - - - 6 1 - -
- abțineri:2 - - - - - - 2 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Arsu Alin-Ionuț USR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP NU
14. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
15. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Borza Remus-Adrian PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran-Voinea Ioana PSD DA
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Cioabă Petre PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP NU
33. Cristache Cătălin PMP NU
34. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
35. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
36. Culeafă Mihai PNL NU
37. Cupșa Ioan PNL NU
38. Dehelean Silviu USR DA
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
41. Fădor Angelica PNL NU
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
43. Georgescu Laura PSD DA
44. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
45. Ghilea Găvrilă PNL NU
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
47. Gudu Vasile PNL NU
48. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
49. Ibram Iusein Minoritati DA
50. Ion Stelian-Cristian USR DA
51. Ioniță Antoneta PNL NU
52. Iordache Florin PSD DA
53. Itu Cornel PSD DA
54. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
55. Longher Victoria Minoritati DA
56. Lungu Tudorița PNL NU
57. Lupescu Dumitru USR DA
58. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
59. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
60. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
61. Mircea Florin PSD DA
62. Moise Costin-Sebastian PMP NU
63. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
64. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
65. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
66. Neagu Nicolae PNL NU
67. Neață Eugen PSD DA
68. Nicolae Andrei PSD DA
69. Nistor Laurențiu PSD DA
70. Niță Mihai - DA
71. Niță Nicu PSD DA
72. Oprea Dumitru PNL NU
73. Oteșanu Daniela PSD DA
74. Pambuccian Varujan Minoritati DA
75. Paraschiv Rodica PSD DA
76. Pașcan Emil-Marius PMP NU
77. Păle Dănuț PSD DA
78. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
79. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
80. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
81. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
82. Popescu Pavel PNL NU
83. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
84. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
85. Prună Cristina-Mădălina USR DA
86. Rădulescu Alexandru PSD DA
87. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
88. Răduț Violeta PSD DA
89. Roman Florin-Claudiu PNL NU
90. Roman Ioan Sorin PSD DA
91. Romanescu Cristinel PNL NU
92. Roșca Lucreția PSD DA
93. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
94. Simion Lucian-Eduard PSD DA
95. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
96. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
97. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
98. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
99. Șișcu George PNL NU
100. Șovăială Constantin PNL NU
101. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
102. Tabugan Ion PRO Europa DA
103. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
104. Teiș Alina PSD DA
105. Terea Ioan PSD DA
106. Toma Ilie PSD DA
107. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
108. Țachianu Marian PSD DA
109. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
110. Varga Vasile PNL NU
111. Vasile Daniel Minoritati DA
112. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
113. Vasilică Radu Costin PSD DA
114. Vexler Silviu Minoritati DA
115. Vîlceanu Dan PNL NU
116. Vîrză Mihăiță PSD DA
117. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
118. Zainea Cornel USR DA
119. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 august 2020, 9:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro