Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2019 > 10:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2019, ora 10:48

Subiect vot: Pl-x 170/2019 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:163 79 33 18 14 - 6 7 5 1
- voturi pentru (DA):128 78 3 18 13 - 3 7 5 1
- voturi împotrivă (NU):31 1 28 - - - 2 - - -
- abțineri:4 - 2 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bodea Marius PNL NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Cioabă Petre PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Csoma Botond UDMR DA
35. Cupșa Ioan PNL DA
36. Dehelean Silviu USR DA
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dîrzu Ioan PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Dunava Costel Neculai PSD DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Farago Petru UDMR DA
46. Fădor Angelica PNL NU
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
49. Furtună Mirela PSD DA
50. Gavrilă Camelia PSD DA
51. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
52. Georgescu Laura PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghe Tinel PNL Abținere
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL NU
58. Gilia Claudia PSD DA
59. Goga Octavian PSD DA
60. Gudu Vasile PNL NU
61. Halici Nicușor PSD DA
62. Hărătău Elena PSD DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
64. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
65. Huncă Mihaela PRO Europa DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
68. Ion Stelian-Cristian USR DA
69. Ioniță Antoneta PNL NU
70. Itu Cornel PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Jivan Luminița-Maria PSD DA
73. Korodi Attila UDMR DA
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lovin Dumitru - DA
77. Lungu Tudorița PNL NU
78. Lupescu Dumitru USR DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD DA
80. Manole Petre-Florin PSD DA
81. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
82. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
83. Mircea Florin PSD DA
84. Mohaci Mihai PRO Europa DA
85. Moise Costin-Sebastian PMP NU
86. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
88. Movilă Petru PMP DA
89. Mușoiu Ștefan PSD DA
90. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
92. Neagu Nicolae PNL NU
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nicolae Andrei PSD NU
95. Nistor Laurențiu PSD DA
96. Niță Nicu PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Oprea Dumitru PNL NU
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Pașcan Emil-Marius PMP NU
101. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
102. Păle Dănuț PSD DA
103. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
104. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
105. Pop Andrei PSD DA
106. Pop Tudor Rareș USR DA
107. Popa Florin PSD DA
108. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
109. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
110. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
111. Popescu Pavel PNL NU
112. Presură Alexandra PSD DA
113. Radu Anișoara PSD DA
114. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
115. Rădulescu Alexandru PSD DA
116. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
118. Roman Florin-Claudiu PNL NU
119. Romanescu Cristinel PNL NU
120. Roșca Lucreția PSD DA
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
122. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
123. Sefer Cristian-George PSD DA
124. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
125. Seres Dénes UDMR DA
126. Simion Lucian-Eduard PSD DA
127. Simionca Ionuț PMP DA
128. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
129. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
130. Spânu Ion PRO Europa DA
131. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
132. Stancu Florinel PRO Europa DA
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Stănescu Alexandru PSD DA
135. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
136. Szabó Ödön UDMR DA
137. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
138. Șișcu George PNL NU
139. Șotcan Theodora PSD DA
140. Șovăială Constantin PNL NU
141. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
142. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
143. Teiș Alina PSD DA
144. Terea Ioan PSD DA
145. Tîlvăr Angel PSD DA
146. Todor Adrian PSD DA
147. Toma Ilie PSD DA
148. Tudor Beatrice PSD DA
149. Turcan Raluca PNL NU
150. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
151. Tușa Adriana Diana PSD DA
152. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
153. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
154. Varga Glad-Aurel PNL NU
155. Varga Vasile PNL Abținere
156. Vasile Daniel Minoritati DA
157. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
158. Vass Levente UDMR DA
159. Velcea Nicolae PSD DA
160. Vîrză Mihăiță PSD DA
161. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
162. Zainea Cornel USR DA
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 6:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro