Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2019 > 10:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2019, ora 10:31

Subiect vot: Pl-x 324/2018 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:158 78 28 18 14 - 6 7 4 3
- voturi pentru (DA):109 77 - 2 14 - 2 7 4 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:48 1 27 16 - - 4 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL Abținere
9. Barna Ilie Dan USR Abținere
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL Abținere
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bodea Marius PNL Abținere
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
21. Buican Cristian PNL Abținere
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Viorica PNL Abținere
30. Cioabă Petre PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
35. Csép Éva-Andrea UDMR DA
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Cupșa Ioan PNL Abținere
38. Dehelean Silviu USR Abținere
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL Abținere
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Farago Petru UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL Abținere
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
52. Furtună Mirela PSD DA
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
55. Georgescu Laura PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
57. Gheorghe Tinel PNL Abținere
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Gilia Claudia PSD DA
61. Gudu Vasile PNL Abținere
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
64. Huncă Mihaela PRO Europa DA
65. Ibram Iusein Minoritati DA
66. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
67. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
68. Ioniță Antoneta PNL Abținere
69. Itu Cornel PSD DA
70. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
71. Jivan Luminița-Maria PSD DA
72. Korodi Attila UDMR DA
73. Lazăr Sorin PSD DA
74. Longher Victoria Minoritati DA
75. Lovin Dumitru - DA
76. Lungu Tudorița PNL Abținere
77. Lupescu Dumitru USR Abținere
78. Macovei Silviu Nicu PSD DA
79. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
80. Manole Petre-Florin PSD DA
81. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
82. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
83. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
84. Mircea Florin PSD DA
85. Mohaci Mihai PRO Europa DA
86. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
87. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
89. Movilă Petru PMP Abținere
90. Mușoiu Ștefan PSD DA
91. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
92. Neagu Nicolae PNL Abținere
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nicolae Andrei PSD DA
95. Nistor Laurențiu PSD DA
96. Niță Nicu PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Oprea Dumitru PNL Abținere
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Paraschiv Rodica PSD DA
101. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
102. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
103. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
104. Pop Andrei PSD Abținere
105. Pop Tudor Rareș USR Abținere
106. Popa Florin PSD DA
107. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
108. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
109. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
110. Popescu Pavel PNL Abținere
111. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
112. Radu Anișoara PSD DA
113. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
114. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
116. Răduț Violeta PSD DA
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
118. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
119. Romanescu Cristinel PNL Abținere
120. Roșca Lucreția PSD DA
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
122. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
123. Sefer Cristian-George PSD DA
124. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
125. Seres Dénes UDMR DA
126. Simion Lucian-Eduard PSD DA
127. Simionca Ionuț PMP Abținere
128. Simonis Alfred - Robert PSD DA
129. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
130. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
131. Spânu Ion PRO Europa DA
132. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
133. Stancu Florinel PRO Europa DA
134. Stativă Irinel Ioan PSD DA
135. Stănescu Alexandru PSD DA
136. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
137. Suciu Matei PSD DA
138. Szabó Ödön UDMR DA
139. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
140. Șotcan Theodora PSD DA
141. Șovăială Constantin PNL Abținere
142. Ștefan Corneliu PSD DA
143. Teiș Alina PSD DA
144. Terea Ioan PSD DA
145. Tîlvăr Angel PSD DA
146. Toma Ilie PSD DA
147. Tudor Beatrice PSD DA
148. Turcan Raluca PNL Abținere
149. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
150. Tușa Adriana Diana PSD DA
151. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
152. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
153. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
154. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
155. Velcea Nicolae PSD DA
156. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
157. Zainea Cornel USR Abținere
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 7:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro