Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 14:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 14:20

Subiect vot: Aprobare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:272 101 40 16 13 14 2 11 5 1 36 8 7 4 9 5
- voturi pentru (DA):272 101 40 16 13 14 2 11 5 1 36 8 7 4 9 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR DA
20. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Bende Sándor deputat UDMR DA
23. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
24. Benkő Erika deputat UDMR DA
25. Bica Dănuț deputat PNL DA
26. Birchall Ana deputat PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
28. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
30. Bodea Marius deputat PNL DA
31. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PRO România DA
33. Borza Remus-Adrian deputat PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
35. Botnariu Emanuel-Gabriel senator - DA
36. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
37. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
42. Burciu Cristina deputat PSD DA
43. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
44. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
45. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
46. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
47. Caracota Iancu senator PNL DA
48. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
49. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
50. Căciulă Aurel deputat PSD DA
51. Călin Ion deputat PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
53. Cârciumaru Florin senator PSD DA
54. Cherecheș Florica deputat PNL DA
55. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
57. Chiriac Viorel deputat PSD DA
58. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
59. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
60. Cioabă Petre deputat PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Cobuz Maricela deputat PSD DA
65. Cocoș Vasile deputat PSD DA
66. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
67. Coliban Allen senator USR DA
68. Constantin Daniel deputat PRO România DA
69. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
70. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
71. Crețu Gabriela senator PSD DA
72. Cristache Cătălin deputat PMP DA
73. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
74. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
76. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
77. Cupă Ion deputat ALDE DA
78. Cupșa Ioan deputat PNL DA
79. Deneș Ioan senator PSD DA
80. Dima Carmen senator PSD DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
82. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
83. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
85. Dogariu Eugen senator PSD DA
86. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
87. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
88. Durbacă Eugen deputat PRO România DA
89. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
90. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
91. Farago Petru deputat UDMR DA
92. Fădor Angelica deputat PNL DA
93. Federovici Doina Elena senator PSD DA
94. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
95. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
96. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
97. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
98. Floroiu Ionel deputat PSD DA
99. Furtună Mirela deputat PSD DA
100. Ganea Ion senator PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
102. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
105. Găină Mihăiță deputat PSD DA
106. Georgescu Laura deputat PSD DA
107. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
108. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
109. Gherman Dumitru deputat PSD DA
110. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
111. Gilia Claudia deputat PSD DA
112. Goga Octavian deputat PSD DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
114. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
115. Gudu Vasile deputat PNL DA
116. Hadârcă Ion senator ALDE DA
117. Hărătău Elena deputat PSD DA
118. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
120. Huncă Mihaela deputat PRO România DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
122. Iancu Iulian deputat PSD DA
123. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
124. Iftimie Neculai deputat PSD DA
125. Ilie Viorel senator ALDE DA
126. Iliescu Cătălin Lucian senator - DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
130. Ionașcu Gabi senator - DA
131. Ionescu George deputat PNL DA
132. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
133. Iordache Florin deputat PSD DA
134. Iordache Virginel senator PSD DA
135. Itu Cornel deputat PSD DA
136. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
137. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
138. Korodi Attila deputat UDMR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
140. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
141. Longher Victoria deputat Minoritati DA
142. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
143. Lungu Dan senator USR DA
144. Lungu Tudorița deputat PNL DA
145. Lupașcu Costel deputat PSD DA
146. Lupescu Dumitru deputat USR DA
147. Lupu Victorel senator PSD DA
148. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
149. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
150. Manoliu Dan senator PSD DA
151. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
152. Mareș Mara deputat PNL DA
153. Marin Gheorghe senator PSD DA
154. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
155. Marussi George-Nicolae senator USR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
157. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
158. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
159. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
160. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
161. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
162. Mihu Ștefan senator PSD DA
163. Mircea Florin deputat PSD DA
164. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
165. Mohaci Mihai deputat PRO România DA
166. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
168. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
171. Neagu Nicolae deputat PNL DA
172. Neață Eugen deputat PSD DA
173. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
174. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
175. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
176. Niță Mihai deputat ALDE DA
177. Niță Nicu deputat PSD DA
178. Nosa Iuliu deputat PSD DA
179. Olar Corneliu deputat PNL DA
180. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
181. Oprea Dumitru deputat PNL DA
182. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
183. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
184. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
185. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
187. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
188. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
189. Pavel Marian senator PSD DA
190. Păle Dănuț deputat PSD DA
191. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
192. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
193. Petrea Gabriel deputat PSD DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
195. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
196. Pop Andrei deputat PSD DA
197. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
198. Popa Florin deputat PSD DA
199. Popa Ion senator ALDE DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
201. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
202. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
203. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
204. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
205. Presură Alexandra deputat PSD DA
206. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
207. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
211. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
213. Răduț Violeta deputat PSD DA
214. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
215. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
216. Ruse Mihai senator ALDE DA
217. Salan Viorel senator PSD DA
218. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
219. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
220. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
221. Seres Dénes deputat UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
223. Simionca Ioan senator ALDE DA
224. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
225. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
226. Solomon Adrian deputat PSD DA
227. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
228. Stan Viorel deputat PSD DA
229. Stancu Florinel deputat PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
231. Stănescu Paul senator PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
233. Suciu Matei deputat PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
236. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
237. Șișcu George deputat PNL DA
238. Șotcan Theodora deputat PSD DA
239. Șova Lucian deputat PSD DA
240. Șovăială Constantin deputat PNL DA
241. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
242. Tabugan Ion deputat ALDE DA
243. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
244. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
245. Teiș Alina deputat PSD DA
246. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
247. Todor Adrian deputat PSD DA
248. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
249. Toma Ilie deputat PSD DA
250. Trufin Lucian senator PSD DA
251. Tudor Beatrice deputat PSD DA
252. Turcan Raluca deputat PNL DA
253. Turos Lóránd senator UDMR DA
254. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
255. Țachianu Marian deputat PSD DA
256. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
257. Țuțuianu Adrian senator - DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
259. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
260. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
261. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
262. Velcea Nicolae deputat PSD DA
263. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
265. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
266. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
267. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
268. Weber Mihai deputat PSD DA
269. Wiener Adrian senator USR DA
270. Zainea Cornel deputat USR DA
271. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 septembrie 2020, 2:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro