Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 14:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 14:19

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:221 89 41 16 5 13 5 8 8 3 12 5 3 9 4
- voturi pentru (DA):216 89 41 16 5 13 5 8 8 3 11 4 2 7 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:5 - - - - - - - - - 1 1 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
7. Anton Anton deputat ALDE DA
8. Apjok Norbert deputat UDMR DA
9. Avram Constantin deputat ALDE DA
10. Axinte Vasile deputat PSD DA
11. Baciu Gheorghe senator - DA
12. Balan Ioan deputat PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
14. Barna Ilie Dan deputat USR DA
15. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
17. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
18. Bica Dănuț deputat PNL DA
19. Birchall Ana deputat PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
23. Bodea Marius deputat PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PRO Europa DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
27. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
29. Buican Cristian deputat PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
31. Bulacu Romulus senator PNL DA
32. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
33. Burciu Cristina deputat PSD DA
34. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
35. Caracota Iancu senator PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
37. Călin Ion deputat PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
39. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
41. Chiriac Viorel deputat PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
43. Cioabă Petre deputat PSD DA
44. Ciocan Dan deputat PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
46. Cîtea Vasile deputat PSD DA
47. Cocoș Vasile deputat PSD DA
48. Codreanu Constantin deputat PMP DA
49. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
50. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
51. Cristache Cătălin deputat PMP DA
52. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
53. Csoma Botond deputat UDMR DA
54. Culeafă Mihai deputat PNL DA
55. Cupă Ion deputat ALDE DA
56. Cupșa Ioan deputat PNL DA
57. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
58. Derzsi Ákos senator UDMR -
59. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
60. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
63. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
64. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
65. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
67. Fădor Angelica deputat PNL DA
68. Fălcoi Nicu senator USR DA
69. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
70. Floroiu Ionel deputat PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
72. Ganea Ion senator PSD DA
73. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
74. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
75. Găină Mihăiță deputat PSD DA
76. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
77. Gherman Dumitru deputat PSD DA
78. Ghica Cristian senator USR DA
79. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
80. Gilia Claudia deputat PSD DA
81. Giugea Nicolae deputat PNL DA
82. Goga Octavian deputat PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
84. Gudu Vasile deputat PNL DA
85. Hadârcă Ion senator ALDE DA
86. Halici Nicușor deputat PSD DA
87. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
88. Hărătău Elena deputat PSD DA
89. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
90. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
91. Iancu Iulian deputat PSD DA
92. Iftimie Neculai deputat PSD DA
93. Ilie Viorel senator ALDE DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
97. Ionașcu Gabi senator - DA
98. Ionescu George deputat PNL DA
99. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
100. Itu Cornel deputat PSD DA
101. Lazăr Sorin deputat PSD DA
102. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
103. Longher Victoria deputat Minoritati DA
104. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
105. Lungu Dan senator USR DA
106. Lungu Tudorița deputat PNL DA
107. Lupașcu Costel deputat PSD DA
108. Lupescu Dumitru deputat USR DA
109. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
110. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
111. Mareș Mara deputat PNL DA
112. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa DA
113. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
116. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE -
117. Mihail Radu-Mihai senator USR -
118. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
119. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
120. Mircea Florin deputat PSD DA
121. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
122. Moga Nicolae senator PSD DA
123. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
125. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
126. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
127. Neață Eugen deputat PSD DA
128. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO Europa DA
129. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
130. Nicolae Andrei deputat PSD DA
131. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
132. Niță Ilie senator ALDE DA
133. Niță Mihai deputat ALDE DA
134. Niță Nicu deputat PSD DA
135. Nosa Iuliu deputat PSD DA
136. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
137. Oprea Dumitru deputat PNL DA
138. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
139. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
140. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
141. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
142. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
143. Păle Dănuț deputat PSD DA
144. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
145. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
147. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa DA
148. Ponta Victor-Viorel deputat PRO Europa DA
149. Pop Andrei deputat PSD DA
150. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
151. Popa Cornel senator PNL -
152. Popa Florin deputat PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
155. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
156. Popescu Pavel deputat PNL DA
157. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
158. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
159. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
160. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
161. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
162. Radu Anișoara deputat PSD DA
163. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
164. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
165. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
166. Răduț Violeta deputat PSD DA
167. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
168. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
169. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
170. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
171. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
173. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
174. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
175. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
176. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
177. Simionca Ioan senator ALDE DA
178. Simionca Ionuț deputat PMP DA
179. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
180. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
181. Solomon Adrian deputat PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
183. Stan Viorel deputat PSD DA
184. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
185. Stancu Florinel deputat PSD DA
186. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
187. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
188. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
189. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
190. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
191. Szabó Ödön deputat UDMR DA
192. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
193. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
194. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
195. Șișcu George deputat PNL DA
196. Șoptică Costel senator PNL DA
197. Șotcan Theodora deputat PSD DA
198. Șova Lucian deputat PSD DA
199. Șovăială Constantin deputat PNL DA
200. Ștefan Ion deputat PNL DA
201. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
202. Tabugan Ion deputat ALDE DA
203. Teiș Alina deputat PSD DA
204. Terea Ioan deputat PSD DA
205. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
206. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
207. Toma Ilie deputat PSD DA
208. Tudor Beatrice deputat PSD DA
209. Turos Lóránd senator UDMR DA
210. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
211. Țuțuianu Adrian senator - DA
212. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
213. Varga Vasile deputat PNL DA
214. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
215. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
216. Velcea Nicolae deputat PSD DA
217. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa DA
218. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
220. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE -
221. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 4 august 2020, 18:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro