Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 14:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 14:20

Subiect vot: Proiectul de Hotarare pentru constituirea unor grupuri parlamentare de prietenie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:243 95 40 17 7 14 5 10 12 1 7 13 7 3 9 3
- voturi pentru (DA):240 94 40 17 7 14 5 10 12 1 6 13 7 3 8 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:3 1 - - - - - - - - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
8. Anton Anton deputat ALDE DA
9. Apjok Norbert deputat UDMR DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Avram Constantin deputat ALDE DA
12. Axinte Vasile deputat PSD DA
13. Baciu Gheorghe senator - DA
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
16. Banias Mircea Marius deputat PRO Europa DA
17. Barna Ilie Dan deputat USR DA
18. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
20. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
21. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
22. Bica Dănuț deputat PNL DA
23. Birchall Ana deputat PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
27. Bodea Marius deputat PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PRO Europa DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
32. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
34. Buican Cristian deputat PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
36. Bulacu Romulus senator PNL DA
37. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
38. Burciu Cristina deputat PSD DA
39. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
40. Caracota Iancu senator PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
42. Călin Ion deputat PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
44. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
46. Chiriac Viorel deputat PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
48. Cioabă Petre deputat PSD DA
49. Ciocan Dan deputat PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
51. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PRO Europa DA
52. Cîtea Vasile deputat PSD DA
53. Cocoș Vasile deputat PSD DA
54. Codreanu Constantin deputat PMP DA
55. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
56. Cristache Cătălin deputat PMP DA
57. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
58. Csoma Botond deputat UDMR DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
60. Culeafă Mihai deputat PNL DA
61. Cupă Ion deputat ALDE DA
62. Cupșa Ioan deputat PNL DA
63. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
64. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
65. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
68. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
70. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
71. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
72. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
74. Fădor Angelica deputat PNL DA
75. Fălcoi Nicu senator USR DA
76. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
77. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
78. Floroiu Ionel deputat PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
80. Ganea Ion senator PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
83. Găină Mihăiță deputat PSD DA
84. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
85. Gherman Dumitru deputat PSD DA
86. Ghica Cristian senator USR DA
87. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
88. Gilia Claudia deputat PSD DA
89. Giugea Nicolae deputat PNL DA
90. Goga Octavian deputat PSD DA
91. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
92. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
93. Gudu Vasile deputat PNL DA
94. Hadârcă Ion senator ALDE DA
95. Halici Nicușor deputat PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
97. Hărătău Elena deputat PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
99. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
100. Iancu Iulian deputat PSD DA
101. Iftimie Neculai deputat PSD DA
102. Ilie Viorel senator ALDE DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
106. Ionașcu Gabi senator - DA
107. Ionescu George deputat PNL DA
108. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
109. Iordache Florin deputat PSD DA
110. Itu Cornel deputat PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
112. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
113. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
114. Lazăr Sorin deputat PSD DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
116. Longher Victoria deputat Minoritati DA
117. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
118. Lungu Tudorița deputat PNL DA
119. Lupașcu Costel deputat PSD DA
120. Lupescu Dumitru deputat USR DA
121. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
122. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
123. Mareș Mara deputat PNL DA
124. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa DA
125. Marin Gheorghe senator PSD DA
126. Marin Nicolae senator PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
128. Marussi George-Nicolae senator USR DA
129. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
130. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
131. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
132. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
133. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
135. Mihu Ștefan senator PSD -
136. Mircea Florin deputat PSD DA
137. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
138. Moga Nicolae senator PSD DA
139. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
140. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
142. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
144. Neață Eugen deputat PSD DA
145. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO Europa DA
146. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
147. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
148. Nicolae Andrei deputat PSD DA
149. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
150. Niță Ilie senator ALDE DA
151. Niță Mihai deputat ALDE DA
152. Niță Nicu deputat PSD DA
153. Nosa Iuliu deputat PSD DA
154. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
155. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
156. Oprea Dumitru deputat PNL DA
157. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
158. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
159. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
161. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
163. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa DA
164. Păle Dănuț deputat PSD DA
165. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa DA
169. Ponta Victor-Viorel deputat PRO Europa DA
170. Pop Andrei deputat PSD DA
171. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
172. Popa Cornel senator PNL DA
173. Popa Florin deputat PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
177. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
178. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
179. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
180. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
182. Radu Anișoara deputat PSD DA
183. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
184. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
185. Răduț Violeta deputat PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
187. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
188. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
189. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
190. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
193. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
194. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
195. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
196. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
197. Simionca Ionuț deputat PMP DA
198. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
199. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
200. Solomon Adrian deputat PSD DA
201. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
202. Stan Viorel deputat PSD DA
203. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
204. Stancu Florinel deputat PSD DA
205. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
206. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
207. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
210. Szabó Ödön deputat UDMR DA
211. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
213. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
214. Șișcu George deputat PNL DA
215. Șoptică Costel senator PNL DA
216. Șotcan Theodora deputat PSD DA
217. Șova Lucian deputat PSD DA
218. Șovăială Constantin deputat PNL DA
219. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
221. Tabugan Ion deputat ALDE DA
222. Teiș Alina deputat PSD DA
223. Terea Ioan deputat PSD DA
224. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
225. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
226. Toma Ilie deputat PSD -
227. Tudor Beatrice deputat PSD DA
228. Turos Lóránd senator UDMR DA
229. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
230. Țuțuianu Adrian senator - DA
231. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
232. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
233. Varga Vasile deputat PNL DA
234. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
235. Văcaru Alin Vasile deputat PRO Europa DA
236. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
237. Velcea Nicolae deputat PSD DA
238. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
239. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa DA
240. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
241. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
242. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE -
243. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 4 august 2020, 18:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro