Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2019 > 14:23 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2019, ora 14:23

Subiect vot: Timp dezbatere Moțiune de cenzură
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:311 73 63 24 16 13 6 8 8 1 46 21 12 8 8 4
- voturi pentru (DA):307 73 63 24 16 13 6 8 8 1 44 20 11 8 8 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - - - - - 1 1 - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Alexe Costel deputat PNL DA
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR DA
22. Bădălău Niculae senator PSD DA
23. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
29. Benkő Erika deputat UDMR DA
30. Bica Dănuț deputat PNL DA
31. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
32. Birchall Ana deputat PSD DA
33. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
36. Bodea Marius deputat PNL DA
37. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
40. Botnariu Emanuel-Gabriel senator - DA
41. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
42. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buican Cristian deputat PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
47. Bulacu Romulus senator PNL DA
48. Bulai Iulian deputat USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
50. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
51. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
52. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
53. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
54. Caracota Iancu senator PNL DA
55. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
58. Cârciumaru Florin senator PSD DA
59. Cherecheș Florica deputat PNL DA
60. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
62. Chiriac Viorel deputat PSD DA
63. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
64. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
65. Cioabă Petre deputat PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
69. Cocoș Vasile deputat PSD DA
70. Codreanu Constantin deputat PMP DA
71. Coliban Allen senator USR DA
72. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
73. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
74. Crețu Gabriela senator PSD DA
75. Cristina Ioan senator PNL DA
76. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
77. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
78. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
82. Culeafă Mihai deputat PNL DA
83. Dehelean Silviu deputat USR DA
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Derzsi Ákos senator UDMR DA
86. Diaconescu Renică senator PSD DA
87. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dircă George-Edward senator USR DA
91. Dobre Mircea-Titus deputat PRO Europa DA
92. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
93. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
94. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
95. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
96. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
97. Drulă Cătălin deputat USR DA
98. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
99. Durbacă Eugen deputat PRO Europa DA
100. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
101. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
102. Farago Petru deputat UDMR DA
103. Fădor Angelica deputat PNL DA
104. Fălcoi Nicu senator USR DA
105. Federovici Doina Elena senator PSD DA
106. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
107. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
108. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
109. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
110. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
111. Floroiu Ionel deputat PSD DA
112. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
113. Ganea Ion senator PSD DA
114. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
115. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
117. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
118. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
119. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
121. Gherman Dumitru deputat PSD DA
122. Ghica Cristian senator USR DA
123. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
124. Giugea Nicolae deputat PNL DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
126. Goțiu Remus Mihai senator USR Abținere
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
128. Gudu Vasile deputat PNL DA
129. Hadârcă Ion senator ALDE DA
130. Halici Nicușor deputat PSD DA
131. Hărătău Elena deputat PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
133. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
134. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
135. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
137. Iancu Iulian deputat PSD DA
138. Ilea Vasile senator PSD DA
139. Ilie Viorel senator ALDE DA
140. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
141. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
142. Ionescu George deputat PNL DA
143. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
144. Iordache Florin deputat PSD DA
145. Iordache Virginel senator PSD DA
146. Iriza Scarlat senator PSD DA
147. Itu Cornel deputat PSD DA
148. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
149. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
150. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
151. László Attila senator UDMR DA
152. Lazăr Sorin deputat PSD DA
153. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
154. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
155. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
156. Lungu Dan senator USR DA
157. Lungu Tudorița deputat PNL DA
158. Lungu Vasile-Cristian senator - DA
159. Lupescu Dumitru deputat USR DA
160. Lupu Victorel senator PSD DA
161. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
162. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
163. Mareș Mara deputat PNL DA
164. Marin Gheorghe senator PSD DA
165. Marin Nicolae senator PSD DA
166. Marussi George-Nicolae senator USR DA
167. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
168. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
169. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PRO Europa DA
170. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
171. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
173. Mihu Ștefan senator PSD DA
174. Mirea Siminica senator PSD DA
175. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
176. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
177. Moga Nicolae senator PSD DA
178. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
179. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
180. Neagu Nicolae deputat PNL DA
181. Neață Eugen deputat PSD DA
182. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO Europa DA
183. Nicolae Andrei deputat PSD DA
184. Nicolae Șerban senator PSD -
185. Niță Ilie senator ALDE DA
186. Niță Mihai deputat ALDE DA
187. Niță Nicu deputat PSD DA
188. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
189. Olar Corneliu deputat PNL DA
190. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
191. Oprea Dumitru deputat PNL DA
192. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
193. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
194. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
195. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
196. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
197. Palăr Ionel deputat PNL DA
198. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
199. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
200. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
201. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
202. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa DA
203. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
204. Pavel Marian senator PSD DA
205. Păle Dănuț deputat PSD DA
206. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
207. Pereș Alexandru senator PNL Abținere
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
209. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
210. Pop Andrei deputat PSD DA
211. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
212. Popa Cornel senator PNL DA
213. Popa Florin deputat PSD DA
214. Popa Ion senator ALDE DA
215. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
216. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
217. Popescu Pavel deputat PNL DA
218. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
219. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
220. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
221. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
222. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
223. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
224. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
225. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
226. Radu Anișoara deputat PSD DA
227. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
229. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
231. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
232. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
233. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
234. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
235. Romașcanu Lucian senator PSD DA
236. Roșca Lucreția deputat PSD DA
237. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
238. Ruse Mihai senator ALDE DA
239. Salan Viorel senator PSD DA
240. Savin Emanoil senator PSD DA
241. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
242. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
243. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
244. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
245. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
246. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
247. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
248. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
249. Seres Dénes deputat UDMR DA
250. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
251. Silistru Doina senator PSD DA
252. Simionca Ioan senator ALDE DA
253. Simionca Ionuț deputat PMP DA
254. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
255. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
256. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
257. Solomon Adrian deputat PSD DA
258. Spânu Ion deputat PRO Europa DA
259. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
260. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
261. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
262. Stănescu Paul senator PSD -
263. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
264. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
265. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
266. Suciu Matei deputat PSD DA
267. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
268. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
269. Szabó Ödön deputat UDMR DA
270. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
271. Șișcu George deputat PNL DA
272. Șoptică Costel senator PNL DA
273. Șotcan Theodora deputat PSD DA
274. Șova Lucian deputat PSD DA
275. Șovăială Constantin deputat PNL DA
276. Ștefan Ion deputat PNL DA
277. Ștefan Viorel deputat PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
279. Tabugan Ion deputat ALDE DA
280. Teiș Alina deputat PSD DA
281. Terea Ioan deputat PSD DA
282. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
283. Todor Adrian deputat PSD DA
284. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
285. Trăilă Cristina deputat PNL DA
286. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
287. Trufin Lucian senator PSD DA
288. Tudor Beatrice deputat PSD DA
289. Turcan Raluca deputat PNL DA
290. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
291. Turos Lóránd senator UDMR DA
292. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
293. Țuțuianu Adrian senator - DA
294. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
295. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
296. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
297. Varga Vasile deputat PNL DA
298. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
299. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
300. Vass Levente deputat UDMR DA
301. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
302. Velcea Nicolae deputat PSD DA
303. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
304. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
305. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa DA
306. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
307. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
308. Weber Mihai deputat PSD DA
309. Wiener Adrian senator USR DA
310. Zainea Cornel deputat USR DA
311. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 4 august 2020, 17:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro