Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 12:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 12:20

Subiect vot: Vot final
PHC 10/2019 pentru modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.5/2019 pentru constituirea unei comisii de anchetă privind modalitatea de încheiere a unor contracte de colaborare cu terțe persoane și modul de angajare și efectuare a cheltuielilor din bani publici în executarea contractelor de colaborare la Societatea Română de Televiziune
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:280 127 60 23 15 17 7 15 16
- voturi pentru (DA):198 127 1 21 3 16 1 13 16
- voturi împotrivă (NU):11 - - - 11 - - - -
- abțineri:69 - 59 2 1 - 6 1 -
- nu au votat:2 - - - - 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE -
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL Abținere
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bodea Marius PNL Abținere
27. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL Abținere
45. Cherecheș Viorica PNL Abținere
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP Abținere
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
60. Cristache Cătălin PMP Abținere
61. Csép Éva-Andrea UDMR NU
62. Csoma Botond UDMR NU
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Culeafă Mihai PNL Abținere
66. Cupșa Ioan PNL Abținere
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus - DA
72. Dobre Victor Paul PNL Abținere
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR NU
83. Fădor Angelica PNL Abținere
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
97. Gheorghe Tinel PNL Abținere
98. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL Abținere
104. Goga Octavian PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL Abținere
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Hărătău Elena PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela - DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL Abținere
122. Ioniță Antoneta PNL Abținere
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Korodi Attila UDMR NU
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL Abținere
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL Abținere
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
143. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocanu Adrian ALDE DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
153. Neagu Nicolae PNL Abținere
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL Abținere
164. Olteanu Daniel ALDE DA
165. Oprea Dumitru PNL Abținere
166. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL Abținere
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petcu Toma-Florin ALDE DA
176. Petrea Gabriel PSD DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Petric Octavian - DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
182. Podașcă Gabriela-Maria - DA
183. Ponta Victor-Viorel - DA
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Georgian - DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
192. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
197. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL Abținere
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PSD DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
218. Simion Lucian-Eduard PSD DA
219. Simionca Ionuț PMP Abținere
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
225. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
226. Stancu Florinel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
231. Suciu Matei PSD DA
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
233. Szabó Ödön UDMR NU
234. Șarapatin Elvira PSD DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL Abținere
238. Șotcan Theodora PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL Abținere
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Ștefan Ion PNL Abținere
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Tabugan Ion ALDE DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Teiș Alina PSD DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
251. Toma Ilie PSD DA
252. Tripa Florin-Dan PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Tudose Mihai - DA
255. Turcan Raluca PNL Abținere
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
259. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
260. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
261. Varga Vasile PNL Abținere
262. Vasile Daniel Minoritati DA
263. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vass Levente UDMR Abținere
266. Văcaru Alin Vasile - DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati -
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL Abținere
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
273. Vlăducă Oana-Silvia - DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
275. Vosganian Varujan ALDE DA
276. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR DA
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 26 mai 2019, 0:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro