Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 11:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 11:00

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Amendament respins
PL 433/2018 privind elaborarea și actualizarea Strategiei naționale pe termen lung "România 2040"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:157 79 31 15 11 8 5 6 2
- voturi pentru (DA):56 2 31 15 - - 5 1 2
- voturi împotrivă (NU):101 77 - - 11 8 - 5 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benkő Erika UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Cherecheș Viorica PNL DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciuhodaru Tudor PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cocoș Vasile PSD NU
38. Codreanu Constantin PMP DA
39. Cristache Cătălin PMP DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR NU
41. Csoma Botond UDMR NU
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Dan Nicușor Daniel USR DA
45. Dehelean Silviu USR DA
46. Dîrzu Ioan PSD NU
47. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
50. Dunava Costel Neculai PSD NU
51. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR NU
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Florea Oana-Consuela PSD NU
55. Floroiu Ionel PSD NU
56. Furtună Mirela PSD NU
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gavrilă Camelia PSD NU
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
60. Georgescu Nicolae PSD NU
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
62. Gheorghe Tinel PNL DA
63. Gherman Dumitru PSD NU
64. Gilia Claudia PSD NU
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Goga Octavian PSD NU
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
68. Gudu Vasile PNL DA
69. Hărătău Elena PSD NU
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
71. Huncă Mihaela - DA
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
73. Ion Stelian-Cristian USR DA
74. Ionescu George PNL DA
75. Ioniță Antoneta PNL DA
76. Iordache Florin PSD NU
77. Itu Cornel PSD NU
78. Korodi Attila UDMR NU
79. Lazăr Sorin PSD NU
80. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
81. Lovin Dumitru ALDE NU
82. Lungu Tudorița PNL DA
83. Lupașcu Costel PSD NU
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD NU
86. Manole Petre-Florin PSD NU
87. Marica Petru-Sorin PSD NU
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
89. Mușoiu Ștefan PSD NU
90. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
91. Neagu Nicolae PNL DA
92. Neață Eugen PSD NU
93. Nicoară Romeo Florin PNL DA
94. Nicolae Andrei PSD NU
95. Nistor Laurențiu PSD NU
96. Niță Mihai ALDE NU
97. Niță Nicu PSD NU
98. Olar Corneliu PNL DA
99. Olteanu Daniel ALDE NU
100. Oprea Dumitru PNL DA
101. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
102. Oteșanu Daniela PSD NU
103. Pambuccian Varujan Minoritati NU
104. Pană Adriana-Doina PSD NU
105. Pașcan Emil-Marius PMP DA
106. Păle Dănuț PSD NU
107. Petrea Gabriel PSD NU
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
109. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
110. Pop Tudor Rareș USR DA
111. Popa Florin PSD NU
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
113. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
114. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
115. Prună Cristina-Mădălina USR DA
116. Radu Anișoara PSD NU
117. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
118. Rădulescu Alexandru PSD NU
119. Răduț Violeta PSD NU
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
121. Roman Ioan Sorin PSD NU
122. Roșca Lucreția PSD NU
123. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
124. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
125. Seres Dénes UDMR NU
126. Simion Lucian-Eduard PSD NU
127. Simionca Ionuț PMP DA
128. Simonis Alfred - Robert PSD NU
129. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
130. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
131. Solomon Adrian PSD NU
132. Stancu Florinel PSD NU
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Suciu Matei PSD NU
135. Șarapatin Elvira PSD NU
136. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
137. Șotcan Theodora PSD NU
138. Șovăială Constantin PNL DA
139. Ștefan Ion PNL DA
140. Tabugan Ion ALDE NU
141. Teiș Alina PSD NU
142. Terea Ioan PSD NU
143. Tîlvăr Angel PSD NU
144. Toma Ilie PSD NU
145. Tripa Florin-Dan PSD NU
146. Tudor Beatrice PSD NU
147. Turcan Raluca PNL DA
148. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
149. Varga Vasile PNL DA
150. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
151. Vass Levente UDMR NU
152. Velcea Nicolae PSD NU
153. Vișan George-Gabriel PSD NU
154. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
155. Zainea Cornel USR DA
156. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 iunie 2020, 20:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro