Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 10:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 10:58

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Amendament respins
PL 433/2018 privind elaborarea și actualizarea Strategiei naționale pe termen lung "România 2040"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:161 79 31 15 14 8 6 7 1
- voturi pentru (DA):56 1 30 15 - 1 6 2 1
- voturi împotrivă (NU):105 78 1 - 14 7 - 5 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benkő Erika UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Cherecheș Viorica PNL NU
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciuhodaru Tudor PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cobuz Maricela PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Codreanu Constantin PMP DA
40. Cristache Cătălin PMP DA
41. Csép Éva-Andrea UDMR NU
42. Csoma Botond UDMR NU
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dan Nicușor Daniel USR DA
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dîrzu Ioan PSD NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
50. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
51. Dunava Costel Neculai PSD NU
52. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR NU
54. Farago Petru UDMR NU
55. Fădor Angelica PNL DA
56. Florea Oana-Consuela PSD NU
57. Floroiu Ionel PSD NU
58. Furtună Mirela PSD NU
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gavrilă Camelia PSD NU
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
62. Georgescu Nicolae PSD NU
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Gheorghe Tinel PNL DA
65. Gherman Dumitru PSD NU
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Giugea Nicolae PNL DA
68. Goga Octavian PSD NU
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
70. Gudu Vasile PNL DA
71. Hărătău Elena PSD NU
72. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
73. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Ionescu George PNL DA
76. Ioniță Antoneta PNL DA
77. Iordache Florin PSD NU
78. Itu Cornel PSD NU
79. Korodi Attila UDMR NU
80. Lazăr Sorin PSD NU
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lungu Tudorița PNL DA
84. Lupașcu Costel PSD NU
85. Lupescu Dumitru USR DA
86. Macovei Silviu Nicu PSD NU
87. Manole Petre-Florin PSD NU
88. Marica Petru-Sorin PSD NU
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
90. Mînzatu Roxana PSD NU
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
92. Mușoiu Ștefan PSD NU
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
94. Neagu Nicolae PNL DA
95. Neață Eugen PSD NU
96. Nicoară Romeo Florin PNL DA
97. Nicolae Andrei PSD NU
98. Nistor Laurențiu PSD NU
99. Niță Mihai ALDE NU
100. Niță Nicu PSD NU
101. Olar Corneliu PNL DA
102. Olteanu Daniel ALDE NU
103. Oprea Dumitru PNL DA
104. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
105. Oteșanu Daniela PSD NU
106. Pambuccian Varujan Minoritati NU
107. Pană Adriana-Doina PSD NU
108. Paraschiv Rodica PSD NU
109. Pașcan Emil-Marius PMP DA
110. Păle Dănuț PSD NU
111. Petrea Gabriel PSD NU
112. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
114. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
115. Pop Tudor Rareș USR DA
116. Popa Florin PSD NU
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
118. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
119. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
120. Prună Cristina-Mădălina USR DA
121. Radu Anișoara PSD NU
122. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
123. Rădulescu Alexandru PSD NU
124. Răduț Violeta PSD NU
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
126. Roman Ioan Sorin PSD NU
127. Roșca Lucreția PSD NU
128. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
129. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
130. Seres Dénes UDMR NU
131. Simion Lucian-Eduard PSD NU
132. Simionca Ionuț PMP DA
133. Simonis Alfred - Robert PSD NU
134. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
135. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
136. Solomon Adrian PSD NU
137. Stancu Florinel PSD NU
138. Stativă Irinel Ioan PSD NU
139. Szabó Ödön UDMR NU
140. Șarapatin Elvira PSD NU
141. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
142. Șotcan Theodora PSD NU
143. Șovăială Constantin PNL DA
144. Ștefan Ion PNL DA
145. Tabugan Ion ALDE NU
146. Teiș Alina PSD NU
147. Tîlvăr Angel PSD NU
148. Toma Ilie PSD NU
149. Tripa Florin-Dan PSD NU
150. Tudor Beatrice PSD NU
151. Turcan Raluca PNL DA
152. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
153. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
154. Varga Vasile PNL DA
155. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
156. Vass Levente UDMR NU
157. Vișan George-Gabriel PSD NU
158. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
159. Zainea Cornel USR DA
160. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 iunie 2020, 7:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro