Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 10:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 10:57

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Amendament respins
PL 433/2018 privind elaborarea și actualizarea Strategiei naționale pe termen lung "România 2040"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:153 78 31 14 13 7 3 7
- voturi pentru (DA):52 3 30 14 - - 3 2
- voturi împotrivă (NU):89 74 1 - 2 7 - 5
- abțineri:12 1 - - 11 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Benkő Erika UDMR Abținere
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Cherecheș Viorica PNL DA
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor PSD NU
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Cobuz Maricela PSD NU
37. Cocoș Vasile PSD NU
38. Codreanu Constantin PMP DA
39. Cristache Cătălin PMP DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
41. Csoma Botond UDMR Abținere
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Dan Nicușor Daniel USR DA
45. Dehelean Silviu USR DA
46. Dîrzu Ioan PSD NU
47. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
51. Farago Petru UDMR Abținere
52. Fădor Angelica PNL DA
53. Florea Oana-Consuela PSD NU
54. Floroiu Ionel PSD NU
55. Furtună Mirela PSD Abținere
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gavrilă Camelia PSD NU
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL DA
62. Gherman Dumitru PSD NU
63. Gilia Claudia PSD NU
64. Giugea Nicolae PNL DA
65. Goga Octavian PSD NU
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
67. Gudu Vasile PNL DA
68. Hărătău Elena PSD NU
69. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
71. Ion Stelian-Cristian USR DA
72. Ionescu George PNL DA
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Iordache Florin PSD NU
75. Itu Cornel PSD NU
76. Korodi Attila UDMR Abținere
77. Lazăr Sorin PSD NU
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
79. Lovin Dumitru ALDE NU
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD NU
82. Macovei Silviu Nicu PSD NU
83. Marica Petru-Sorin PSD NU
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
85. Mînzatu Roxana PSD NU
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
87. Mușoiu Ștefan PSD NU
88. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
89. Neagu Nicolae PNL DA
90. Neață Eugen PSD NU
91. Nicoară Romeo Florin PNL DA
92. Nicolae Andrei PSD NU
93. Nistor Laurențiu PSD NU
94. Niță Mihai ALDE NU
95. Niță Nicu PSD NU
96. Olar Corneliu PNL DA
97. Olteanu Daniel ALDE NU
98. Oprea Dumitru PNL DA
99. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
100. Oteșanu Daniela PSD NU
101. Pambuccian Varujan Minoritati NU
102. Paraschiv Rodica PSD NU
103. Păle Dănuț PSD NU
104. Petrea Gabriel PSD NU
105. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
107. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
108. Pop Tudor Rareș USR DA
109. Popa Florin PSD NU
110. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
111. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
112. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
113. Prună Cristina-Mădălina USR DA
114. Radu Anișoara PSD NU
115. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
116. Rădulescu Alexandru PSD NU
117. Răduț Violeta PSD NU
118. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
119. Roman Ioan Sorin PSD NU
120. Roșca Lucreția PSD NU
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
122. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
123. Seres Dénes UDMR NU
124. Simion Lucian-Eduard PSD NU
125. Simonis Alfred - Robert PSD NU
126. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
127. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
128. Solomon Adrian PSD NU
129. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
130. Stancu Florinel PSD NU
131. Stativă Irinel Ioan PSD NU
132. Szabó Ödön UDMR Abținere
133. Șarapatin Elvira PSD NU
134. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
135. Șotcan Theodora PSD NU
136. Șovăială Constantin PNL DA
137. Teiș Alina PSD NU
138. Terea Ioan PSD NU
139. Tîlvăr Angel PSD NU
140. Toma Ilie PSD NU
141. Tripa Florin-Dan PSD NU
142. Tudor Beatrice PSD NU
143. Turcan Raluca PNL DA
144. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
145. Varga Vasile PNL NU
146. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
147. Vass Levente UDMR Abținere
148. Velcea Nicolae PSD DA
149. Vișan George-Gabriel PSD NU
150. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
151. Zainea Cornel USR DA
152. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 12:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro