Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 11:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 11:00

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Amendament admis
PL 433/2018 privind elaborarea și actualizarea Strategiei naționale pe termen lung "România 2040"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:154 78 30 15 10 8 4 7 2
- voturi pentru (DA):103 78 - - 10 8 1 6 -
- voturi împotrivă (NU):50 - 30 15 - - 3 1 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Bodea Marius PNL NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Buican Cristian PNL NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Cherecheș Florica PNL NU
33. Cherecheș Viorica PNL NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Codreanu Constantin PMP NU
40. Cristache Cătălin PMP NU
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
43. Cupșa Ioan PNL NU
44. Dan Nicușor Daniel USR NU
45. Dehelean Silviu USR NU
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
50. Dunava Costel Neculai PSD DA
51. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Fădor Angelica PNL NU
54. Florea Oana-Consuela PSD DA
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gheorghe Tinel PNL NU
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Gilia Claudia PSD DA
64. Goga Octavian PSD DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
66. Gudu Vasile PNL NU
67. Hărătău Elena PSD DA
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
69. Huncă Mihaela - Abținere
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR NU
72. Ionescu George PNL NU
73. Ioniță Antoneta PNL NU
74. Iordache Florin PSD DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Korodi Attila UDMR DA
77. Lazăr Sorin PSD DA
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
79. Lovin Dumitru ALDE DA
80. Lungu Tudorița PNL NU
81. Lupașcu Costel PSD DA
82. Lupescu Dumitru USR NU
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Marica Petru-Sorin PSD DA
86. Mînzatu Roxana PSD DA
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
88. Mușoiu Ștefan PSD DA
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
90. Neagu Nicolae PNL NU
91. Neață Eugen PSD DA
92. Nicoară Romeo Florin PNL NU
93. Nicolae Andrei PSD DA
94. Nistor Laurențiu PSD DA
95. Niță Mihai ALDE DA
96. Niță Nicu PSD DA
97. Olar Corneliu PNL NU
98. Olteanu Daniel ALDE DA
99. Oprea Dumitru PNL NU
100. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
101. Oteșanu Daniela PSD DA
102. Pambuccian Varujan Minoritati DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Petrea Gabriel PSD DA
107. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
110. Pop Rareș Tudor USR NU
111. Popa Florin PSD DA
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
113. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
114. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
115. Prună Cristina-Mădălina USR NU
116. Radu Anișoara PSD DA
117. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
118. Rădulescu Alexandru PSD DA
119. Răduț Violeta PSD DA
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
121. Roșca Lucreția PSD DA
122. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
123. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
124. Seres Dénes UDMR DA
125. Simion Lucian-Eduard PSD DA
126. Simionca Ionuț PMP NU
127. Simonis Alfred - Robert PSD DA
128. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
129. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
130. Solomon Adrian PSD DA
131. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
132. Stancu Florinel PSD DA
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Suciu Matei PSD DA
135. Șarapatin Elvira PSD DA
136. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
137. Șotcan Theodora PSD DA
138. Șovăială Constantin PNL NU
139. Tabugan Ion ALDE DA
140. Teiș Alina PSD DA
141. Terea Ioan PSD DA
142. Tîlvăr Angel PSD DA
143. Toma Ilie PSD DA
144. Tripa Florin-Dan PSD DA
145. Tudor Beatrice PSD DA
146. Turcan Raluca PNL NU
147. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
148. Varga Vasile PNL NU
149. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
150. Vișan George-Gabriel PSD DA
151. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
152. Zainea Cornel USR NU
153. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
154. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 aprilie 2021, 4:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro