Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 10:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 10:58

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Amendament admis
PL 433/2018 privind elaborarea și actualizarea Strategiei naționale pe termen lung "România 2040"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:158 80 32 14 10 8 5 8 1
- voturi pentru (DA):106 80 - - 10 8 1 7 -
- voturi împotrivă (NU):52 - 32 14 - - 4 1 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL NU
18. Bodea Marius PNL NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buican Cristian PNL NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Cherecheș Viorica PNL NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Codreanu Constantin PMP NU
39. Cristache Cătălin PMP NU
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Cupșa Ioan PNL NU
43. Dan Nicușor Daniel USR NU
44. Dehelean Silviu USR NU
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Fădor Angelica PNL NU
53. Florea Oana-Consuela PSD DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
62. Gheorghe Tinel PNL NU
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Goga Octavian PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
68. Gudu Vasile PNL NU
69. Hărătău Elena PSD DA
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
72. Ion Stelian-Cristian USR NU
73. Ionescu George PNL NU
74. Ioniță Antoneta PNL NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Itu Cornel PSD DA
77. Korodi Attila UDMR DA
78. Lazăr Sorin PSD DA
79. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL NU
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Lupescu Dumitru USR NU
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Marica Petru-Sorin PSD DA
87. Mînzatu Roxana PSD DA
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
89. Mușoiu Ștefan PSD DA
90. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
91. Neagu Nicolae PNL NU
92. Neață Eugen PSD DA
93. Nicoară Romeo Florin PNL NU
94. Nicolae Andrei PSD DA
95. Nistor Laurențiu PSD DA
96. Niță Mihai ALDE DA
97. Niță Nicu PSD DA
98. Olar Corneliu PNL NU
99. Olteanu Daniel ALDE DA
100. Oprea Dumitru PNL NU
101. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Pambuccian Varujan Minoritati DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petrea Gabriel PSD DA
108. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
111. Pop Rareș Tudor USR NU
112. Popa Florin PSD DA
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
114. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
115. Prună Cristina-Mădălina USR NU
116. Radu Anișoara PSD DA
117. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
118. Rădulescu Alexandru PSD DA
119. Răduț Violeta PSD DA
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
121. Roman Ioan Sorin PSD DA
122. Roșca Lucreția PSD DA
123. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
124. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
125. Seres Dénes UDMR DA
126. Simion Lucian-Eduard PSD DA
127. Simionca Ionuț PMP NU
128. Simonis Alfred - Robert PSD DA
129. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
130. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
131. Solomon Adrian PSD DA
132. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
133. Stancu Florinel PSD DA
134. Stativă Irinel Ioan PSD DA
135. Szabó Ödön UDMR DA
136. Șarapatin Elvira PSD DA
137. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
138. Șotcan Theodora PSD DA
139. Șovăială Constantin PNL NU
140. Ștefan Ion PNL NU
141. Tabugan Ion ALDE DA
142. Teiș Alina PSD DA
143. Terea Ioan PSD DA
144. Tîlvăr Angel PSD DA
145. Toma Ilie PSD DA
146. Tripa Florin-Dan PSD DA
147. Tudor Beatrice PSD DA
148. Turcan Raluca PNL NU
149. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
150. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
151. Varga Vasile PNL NU
152. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
153. Velcea Nicolae PSD DA
154. Vexler Silviu Minoritati DA
155. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
156. Zainea Cornel USR NU
157. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 aprilie 2021, 6:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro