Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 10:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 10:58

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: PL-x 433/2018 - Amendament admis 7
PL 433/2018 privind elaborarea și actualizarea Strategiei naționale pe termen lung "România 2040"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 80 33 14 13 8 6 7 1
- voturi pentru (DA):107 80 - - 13 8 1 5 -
- voturi împotrivă (NU):55 - 33 14 - - 5 2 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Bodea Marius PNL NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Cherecheș Viorica PNL NU
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Codreanu Constantin PMP NU
41. Cristache Cătălin PMP NU
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
45. Cupșa Ioan PNL NU
46. Dan Nicușor Daniel USR NU
47. Dehelean Silviu USR NU
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Farago Petru UDMR DA
56. Fădor Angelica PNL NU
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Furtună Mirela PSD DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gheorghe Tinel PNL NU
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Gilia Claudia PSD DA
68. Giugea Nicolae PNL NU
69. Goga Octavian PSD DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
71. Gudu Vasile PNL NU
72. Hărătău Elena PSD DA
73. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
75. Ion Stelian-Cristian USR NU
76. Ionescu George PNL NU
77. Ioniță Antoneta PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Korodi Attila UDMR DA
81. Lazăr Sorin PSD DA
82. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lungu Tudorița PNL NU
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR NU
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Manole Petre-Florin PSD DA
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Mînzatu Roxana PSD DA
92. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
93. Mușoiu Ștefan PSD DA
94. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
95. Neagu Nicolae PNL NU
96. Neață Eugen PSD DA
97. Nicoară Romeo Florin PNL NU
98. Nicolae Andrei PSD DA
99. Nistor Laurențiu PSD DA
100. Niță Mihai ALDE DA
101. Niță Nicu PSD DA
102. Olar Corneliu PNL NU
103. Olteanu Daniel ALDE DA
104. Oprea Dumitru PNL NU
105. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
106. Oteșanu Daniela PSD DA
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Paraschiv Rodica PSD DA
109. Pașcan Emil-Marius PMP NU
110. Păle Dănuț PSD DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
115. Pop Tudor Rareș USR NU
116. Popa Florin PSD DA
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
118. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
119. Prună Cristina-Mădălina USR NU
120. Radu Anișoara PSD DA
121. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
122. Rădulescu Alexandru PSD DA
123. Răduț Violeta PSD DA
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
125. Roman Ioan Sorin PSD DA
126. Romanescu Cristinel PNL NU
127. Roșca Lucreția PSD DA
128. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
129. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
130. Seres Dénes UDMR DA
131. Simion Lucian-Eduard PSD DA
132. Simionca Ionuț PMP NU
133. Simonis Alfred - Robert PSD DA
134. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
135. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
136. Solomon Adrian PSD DA
137. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
138. Stancu Florinel PSD DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Szabó Ödön UDMR DA
141. Șarapatin Elvira PSD DA
142. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
143. Șotcan Theodora PSD DA
144. Șovăială Constantin PNL NU
145. Ștefan Ion PNL NU
146. Tabugan Ion ALDE DA
147. Teiș Alina PSD DA
148. Tîlvăr Angel PSD DA
149. Toma Ilie PSD DA
150. Tripa Florin-Dan PSD DA
151. Tudor Beatrice PSD DA
152. Turcan Raluca PNL NU
153. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
154. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
155. Varga Vasile PNL NU
156. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
157. Velcea Nicolae PSD DA
158. Vișan George-Gabriel PSD DA
159. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
160. Zainea Cornel USR NU
161. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 iunie 2020, 20:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro