Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.03.2019 > 14:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 martie 2019, ora 14:18

Subiect vot: Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:331 117 54 18 12 15 5 13 4 55 14 9 6 6 3
- voturi pentru (DA):308 117 46 17 12 15 5 13 1 50 10 8 6 5 3
- voturi împotrivă (NU):9 - 6 1 - - - - 1 - - 1 - - -
- abțineri:6 - 2 - - - - - 2 - 2 - - - -
- nu au votat:8 - - - - - - - - 5 2 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Andronache Gabriel deputat PNL DA
5. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
6. Antal István-János deputat UDMR DA
7. Apjok Norbert deputat UDMR DA
8. Arcan Emilia senator PSD DA
9. Arcaș Viorel senator PSD DA
10. Avram Constantin deputat ALDE DA
11. Avram Nicolae senator PSD -
12. Axinte Vasile deputat PSD DA
13. Babuș Radu deputat PSD DA
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
16. Bădălău Niculae senator PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
18. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
19. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
20. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
21. Bica Dănuț deputat PNL DA
22. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
23. Birchall Ana deputat PSD DA
24. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
27. Bodea Marius deputat PNL DA
28. Bodog Florian Dorel senator PSD -
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
30. Bontea Vlad deputat PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
32. Borza Remus-Adrian deputat - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
35. Botnariu Emanuel-Gabriel senator - DA
36. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
37. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
38. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
40. Buican Cristian deputat PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulacu Romulus senator PNL DA
43. Bulai Iulian deputat USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
45. Burciu Cristina deputat PSD DA
46. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
47. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
48. Căciulă Aurel deputat PSD DA
49. Călin Ion deputat PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
52. Cârciumaru Florin senator PSD DA
53. Cherecheș Florica deputat PNL DA
54. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
56. Chiriac Viorel deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
58. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
59. Ciocan Dan deputat PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
61. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
62. Cîtea Vasile deputat PSD DA
63. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
64. Cobuz Maricela deputat PSD DA
65. Cocoș Vasile deputat PSD DA
66. Coliban Allen senator USR DA
67. Corlățean Titus senator PSD DA
68. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
70. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD -
71. Cristina Ioan senator PNL DA
72. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
73. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
74. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
75. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
76. Csoma Botond deputat UDMR DA
77. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
78. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
79. Culeafă Mihai deputat PNL DA
80. Cupșa Ioan deputat PNL DA
81. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
82. Dehelean Silviu deputat USR DA
83. Derzsi Ákos senator UDMR DA
84. Diaconescu Renică senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dircă George-Edward senator USR NU
88. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
89. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
90. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
91. Dogariu Eugen senator PSD DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
94. Farago Petru deputat UDMR DA
95. Fădor Angelica deputat PNL DA
96. Fălcoi Nicu senator USR DA
97. Federovici Doina Elena senator PSD DA
98. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
99. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
100. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
101. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
102. Florea Damian deputat PSD DA
103. Floroiu Ionel deputat PSD DA
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
105. Furic Iarco deputat Minoritati DA
106. Furtună Mirela deputat PSD DA
107. Ganea Ion senator PSD -
108. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
110. Găină Mihăiță deputat PSD DA
111. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
113. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL Abținere
114. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
115. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
117. Gherman Dumitru deputat PSD DA
118. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
119. Ghinea Cristian deputat USR DA
120. Gilia Claudia deputat PSD DA
121. Giugea Nicolae deputat PNL DA
122. Goga Octavian deputat PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
124. Gudu Vasile deputat PNL NU
125. Hadârcă Ion senator ALDE -
126. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
127. Hărătău Elena deputat PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL Abținere
129. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
131. Huncă Mihaela deputat - Abținere
132. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
133. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
134. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
135. Iftimie Neculai deputat PSD DA
136. Ilea Vasile senator PSD DA
137. Ilie Viorel senator ALDE DA
138. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
139. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
140. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
141. Ionașcu Gabi senator - DA
142. Ionescu George deputat PNL DA
143. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
144. Iordache Florin deputat PSD DA
145. Iordache Virginel senator PSD DA
146. Iriza Scarlat senator PSD DA
147. Itu Cornel deputat PSD DA
148. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
149. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
150. Korodi Attila deputat UDMR DA
151. László Attila senator UDMR DA
152. Lazăr Sorin deputat PSD DA
153. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
154. Longher Victoria deputat Minoritati DA
155. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
156. Lungu Dan senator USR DA
157. Lungu Tudorița deputat PNL DA
158. Lupașcu Costel deputat PSD DA
159. Lupu Victorel senator PSD DA
160. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
161. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
162. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
163. Manoliu Dan senator PSD DA
164. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
165. Mareș Mara deputat PNL DA
166. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
167. Marin Gheorghe senator PSD DA
168. Marin Nicolae senator PSD -
169. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
170. Marussi George-Nicolae senator USR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
172. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
175. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
177. Mihu Ștefan senator PSD DA
178. Mirea Siminica senator PSD DA
179. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
180. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
181. Moga Nicolae senator PSD DA
182. Mohaci Mihai deputat PSD DA
183. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
184. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
185. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
186. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
188. Neagu Nicolae deputat PNL DA
189. Neață Eugen deputat PSD DA
190. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - Abținere
191. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
192. Nicolae Andrei deputat PSD DA
193. Nicolae Șerban senator PSD DA
194. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
195. Niță Mihai deputat ALDE DA
196. Niță Nicu deputat PSD DA
197. Nosa Iuliu deputat PSD DA
198. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
199. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
200. Oprea Dumitru deputat PNL DA
201. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
202. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
203. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
204. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
205. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
206. Palăr Ionel deputat PNL DA
207. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
208. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
209. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
210. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
211. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
212. Pavel Marian senator PSD DA
213. Păle Dănuț deputat PSD DA
214. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
215. Pereș Alexandru senator PNL DA
216. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
217. Petrea Gabriel deputat PSD DA
218. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
219. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
220. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
221. Plumb Rovana deputat PSD DA
222. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
223. Pop Andrei deputat PSD DA
224. Pop Gheorghe senator PSD DA
225. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
226. Popa Cornel senator PNL -
227. Popa Florin deputat PSD DA
228. Popa Ion senator ALDE DA
229. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
230. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
231. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
232. Popescu Pavel deputat PNL DA
233. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
234. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
235. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
236. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
237. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
238. Presură Alexandra deputat PSD DA
239. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
240. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
241. Radu Anișoara deputat PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
243. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
244. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
245. Răduț Violeta deputat PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
247. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
248. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
249. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
250. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
251. Roșca Lucreția deputat PSD DA
252. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
253. Rotaru Ion senator PSD DA
254. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
255. Salan Viorel senator PSD DA
256. Savin Emanoil senator PSD DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
258. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
259. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
260. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
261. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
262. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
263. Silistru Doina senator PSD DA
264. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
265. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
266. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
267. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
268. Solomon Adrian deputat PSD DA
269. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
270. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
271. Stan Ioan senator PSD DA
272. Stan Viorel deputat PSD DA
273. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
274. Stancu Florinel deputat PSD DA
275. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
276. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
277. Stănescu Paul senator PSD DA
278. Stângă George-Cătălin senator PNL -
279. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
280. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
281. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
282. Suciu Matei deputat PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
284. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
285. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
286. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
287. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
288. Șișcu George deputat PNL NU
289. Șoptică Costel senator PNL DA
290. Șotcan Theodora deputat PSD DA
291. Șova Lucian deputat PSD DA
292. Șovăială Constantin deputat PNL DA
293. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
294. Ștefan Ion deputat PNL DA
295. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
296. Tabugan Ion deputat ALDE DA
297. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
298. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
299. Terea Ioan deputat PSD DA
300. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
301. Todor Adrian deputat PSD DA
302. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
303. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
304. Toma Ilie deputat PSD DA
305. Toma Vasilică senator PSD DA
306. Trăilă Cristina deputat PNL DA
307. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
308. Trufin Lucian senator PSD DA
309. Tudor Beatrice deputat PSD DA
310. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
311. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
312. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
313. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
314. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
315. Varga Vasile deputat PNL DA
316. Vass Levente deputat UDMR DA
317. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
318. Velcea Nicolae deputat PSD DA
319. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
320. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
321. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
322. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
323. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
324. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
325. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
326. Vulpescu Ioan senator PSD DA
327. Wiener Adrian senator USR DA
328. Zainea Cornel deputat USR DA
329. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
330. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
331. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 septembrie 2020, 2:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro