Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 14 noiembrie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
PL 762/2006 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.49/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.203/1999 privind permisele de muncă
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:239 74 56 22 36 17 11 13 10
- voturi pentru (DA):235 73 55 20 36 17 11 13 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:3 1 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Codîrlă Liviu PRM DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Dan Iosif PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Diaconescu Renică PC DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Eserghep Gelil PRM DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan - DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Godja Petru PSD DA
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Gușă Cozmin Horea - DA
89. Hanganu Romeo Octavian PC DA
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Hoinaru Marian PNL DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
97. Ionescu Daniel PSD DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
100. Iriza Marius PRM DA
101. Iustian Mircea Teodor PNL DA
102. Kelemen Hunor UDMR DA
103. Kerekes Károly UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kovacs Attila UDMR DA
106. Lakatos Petru UDMR DA
107. Lambrino Radu PD-L DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD -
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
125. Mătușa Tudor PRM DA
126. Meir Nati - DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Micula Cătălin PNL DA
129. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
130. Mircea Costache PRM DA
131. Mircovici Niculae Minoritati DA
132. Mironescu Laurențiu PD-L DA
133. Mitrea Manuela PSD DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
135. Mocanu Alexandru PD-L DA
136. Mocanu Vasile PSD DA
137. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohora Tudor PSD DA
140. Moisoiu Adrian PRM -
141. Momanu Corneliu PNL DA
142. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Muscă Monica Octavia - DA
145. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Nechita Aurel PSD DA
148. Nedelcu Gabriela PSD DA
149. Nica Dan PSD DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
151. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
152. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
153. Niță Constantin PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Olteanu Bogdan PNL DA
158. Oprea Gabriel PSD DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Pardău Dumitru PNL DA
161. Pavelescu Aurelian - DA
162. Paveliu Marian Sorin PNL DA
163. Păun Nicolae Minoritati DA
164. Petrea Constantin PD-L DA
165. Plumb Rovana PSD DA
166. Pop Claudiu Adrian PSD DA
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Nicolae PC DA
169. Popescu Florin Aurelian PNL DA
170. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
171. Preda Ion PNL DA
172. Pruteanu Vasile PNL DA
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PSD DA
175. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
176. Pușcaș Vasile PSD DA
177. Pușcă Mircea Valer PNL DA
178. Puzdrea Dumitru PD-L DA
179. Racoceanu Viorel PD-L DA
180. Radan Mihai Minoritati DA
181. Rădulescu Cristian PD-L DA
182. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
183. Rus Ioan Aurel PRM DA
184. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
185. Sanda Victor PSD DA
186. Sandu-Capră Mihai PNL DA
187. Sasu Ion PSD DA
188. Săniuță Marian-Florian PSD DA
189. Săpunaru Nini PNL -
190. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
191. Scutaru Adrian George PNL DA
192. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Sirețeanu Mihail PSD DA
195. Sóki Béla UDMR DA
196. Soporan Vasile Filip PSD DA
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Cristian PRM DA
200. Stănescu Mircea PD-L DA
201. Stoica Ion - DA
202. Străchinaru Petre PD-L DA
203. Strungă Emil PNL DA
204. Szekely Levente Csaba UDMR DA
205. Știrbeț Cornel PNL DA
206. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
207. Știucă Alecsandru PSD DA
208. Tabără Valeriu PD-L DA
209. Tămagă Constantin PSD DA
210. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
211. Tărniceru Petru PSD DA
212. Timar Liviu PSD DA
213. Timiș Ioan PNL DA
214. Todoran Pavel PSD DA
215. Toma Florentina Marilena PSD DA
216. Toma Horia-Victor PNL DA
217. Toró Tiberiu UDMR DA
218. Tudor Constantin PC DA
219. Tudose Mihai PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Țundrea Ioan PC DA
222. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
223. Ujeniuc Dragoș PNL DA
224. Ungureanu Petre PNL DA
225. Ursărescu Dorinel PNL DA
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Varga Attila UDMR DA
228. Vasile Aurelia PSD DA
229. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
230. Văsioiu Horia PD-L DA
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Vlădoiu Aurel PSD DA
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Voinea Florea PSD DA
235. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
236. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
238. Zegrean Augustin PD-L DA
239. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 iulie 2019, 21:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro