Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 18:00 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 18:00

Subiect vot: Anexa 3/24 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:314 115 58 21 13 8 5 12 1 50 16 6 6 3
- voturi pentru (DA):210 113 2 2 13 8 2 12 - 49 - - 6 3
- voturi împotrivă (NU):32 2 4 18 - - - - 1 1 - 6 - -
- abțineri:72 - 52 1 - - 3 - - - 16 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
3. Alexe Costel deputat PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL Abținere
7. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL Abținere
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Badea Viorel Riceard senator PNL Abținere
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Bădălău Niculae senator PSD NU
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
26. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
32. Benkő Erika deputat UDMR DA
33. Bica Dănuț deputat PNL Abținere
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL Abținere
38. Bodea Marius deputat PNL Abținere
39. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
40. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
41. Bontea Vlad deputat PSD DA
42. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL Abținere
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Bran Ioana deputat PSD DA
46. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Buican Cristian deputat PNL Abținere
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
50. Bulacu Romulus senator PNL Abținere
51. Bulai Iulian deputat USR NU
52. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL Abținere
53. Burciu Cristina deputat PSD DA
54. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
55. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
56. Caracota Iancu senator PNL Abținere
57. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
58. Căciulă Aurel deputat PSD NU
59. Călin Ion deputat PSD DA
60. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
61. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
62. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
63. Cârciumaru Florin senator PSD DA
64. Cherecheș Florica deputat PNL Abținere
65. Chiriac Viorel deputat PSD DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
67. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
68. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
69. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
70. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Cîțu Florin-Vasile senator PNL Abținere
73. Cobuz Maricela deputat PSD DA
74. Cocoș Vasile deputat PSD DA
75. Codreanu Constantin deputat PMP DA
76. Corlățean Titus senator PSD DA
77. Crețu Gabriela senator PSD DA
78. Cristache Cătălin deputat PMP Abținere
79. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
80. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
81. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
82. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
84. Culeafă Mihai deputat PNL Abținere
85. Cupă Ion deputat ALDE DA
86. Cupșa Ioan deputat PNL Abținere
87. Dehelean Silviu deputat USR NU
88. Deneș Ioan senator PSD DA
89. Diaconescu Renică senator PSD DA
90. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
93. Dobre Victor Paul deputat PNL Abținere
94. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
95. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
96. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
97. Dogariu Eugen senator PSD DA
98. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
99. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
100. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
101. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
102. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
103. Fălcoi Nicu senator USR NU
104. Federovici Doina Elena senator PSD DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL Abținere
106. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
107. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
108. Floroiu Ionel deputat PSD DA
109. Furtună Mirela deputat PSD DA
110. Ganea Ion senator PSD DA
111. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
112. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
113. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
114. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
115. Gheorghiu Bogdan deputat PNL Abținere
116. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
117. Gherman Dumitru deputat PSD DA
118. Ghica Cristian senator USR NU
119. Ghilea Găvrilă deputat PNL Abținere
120. Gilia Claudia deputat PSD DA
121. Giugea Nicolae deputat PNL Abținere
122. Goga Octavian deputat PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL Abținere
124. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
125. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
126. Gudu Vasile deputat PNL Abținere
127. Hadârcă Ion senator ALDE DA
128. Halici Nicușor deputat PSD DA
129. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
130. Hărătău Elena deputat PSD DA
131. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL Abținere
132. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
133. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL Abținere
134. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
135. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
136. Ilea Vasile senator PSD DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
139. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
140. Ionescu George deputat PNL Abținere
141. Ioniță Antoneta deputat PNL Abținere
142. Iordache Florin deputat PSD DA
143. Iordache Virginel senator PSD DA
144. Iriza Scarlat senator PSD DA
145. Itu Cornel deputat PSD DA
146. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
147. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
148. Korodi Attila deputat UDMR DA
149. László Attila senator UDMR DA
150. Lazăr Sorin deputat PSD DA
151. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL Abținere
152. Longher Victoria deputat Minoritati DA
153. Lungu Dan senator USR NU
154. Lungu Tudorița deputat PNL NU
155. Lupașcu Costel deputat PSD DA
156. Lupescu Dumitru deputat USR NU
157. Lupu Victorel senator PSD DA
158. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
160. Manoliu Dan senator PSD DA
161. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
162. Mareș Mara deputat PNL Abținere
163. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
164. Marin Nicolae senator PSD DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
166. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
167. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
168. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
169. Mihalescul Dumitru deputat PNL Abținere
170. Mihu Ștefan senator PSD DA
171. Mirea Siminica senator PSD DA
172. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
173. Moga Nicolae senator PSD DA
174. Mohaci Mihai deputat PSD DA
175. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL Abținere
176. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
177. Movilă Petru deputat PMP DA
178. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
179. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
180. Neagu Nicolae deputat PNL NU
181. Neață Eugen deputat PSD DA
182. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
183. Nicolae Andrei deputat PSD DA
184. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
185. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
186. Niță Ilie senator ALDE DA
187. Niță Mihai deputat ALDE DA
188. Niță Nicu deputat PSD DA
189. Nosa Iuliu deputat PSD DA
190. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
191. Olar Corneliu deputat PNL Abținere
192. Oprea Dumitru deputat PNL Abținere
193. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL Abținere
194. Oros Nechita-Adrian deputat PNL Abținere
195. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
196. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
197. Palăr Ionel deputat PNL Abținere
198. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
199. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
200. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
201. Pauliuc Nicoleta senator PNL Abținere
202. Păle Dănuț deputat PSD DA
203. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
204. Pereș Alexandru senator PNL Abținere
205. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
206. Petrea Gabriel deputat PSD DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
209. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL Abținere
210. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
211. Pop Andrei deputat PSD DA
212. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
213. Popa Cornel senator PNL Abținere
214. Popa Florin deputat PSD DA
215. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
217. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
218. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
219. Popescu Pavel deputat PNL Abținere
220. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL Abținere
221. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
222. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL Abținere
223. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
224. Presură Alexandra deputat PSD DA
225. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
226. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL Abținere
227. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
228. Radu Anișoara deputat PSD DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL Abținere
230. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL Abținere
231. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
233. Răduț Violeta deputat PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
235. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
236. Roman Florin-Claudiu deputat PNL Abținere
237. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
238. Romanescu Cristinel deputat PNL Abținere
239. Roșca Lucreția deputat PSD DA
240. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
241. Rotaru Ion senator PSD DA
242. Salan Viorel senator PSD DA
243. Savin Emanoil senator PSD DA
244. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
245. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
246. Scântei Laura-Iuliana senator PNL Abținere
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL Abținere
248. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
249. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
250. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
251. Seres Dénes deputat UDMR DA
252. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL Abținere
253. Silistru Doina senator PSD DA
254. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
255. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
257. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
258. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
259. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL Abținere
260. Stan Ioan senator PSD DA
261. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
262. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
263. Stănescu Paul senator PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
265. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL Abținere
267. Suciu Matei deputat PSD DA
268. Szabó Ödön deputat UDMR DA
269. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
270. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
271. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
272. Șișcu George deputat PNL Abținere
273. Șoptică Costel senator PNL Abținere
274. Șotcan Theodora deputat PSD DA
275. Șovăială Constantin deputat PNL Abținere
276. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
277. Ștefan Ion deputat PNL Abținere
278. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL Abținere
279. Tánczos Barna senator UDMR DA
280. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
281. Teiș Alina deputat PSD DA
282. Terea Ioan deputat PSD DA
283. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
284. Todor Adrian deputat PSD DA
285. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP Abținere
286. Toma Cătălin Dumitru senator PNL Abținere
287. Toma Ilie deputat PSD DA
288. Toma Vasilică senator PSD DA
289. Trăilă Cristina deputat PNL Abținere
290. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
291. Tudor Beatrice deputat PSD DA
292. Turcan Raluca deputat PNL Abținere
293. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP Abținere
294. Țapu Nazare Eugen senator PNL Abținere
295. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
296. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
297. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
298. Varga Glad-Aurel deputat PNL Abținere
299. Varga Vasile deputat PNL Abținere
300. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
301. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
302. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
303. Vela Ion-Marcel senator PNL Abținere
304. Velcea Nicolae deputat PSD DA
305. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
306. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
307. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
308. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
309. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL Abținere
310. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
311. Weber Mihai deputat PSD DA
312. Zainea Cornel deputat USR NU
313. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
314. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 iunie 2020, 20:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro