Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 18:26 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 18:26

Subiect vot: Anexa 3/25 - amendament admis 37
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:285 102 55 19 12 11 2 8 5 44 15 4 2 4 2
- voturi pentru (DA):261 92 54 18 11 10 2 8 5 36 14 4 2 4 1
- voturi împotrivă (NU):20 8 1 - 1 1 - - - 8 - - - - 1
- abțineri:2 - - 1 - - - - - - 1 - - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Arcan Emilia senator PSD NU
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Avram Constantin deputat ALDE DA
14. Avram Nicolae senator PSD DA
15. Axinte Vasile deputat PSD DA
16. Babuș Radu deputat PSD NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
22. Băsescu Traian senator - NU
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
27. Benkő Erika deputat UDMR DA
28. Bica Dănuț deputat PNL DA
29. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
34. Bontea Vlad deputat PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
38. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
40. Buican Cristian deputat PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulai Iulian deputat USR DA
43. Burciu Cristina deputat PSD DA
44. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
45. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
46. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
47. Caracota Iancu senator PNL DA
48. Căciulă Aurel deputat PSD DA
49. Călin Ion deputat PSD DA
50. Cârciumaru Florin senator PSD DA
51. Cherecheș Florica deputat PNL DA
52. Chiriac Viorel deputat PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
54. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
57. Cîtea Vasile deputat PSD NU
58. Cobuz Maricela deputat PSD NU
59. Codreanu Constantin deputat PMP DA
60. Constantin Daniel deputat - DA
61. Corlățean Titus senator PSD DA
62. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
63. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD NU
64. Csoma Botond deputat UDMR DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
66. Culeafă Mihai deputat PNL DA
67. Cupșa Ioan deputat PNL DA
68. Dehelean Silviu deputat USR DA
69. Diaconescu Renică senator PSD NU
70. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
71. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
72. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
73. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
74. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
77. Dogariu Eugen senator PSD DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
79. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
80. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
81. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
83. Farago Petru deputat UDMR DA
84. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
85. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
86. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
87. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
88. Floroiu Ionel deputat PSD DA
89. Furtună Mirela deputat PSD DA
90. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
92. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
95. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
97. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
98. Ghinea Cristian deputat USR DA
99. Gilia Claudia deputat PSD DA
100. Giugea Nicolae deputat PNL DA
101. Goga Octavian deputat PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
103. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
104. Gudu Vasile deputat PNL DA
105. Hadârcă Ion senator ALDE DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
107. Hărătău Elena deputat PSD DA
108. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
111. Huncă Mihaela deputat - DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
113. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
114. Iftimie Neculai deputat PSD DA
115. Ilea Vasile senator PSD NU
116. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
119. Ionescu George deputat PNL DA
120. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
121. Iordache Florin deputat PSD DA
122. Iordache Virginel senator PSD DA
123. Itu Cornel deputat PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
125. László Attila senator UDMR DA
126. Lazăr Sorin deputat PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
128. Lungu Tudorița deputat PNL DA
129. Lupașcu Costel deputat PSD DA
130. Lupescu Dumitru deputat USR DA
131. Lupu Victorel senator PSD DA
132. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
133. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
134. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
135. Manoliu Dan senator PSD DA
136. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
137. Mareș Mara deputat PNL DA
138. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
139. Marin Gheorghe senator PSD DA
140. Marin Nicolae senator PSD NU
141. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD -
142. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
143. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
144. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
145. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - DA
146. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
147. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
148. Mihu Ștefan senator PSD DA
149. Mirea Siminica senator PSD DA
150. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
151. Mohaci Mihai deputat PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
154. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
155. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
156. Neagu Nicolae deputat PNL DA
157. Neață Eugen deputat PSD DA
158. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
159. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
160. Nicolae Andrei deputat PSD DA
161. Nicolae Șerban senator PSD DA
162. Nicolicea Eugen deputat PSD -
163. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
164. Niță Ilie senator ALDE DA
165. Niță Mihai deputat ALDE NU
166. Niță Nicu deputat PSD DA
167. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
168. Olar Corneliu deputat PNL DA
169. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
170. Oprea Dumitru deputat PNL DA
171. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
172. Palăr Ionel deputat PNL DA
173. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
174. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
175. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
176. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
177. Pavel Marian senator PSD DA
178. Păle Dănuț deputat PSD DA
179. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
180. Pereș Alexandru senator PNL Abținere
181. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
182. Petrea Gabriel deputat PSD DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
186. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
187. Pop Andrei deputat PSD DA
188. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
189. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
190. Popa Cornel senator PNL DA
191. Popa Florin deputat PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
193. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
194. Popescu Pavel deputat PNL DA
195. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
196. Preda Radu-Cosmin senator PSD NU
197. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
198. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
199. Presură Alexandra deputat PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
201. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
202. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
203. Radu Anișoara deputat PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
205. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
206. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
208. Răduț Violeta deputat PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
210. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
211. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
212. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
213. Roșca Lucreția deputat PSD DA
214. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
215. Rotaru Ion senator PSD NU
216. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
217. Salan Viorel senator PSD DA
218. Savin Emanoil senator PSD DA
219. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
220. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
222. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR NU
223. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
224. Seres Dénes deputat UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
226. Silistru Doina senator PSD DA
227. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
229. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
230. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
231. Stan Ioan senator PSD NU
232. Stan Viorel deputat PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
234. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
235. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
236. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
237. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
238. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
239. Suciu Matei deputat PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
241. Szabó Ödön deputat UDMR DA
242. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
244. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
245. Șișcu George deputat PNL DA
246. Șoptică Costel senator PNL DA
247. Șotcan Theodora deputat PSD DA
248. Șovăială Constantin deputat PNL DA
249. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
250. Ștefan Ion deputat PNL DA
251. Tabugan Ion deputat ALDE DA
252. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
253. Teiș Alina deputat PSD DA
254. Terea Ioan deputat PSD DA
255. Todor Adrian deputat PSD DA
256. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
257. Toma Vasilică senator PSD DA
258. Tomac Eugen deputat PMP DA
259. Trăilă Cristina deputat PNL DA
260. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
261. Tudor Beatrice deputat PSD DA
262. Tudose Mihai deputat - DA
263. Turcan Raluca deputat PNL DA
264. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
265. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
267. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
268. Varga Vasile deputat PNL DA
269. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
270. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
271. Vasilică Radu Costin deputat PSD NU
272. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
273. Velcea Nicolae deputat PSD DA
274. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
275. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
276. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
277. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
278. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
279. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
280. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
281. Vulpescu Ioan senator PSD DA
282. Weber Mihai deputat PSD DA
283. Zainea Cornel deputat USR DA
284. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 iunie 2020, 19:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro