Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 18:25 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 18:25

Subiect vot: Anexa 3/25 - amendament admis 36
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:296 108 56 21 9 13 3 11 3 44 16 6 1 4 1
- voturi pentru (DA):265 106 56 3 9 11 3 11 1 43 16 1 1 3 1
- voturi împotrivă (NU):6 2 - - - 2 - - - 1 - - - 1 -
- abțineri:25 - - 18 - - - - 2 - - 5 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
12. Avram Constantin deputat ALDE DA
13. Axinte Vasile deputat PSD DA
14. Babuș Radu deputat PSD DA
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
17. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
18. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
20. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
21. Bende Sándor deputat UDMR DA
22. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
23. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
25. Benkő Erika deputat UDMR DA
26. Bica Dănuț deputat PNL DA
27. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
32. Bontea Vlad deputat PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
36. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
38. Buican Cristian deputat PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
40. Bulacu Romulus senator PNL DA
41. Bulai Iulian deputat USR Abținere
42. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
43. Burciu Cristina deputat PSD DA
44. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
45. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
46. Calotă Florică Ică deputat ALDE NU
47. Caracota Iancu senator PNL DA
48. Căciulă Aurel deputat PSD DA
49. Călin Ion deputat PSD DA
50. Cârciumaru Florin senator PSD DA
51. Cherecheș Florica deputat PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula deputat USR Abținere
53. Chiriac Viorel deputat PSD NU
54. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
55. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
58. Cîtea Vasile deputat PSD DA
59. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
60. Cobuz Maricela deputat PSD DA
61. Cocoș Vasile deputat PSD DA
62. Codreanu Constantin deputat PMP DA
63. Constantin Daniel deputat - DA
64. Corlățean Titus senator PSD DA
65. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
66. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
69. Culeafă Mihai deputat PNL DA
70. Cupă Ion deputat ALDE DA
71. Cupșa Ioan deputat PNL DA
72. Dehelean Silviu deputat USR Abținere
73. Diaconescu Renică senator PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
75. Dinică Silvia-Monica senator USR Abținere
76. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
77. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
78. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
82. Dogariu Eugen senator PSD DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - Abținere
84. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
85. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
86. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
87. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
89. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
90. Fălcoi Nicu senator USR Abținere
91. Federovici Doina Elena senator PSD DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
93. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
94. Floroiu Ionel deputat PSD DA
95. Furtună Mirela deputat PSD DA
96. Ganea Ion senator PSD DA
97. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
99. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
104. Gherman Dumitru deputat PSD DA
105. Ghica Cristian senator USR Abținere
106. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
107. Ghinea Cristian deputat USR Abținere
108. Gilia Claudia deputat PSD DA
109. Giugea Nicolae deputat PNL DA
110. Goga Octavian deputat PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
112. Goțiu Remus Mihai senator USR Abținere
113. Gudu Vasile deputat PNL DA
114. Hadârcă Ion senator ALDE DA
115. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
116. Hărătău Elena deputat PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
119. Huncă Mihaela deputat - Abținere
120. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
121. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
122. Iftimie Neculai deputat PSD DA
123. Ilea Vasile senator PSD DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
127. Ionescu George deputat PNL DA
128. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
129. Iordache Florin deputat PSD DA
130. Iordache Virginel senator PSD DA
131. Itu Cornel deputat PSD NU
132. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
133. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
134. László Attila senator UDMR DA
135. Lazăr Sorin deputat PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
137. Longher Victoria deputat Minoritati DA
138. Lovin Dumitru deputat ALDE NU
139. Lungu Tudorița deputat PNL DA
140. Lungu Vasile-Cristian senator - DA
141. Lupașcu Costel deputat PSD DA
142. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
143. Lupu Victorel senator PSD DA
144. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
146. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
147. Manoliu Dan senator PSD DA
148. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
149. Mareș Mara deputat PNL DA
150. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
151. Marin Gheorghe senator PSD DA
152. Marin Nicolae senator PSD DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
154. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
155. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
156. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
157. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
158. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
159. Mirea Siminica senator PSD DA
160. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
161. Mohaci Mihai deputat PSD DA
162. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
164. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
165. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
166. Neagu Nicolae deputat PNL DA
167. Neață Eugen deputat PSD DA
168. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
169. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
170. Nicolae Andrei deputat PSD DA
171. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
172. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
173. Niță Ilie senator ALDE NU
174. Niță Mihai deputat ALDE DA
175. Niță Nicu deputat PSD DA
176. Olar Corneliu deputat PNL DA
177. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
178. Oprea Dumitru deputat PNL DA
179. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
180. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD NU
181. Palăr Ionel deputat PNL DA
182. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
183. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
184. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
185. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
186. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
187. Pavel Marian senator PSD DA
188. Păle Dănuț deputat PSD DA
189. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
190. Pereș Alexandru senator PNL DA
191. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
192. Petrea Gabriel deputat PSD DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
195. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
196. Pop Andrei deputat PSD DA
197. Pop Gheorghe senator PSD DA
198. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
199. Pop Tudor Rareș deputat USR Abținere
200. Popa Cornel senator PNL DA
201. Popa Florin deputat PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
203. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
204. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
205. Popescu Pavel deputat PNL DA
206. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
207. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
208. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
209. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
210. Presură Alexandra deputat PSD DA
211. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
212. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
214. Radu Anișoara deputat PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
216. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
217. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
219. Răduț Violeta deputat PSD DA
220. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
221. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
222. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
223. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
224. Roșca Lucreția deputat PSD DA
225. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
226. Salan Viorel senator PSD DA
227. Savin Emanoil senator PSD DA
228. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
229. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
230. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
232. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
233. Seres Dénes deputat UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
235. Silistru Doina senator PSD DA
236. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
237. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
238. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
239. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
240. Stan Ioan senator PSD DA
241. Stan Viorel deputat PSD DA
242. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR Abținere
243. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
244. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
245. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
246. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
247. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
249. Suciu Matei deputat PSD DA
250. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
251. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
252. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
253. Șișcu George deputat PNL DA
254. Șoptică Costel senator PNL DA
255. Șotcan Theodora deputat PSD DA
256. Șovăială Constantin deputat PNL DA
257. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
258. Ștefan Ion deputat PNL DA
259. Tabugan Ion deputat ALDE DA
260. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
261. Teiș Alina deputat PSD DA
262. Terea Ioan deputat PSD DA
263. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
264. Todor Adrian deputat PSD DA
265. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
266. Toma Vasilică senator PSD DA
267. Tomac Eugen deputat PMP DA
268. Trăilă Cristina deputat PNL DA
269. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
270. Trufin Lucian senator PSD DA
271. Tudor Beatrice deputat PSD DA
272. Turcan Raluca deputat PNL DA
273. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
274. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
275. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
276. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
277. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
278. Varga Vasile deputat PNL DA
279. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
280. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
281. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
282. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
283. Velcea Nicolae deputat PSD DA
284. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
285. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
286. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
287. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
288. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
289. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
290. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
291. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
292. Vulpescu Ioan senator PSD DA
293. Weber Mihai deputat PSD DA
294. Zainea Cornel deputat USR Abținere
295. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 iunie 2020, 20:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro