Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 18:24 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 18:24

Subiect vot: Anexa 3/25 - amendament admis 35
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:312 113 57 22 11 12 3 11 5 51 16 6 1 4
- voturi pentru (DA):201 108 3 3 11 12 1 11 - 47 - 1 1 3
- voturi împotrivă (NU):83 4 54 - - - 2 - 2 4 16 - - 1
- abțineri:27 - - 19 - - - - 3 - - 5 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
3. Alexe Costel deputat PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
7. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD -
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
10. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
11. Antal István-János deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD NU
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Balan Ioan deputat PNL NU
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
21. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
28. Benkő Erika deputat UDMR DA
29. Bica Dănuț deputat PNL NU
30. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
34. Bodea Marius deputat PNL NU
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD NU
36. Bontea Vlad deputat PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
40. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buican Cristian deputat PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
45. Bulacu Romulus senator PNL NU
46. Bulai Iulian deputat USR Abținere
47. Burciu Cristina deputat PSD DA
48. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
50. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
51. Caracota Iancu senator PNL NU
52. Căciulă Aurel deputat PSD DA
53. Călin Ion deputat PSD DA
54. Cârciumaru Florin senator PSD DA
55. Cherecheș Florica deputat PNL NU
56. Chichirău Cosette-Paula deputat USR Abținere
57. Chiriac Viorel deputat PSD NU
58. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
59. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD NU
60. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
65. Cobuz Maricela deputat PSD DA
66. Cocoș Vasile deputat PSD DA
67. Codreanu Constantin deputat PMP DA
68. Constantin Daniel deputat - NU
69. Corlățean Titus senator PSD DA
70. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
71. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
72. Csoma Botond deputat UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
75. Culeafă Mihai deputat PNL NU
76. Cupă Ion deputat ALDE DA
77. Cupșa Ioan deputat PNL NU
78. Dehelean Silviu deputat USR Abținere
79. Diaconescu Renică senator PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR Abținere
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
83. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
84. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
85. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
87. Dogariu Eugen senator PSD DA
88. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - Abținere
89. Drulă Cătălin deputat USR Abținere
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
91. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
95. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
96. Fălcoi Nicu senator USR Abținere
97. Federovici Doina Elena senator PSD DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
99. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
100. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
101. Floroiu Ionel deputat PSD DA
102. Furtună Mirela deputat PSD DA
103. Ganea Ion senator PSD DA
104. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
106. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
109. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
111. Gherman Dumitru deputat PSD DA
112. Ghica Cristian senator USR Abținere
113. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
114. Ghinea Cristian deputat USR Abținere
115. Gilia Claudia deputat PSD DA
116. Giugea Nicolae deputat PNL NU
117. Goga Octavian deputat PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
119. Goțiu Remus Mihai senator USR Abținere
120. Gudu Vasile deputat PNL NU
121. Hadârcă Ion senator ALDE DA
122. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
123. Hărătău Elena deputat PSD DA
124. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
125. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
126. Huncă Mihaela deputat - Abținere
127. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
128. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
129. Iftimie Neculai deputat PSD DA
130. Ilea Vasile senator PSD DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
134. Ionescu George deputat PNL NU
135. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
136. Iordache Florin deputat PSD DA
137. Iordache Virginel senator PSD DA
138. Itu Cornel deputat PSD NU
139. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
140. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
141. László Attila senator UDMR DA
142. Lazăr Sorin deputat PSD DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
144. Longher Victoria deputat Minoritati DA
145. Lungu Tudorița deputat PNL NU
146. Lupașcu Costel deputat PSD DA
147. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
148. Lupu Victorel senator PSD DA
149. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
151. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
152. Manoliu Dan senator PSD DA
153. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
154. Mareș Mara deputat PNL NU
155. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
156. Marin Gheorghe senator PSD DA
157. Marin Nicolae senator PSD DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
159. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
160. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
161. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
162. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - Abținere
163. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
164. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
165. Mihu Ștefan senator PSD DA
166. Mirea Siminica senator PSD DA
167. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
168. Mohaci Mihai deputat PSD DA
169. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
170. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
171. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
172. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
173. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
174. Neagu Nicolae deputat PNL NU
175. Neață Eugen deputat PSD DA
176. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
177. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
178. Nicolae Andrei deputat PSD DA
179. Nicolae Șerban senator PSD DA
180. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
181. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
182. Niță Ilie senator ALDE NU
183. Niță Mihai deputat ALDE DA
184. Niță Nicu deputat PSD DA
185. Olar Corneliu deputat PNL DA
186. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
187. Oprea Dumitru deputat PNL NU
188. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
189. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
190. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD NU
191. Palăr Ionel deputat PNL NU
192. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
193. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
194. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
195. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
196. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
197. Pavel Marian senator PSD DA
198. Păle Dănuț deputat PSD DA
199. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
200. Pereș Alexandru senator PNL NU
201. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
202. Petrea Gabriel deputat PSD DA
203. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
204. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
205. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
206. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
207. Pop Andrei deputat PSD DA
208. Pop Gheorghe senator PSD DA
209. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
210. Pop Tudor Rareș deputat USR Abținere
211. Popa Cornel senator PNL NU
212. Popa Florin deputat PSD DA
213. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
214. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
215. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
216. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
217. Popescu Pavel deputat PNL NU
218. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
219. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
220. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
221. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
222. Presură Alexandra deputat PSD DA
223. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
224. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
225. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
226. Radu Anișoara deputat PSD DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
228. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
229. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
231. Răduț Violeta deputat PSD DA
232. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
233. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
234. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
235. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
236. Roșca Lucreția deputat PSD DA
237. Rotaru Ion senator PSD DA
238. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
239. Salan Viorel senator PSD DA
240. Savin Emanoil senator PSD DA
241. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
242. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
243. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
244. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
245. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
246. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
247. Seres Dénes deputat UDMR DA
248. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
249. Silistru Doina senator PSD DA
250. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
251. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
252. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
253. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
254. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
255. Stan Ioan senator PSD DA
256. Stan Viorel deputat PSD DA
257. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
258. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
259. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
260. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
261. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
263. Suciu Matei deputat PSD DA
264. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
265. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
266. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
267. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
268. Șișcu George deputat PNL NU
269. Șoptică Costel senator PNL NU
270. Șotcan Theodora deputat PSD DA
271. Șovăială Constantin deputat PNL NU
272. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
273. Ștefan Ion deputat PNL NU
274. Tabugan Ion deputat ALDE DA
275. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
276. Teiș Alina deputat PSD DA
277. Terea Ioan deputat PSD DA
278. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
279. Todor Adrian deputat PSD DA
280. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
281. Toma Vasilică senator PSD DA
282. Tomac Eugen deputat PMP NU
283. Trăilă Cristina deputat PNL NU
284. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
285. Trufin Lucian senator PSD DA
286. Tudor Beatrice deputat PSD DA
287. Tudose Mihai deputat - NU
288. Turcan Raluca deputat PNL NU
289. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
290. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
291. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
292. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
293. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
294. Varga Vasile deputat PNL NU
295. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
296. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
297. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
298. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
299. Velcea Nicolae deputat PSD DA
300. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
301. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
302. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
303. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
304. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
305. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
306. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
307. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
308. Vulpescu Ioan senator PSD DA
309. Weber Mihai deputat PSD NU
310. Zainea Cornel deputat USR Abținere
311. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 28 mai 2020, 11:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro