Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 20:00 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 20:00

Subiect vot: Anexa 3/28 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:321 124 51 19 11 12 4 13 2 51 18 7 4 4 1
- voturi pentru (DA):222 123 3 2 11 12 2 12 - 49 - - 4 4 -
- voturi împotrivă (NU):99 1 48 17 - - 2 1 2 2 18 7 - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati NU
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Baciu Gheorghe senator - NU
19. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Banias Mircea Marius deputat - NU
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
25. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
31. Benkő Erika deputat UDMR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL NU
33. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
37. Bontea Vlad deputat PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
41. Bran Ioana deputat PSD DA
42. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Bulacu Romulus senator PNL NU
46. Bulai Iulian deputat USR NU
47. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
48. Burciu Cristina deputat PSD DA
49. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
50. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
51. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
52. Caracota Iancu senator PNL NU
53. Căciulă Aurel deputat PSD DA
54. Călin Ion deputat PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
57. Cârciumaru Florin senator PSD NU
58. Cherecheș Florica deputat PNL NU
59. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
60. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
61. Chiriac Viorel deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
63. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Cobuz Maricela deputat PSD DA
68. Cocoș Vasile deputat PSD DA
69. Codreanu Constantin deputat PMP DA
70. Constantin Daniel deputat - NU
71. Corlățean Titus senator PSD DA
72. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
73. Cristache Cătălin deputat PMP DA
74. Cristina Ioan senator PNL NU
75. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
76. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
78. Csoma Botond deputat UDMR DA
79. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
81. Culeafă Mihai deputat PNL NU
82. Cupă Ion deputat ALDE DA
83. Cupșa Ioan deputat PNL NU
84. Dehelean Silviu deputat USR NU
85. Deneș Ioan senator PSD DA
86. Derzsi Ákos senator UDMR DA
87. Diaconescu Renică senator PSD DA
88. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
89. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
90. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
91. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
92. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
93. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
94. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
95. Dogariu Eugen senator PSD DA
96. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
98. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
99. Dumitrescu Iulian senator PNL NU
100. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
101. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
102. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
103. Fălcoi Nicu senator USR NU
104. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
105. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
106. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
107. Floroiu Ionel deputat PSD DA
108. Furtună Mirela deputat PSD DA
109. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
111. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
113. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
114. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
116. Gherman Dumitru deputat PSD DA
117. Ghica Cristian senator USR NU
118. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
119. Ghinea Cristian deputat USR NU
120. Gilia Claudia deputat PSD DA
121. Giugea Nicolae deputat PNL NU
122. Goga Octavian deputat PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
124. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
125. Gudu Vasile deputat PNL NU
126. Halici Nicușor deputat PSD DA
127. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
128. Hărătău Elena deputat PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
130. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
131. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
133. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
134. Iftimie Neculai deputat PSD DA
135. Ilea Vasile senator PSD DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
139. Ionescu George deputat PNL NU
140. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
141. Iordache Florin deputat PSD DA
142. Iordache Virginel senator PSD DA
143. Iriza Scarlat senator PSD DA
144. Itu Cornel deputat PSD DA
145. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
146. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
147. Lazăr Sorin deputat PSD DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
149. Longher Victoria deputat Minoritati DA
150. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
151. Lungu Dan senator USR NU
152. Lungu Tudorița deputat PNL NU
153. Lupașcu Costel deputat PSD DA
154. Lupu Victorel senator PSD DA
155. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
156. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
157. Manoliu Dan senator PSD DA
158. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
159. Mareș Mara deputat PNL NU
160. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
161. Marin Gheorghe senator PSD DA
162. Marin Nicolae senator PSD DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
164. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
165. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
166. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
167. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
168. Mihu Ștefan senator PSD DA
169. Mirea Siminica senator PSD DA
170. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
171. Moga Nicolae senator PSD DA
172. Mohaci Mihai deputat PSD DA
173. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
175. Movilă Petru deputat PMP NU
176. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
177. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
178. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
179. Neagu Nicolae deputat PNL NU
180. Neață Eugen deputat PSD DA
181. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
182. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
183. Nicolae Andrei deputat PSD DA
184. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
185. Niță Mihai deputat ALDE DA
186. Niță Nicu deputat PSD DA
187. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
188. Olar Corneliu deputat PNL NU
189. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
190. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
191. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
192. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
193. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
194. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
195. Palăr Ionel deputat PNL NU
196. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
198. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
199. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
200. Pavel Marian senator PSD DA
201. Păle Dănuț deputat PSD DA
202. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
203. Pereș Alexandru senator PNL NU
204. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
205. Petrea Gabriel deputat PSD DA
206. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
207. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
208. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
209. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
210. Pop Andrei deputat PSD DA
211. Pop Gheorghe senator PSD DA
212. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
213. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
214. Popa Cornel senator PNL NU
215. Popa Florin deputat PSD DA
216. Popa Ion senator ALDE DA
217. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
219. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
220. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
221. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
222. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
224. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
225. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
226. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
227. Radu Anișoara deputat PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
229. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
230. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
231. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
232. Răduț Violeta deputat PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD NU
234. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
235. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
236. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
237. Roșca Lucreția deputat PSD DA
238. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
239. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
240. Salan Viorel senator PSD DA
241. Savin Emanoil senator PSD DA
242. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
243. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
244. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
245. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
246. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
247. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
248. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
249. Seres Dénes deputat UDMR DA
250. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
251. Silistru Doina senator PSD DA
252. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
253. Simionca Ioan senator ALDE DA
254. Simionca Ionuț deputat PMP NU
255. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
257. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
258. Solomon Adrian deputat PSD DA
259. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
260. Stan Ioan senator PSD DA
261. Stan Viorel deputat PSD DA
262. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
263. Stancu Florinel deputat PSD DA
264. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
265. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
266. Stănescu Paul senator PSD DA
267. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
268. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
269. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
271. Suciu Matei deputat PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
273. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
274. Szabó Ödön deputat UDMR DA
275. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
276. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
277. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
278. Șișcu George deputat PNL NU
279. Șoptică Costel senator PNL NU
280. Șotcan Theodora deputat PSD DA
281. Șova Lucian deputat PSD DA
282. Șovăială Constantin deputat PNL NU
283. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
284. Ștefan Ion deputat PNL NU
285. Ștefan Viorel deputat PSD DA
286. Tabugan Ion deputat ALDE DA
287. Teiș Alina deputat PSD DA
288. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
289. Terea Ioan deputat PSD DA
290. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
291. Todor Adrian deputat PSD DA
292. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
293. Toma Ilie deputat PSD DA
294. Toma Vasilică senator PSD DA
295. Trăilă Cristina deputat PNL NU
296. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
297. Trufin Lucian senator PSD DA
298. Tudor Beatrice deputat PSD DA
299. Turcan Raluca deputat PNL NU
300. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
301. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
302. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
303. Varga Vasile deputat PNL NU
304. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
305. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
306. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
307. Velcea Nicolae deputat PSD DA
308. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
309. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
310. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
311. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
312. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
313. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
314. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
315. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
316. Vulpescu Ioan senator PSD DA
317. Weber Mihai deputat PSD DA
318. Zainea Cornel deputat USR NU
319. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
320. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 27 mai 2020, 13:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro