Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2006 > 13:41 Versiunea pentru printare
Marți, 31 octombrie 2006, ora 13:41

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
PL 667/2006 pentru modificarea Legii nr.379/2003 privind regimul mormintelor și operelor comemorative de război
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:231 75 51 22 38 18 8 13 6
- voturi pentru (DA):228 74 51 21 38 17 8 13 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
34. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Constantinescu Viorel PSD DA
53. Corlățean Titus PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Diaconescu Renică PC DA
57. Dida Corneliu Ioan PSD DA
58. Dorneanu Valer PSD DA
59. Dragomir Dumitru PRM DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Eserghep Gelil PRM DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fenechiu Relu PNL DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Gheorghe Valeriu PNL DA
83. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
84. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
85. Glăvan Ștefan PC DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Hanganu Romeo Octavian PC DA
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ifrim Mircea PRM DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PSD DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
101. Iriza Marius PRM DA
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
104. Kelemen Hunor UDMR DA
105. Kerekes Károly UDMR DA
106. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
107. Kovacs Attila UDMR DA
108. Lakatos Petru UDMR Abținere
109. Lificiu Petru - DA
110. Liga Dănuț PD-L DA
111. Longher Ghervazen Minoritati DA
112. Macaleți Costică PSD DA
113. Magheru Paul PRM DA
114. Man Mircea PD-L DA
115. Manda Iulian Claudiu PSD DA
116. Marian Dan Mihai PNL DA
117. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mazăre Alexandru PSD DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
125. Merce Ilie PRM DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Micula Cătălin PNL DA
128. Mihalache Sorin Dan PSD DA
129. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
130. Mircea Costache PRM DA
131. Mircovici Niculae Minoritati DA
132. Mironescu Laurențiu PD-L DA
133. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
134. Mitrea Miron Tudor PSD DA
135. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
136. Mocanu Vasile PSD DA
137. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohora Tudor PSD DA
140. Moldovan Emil Radu PSD DA
141. Momanu Corneliu PNL DA
142. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
143. Movilă Petru PD-L DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Muscă Monica Octavia - DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năstase Adrian PSD DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
150. Niță Constantin PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel PNL DA
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pardău Dumitru PNL DA
159. Păun Nicolae Minoritati DA
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Plumb Rovana PSD DA
162. Podgorean Radu PSD DA
163. Pop Claudiu Adrian PSD DA
164. Popa Cornel PNL DA
165. Popa Nicolae PC DA
166. Popeangă Petre PRM DA
167. Popescu Florin Aurelian PNL DA
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
169. Preda Cezar-Florin PD-L DA
170. Pruteanu Vasile PNL DA
171. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
172. Pupeză Viorel PSD DA
173. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
174. Pușcaș Vasile PSD DA
175. Racoceanu Viorel PD-L DA
176. Raicu Romeo Marius PD-L DA
177. Rogin Marius PD-L DA
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Rușanu Dan Radu PNL DA
180. Sanda Victor PSD DA
181. Sandu Gabriel PNL DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD DA
185. Sârb Gheorghe PD-L DA
186. Sârbu Marian PSD DA
187. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
188. Scutaru Adrian George PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sirețeanu Mihail PSD DA
191. Stanciu Anghel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Cristian PRM DA
194. Stănișoară Mihai PD-L DA
195. Stoica Ion - DA
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Strungă Emil PNL DA
198. Szekely Levente Csaba UDMR DA
199. Știrbeț Cornel PNL DA
200. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
201. Știucă Alecsandru PSD DA
202. Tamás Sándor UDMR DA
203. Tămagă Constantin PSD DA
204. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
205. Tărniceru Petru PSD DA
206. Teodorescu George Alin PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Timiș Ioan PNL DA
209. Todoran Pavel PSD DA
210. Toma Florentina Marilena PSD DA
211. Toma Horia-Victor PNL DA
212. Toró Tiberiu UDMR DA
213. Tudor Marcu PRM DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
217. Ujeniuc Dragoș PNL DA
218. Ungureanu Petre PNL DA
219. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Varga Attila UDMR DA
223. Vasile Aurelia PSD DA
224. Vălean Adina Ioana PNL DA
225. Văsioiu Horia PD-L DA
226. Vlădoiu Aurel PSD DA
227. Voicu Cătălin PSD DA
228. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
229. Voinea Florea PSD DA
230. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
231. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 28 mai 2020, 16:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro