Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:01 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:01

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr. 1 in formularea comisiei
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:389 131 60 26 17 19 9 14 1 64 20 8 7 11 2
- voturi pentru (DA):263 130 - 1 17 19 1 13 - 64 - - 7 11 -
- voturi împotrivă (NU):125 - 60 25 - - 8 1 1 - 20 8 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
7. Andronache Gabriel deputat PNL NU
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Balan Ioan deputat PNL NU
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD -
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Băsescu Traian senator - NU
28. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
34. Benkő Erika deputat UDMR DA
35. Bica Dănuț deputat PNL NU
36. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
37. Birchall Ana deputat PSD DA
38. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
41. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
43. Bodea Marius deputat PNL NU
44. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
45. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
46. Bontea Vlad deputat PSD DA
47. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
48. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
50. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
51. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
52. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
53. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
54. Buican Cristian deputat PNL NU
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
56. Bulacu Romulus senator PNL NU
57. Bulai Iulian deputat USR NU
58. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
59. Burciu Cristina deputat PSD DA
60. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
62. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
63. Caracota Iancu senator PNL NU
64. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
65. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
66. Căciulă Aurel deputat PSD DA
67. Călin Ion deputat PSD DA
68. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
69. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
70. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
71. Cârciumaru Florin senator PSD DA
72. Cherecheș Florica deputat PNL NU
73. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
74. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
75. Chiriac Viorel deputat PSD DA
76. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
77. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
78. Ciocan Dan deputat PSD DA
79. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
80. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
81. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
82. Cîtea Vasile deputat PSD DA
83. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
84. Cobuz Maricela deputat PSD DA
85. Cocoș Vasile deputat PSD DA
86. Codreanu Constantin deputat PMP NU
87. Corlățean Titus senator PSD DA
88. Cosma Andreea deputat PSD DA
89. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
90. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
91. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
92. Crețu Gabriela senator PSD DA
93. Cristache Cătălin deputat PMP DA
94. Cristina Ioan senator PNL NU
95. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
96. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
97. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
98. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
99. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
100. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
101. Culeafă Mihai deputat PNL NU
102. Cupă Ion deputat ALDE DA
103. Cupșa Ioan deputat PNL NU
104. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
105. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
106. Dănăilă Leon senator PNL NU
107. Dehelean Silviu deputat USR NU
108. Deneș Ioan senator PSD DA
109. Derzsi Ákos senator UDMR DA
110. Diaconescu Renică senator PSD DA
111. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
112. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
113. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
114. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
115. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
116. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
117. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
118. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
119. Dogariu Eugen senator PSD DA
120. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
121. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
122. Drulă Cătălin deputat USR NU
123. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
124. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
125. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
126. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
127. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
128. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
129. Farago Petru deputat UDMR DA
130. Fălcoi Nicu senator USR NU
131. Federovici Doina Elena senator PSD DA
132. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
133. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
134. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
135. Florea Damian deputat PSD DA
136. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
137. Floroiu Ionel deputat PSD DA
138. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
139. Furic Iarco deputat Minoritati DA
140. Furtună Mirela deputat PSD DA
141. Ganea Ion senator PSD DA
142. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
143. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
144. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
145. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
146. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
147. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
148. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
149. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
150. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
151. Gherman Dumitru deputat PSD DA
152. Ghica Cristian senator USR NU
153. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
154. Gilia Claudia deputat PSD DA
155. Giugea Nicolae deputat PNL NU
156. Goga Octavian deputat PSD DA
157. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
158. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
159. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
160. Gudu Vasile deputat PNL NU
161. Hadârcă Ion senator ALDE DA
162. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
163. Hărătău Elena deputat PSD DA
164. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
165. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
166. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
167. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
168. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
169. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
170. Iftimie Neculai deputat PSD DA
171. Ilea Vasile senator PSD DA
172. Ilie Viorel senator ALDE DA
173. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
174. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
175. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
176. Ionescu George deputat PNL NU
177. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
178. Iordache Florin deputat PSD DA
179. Iordache Virginel senator PSD DA
180. Iriza Scarlat senator PSD DA
181. Itu Cornel deputat PSD DA
182. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
183. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
184. Korodi Attila deputat UDMR DA
185. László Attila senator UDMR DA
186. Lazăr Sorin deputat PSD DA
187. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
188. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
189. Longher Victoria deputat Minoritati DA
190. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
191. Lungu Dan senator USR NU
192. Lungu Tudorița deputat PNL NU
193. Lupașcu Costel deputat PSD DA
194. Lupescu Dumitru deputat USR NU
195. Lupu Victorel senator PSD DA
196. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
197. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
198. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
199. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
200. Manoliu Dan senator PSD DA
201. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
202. Mareș Mara deputat PNL NU
203. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
204. Marin Gheorghe senator PSD DA
205. Marin Nicolae senator PSD DA
206. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
207. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
208. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
209. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
210. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
211. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
212. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
213. Mihu Ștefan senator PSD DA
214. Mirea Siminica senator PSD DA
215. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
216. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
217. Moga Nicolae senator PSD DA
218. Mohaci Mihai deputat PSD DA
219. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
220. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
221. Movilă Petru deputat PMP NU
222. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
223. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
224. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
225. Neagu Nicolae deputat PNL NU
226. Neață Eugen deputat PSD DA
227. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
228. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
229. Nicolae Andrei deputat PSD DA
230. Nicolae Șerban senator PSD DA
231. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
232. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
233. Niță Ilie senator ALDE DA
234. Niță Mihai deputat ALDE DA
235. Niță Nicu deputat PSD DA
236. Nosa Iuliu deputat PSD DA
237. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
238. Olar Corneliu deputat PNL NU
239. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
240. Oprea Dumitru deputat PNL NU
241. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
242. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
243. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
244. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
245. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
246. Palăr Ionel deputat PNL NU
247. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
248. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
249. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
250. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
251. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
252. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
253. Pavel Marian senator PSD DA
254. Păle Dănuț deputat PSD DA
255. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
256. Pereș Alexandru senator PNL NU
257. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
258. Petrea Gabriel deputat PSD DA
259. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
260. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
261. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
262. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
263. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
264. Pop Andrei deputat PSD DA
265. Pop Gheorghe senator PSD DA
266. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
267. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
268. Popa Cornel senator PNL NU
269. Popa Florin deputat PSD DA
270. Popa Ion senator ALDE DA
271. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
272. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
273. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
274. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
275. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
276. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
277. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
278. Presură Alexandra deputat PSD DA
279. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
280. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
281. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
282. Radu Anișoara deputat PSD DA
283. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
284. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
285. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
286. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
287. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
288. Răduț Violeta deputat PSD DA
289. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
290. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
291. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
292. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
293. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
294. Romașcanu Lucian senator PSD DA
295. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
296. Rotaru Ion senator PSD DA
297. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
298. Ruse Mihai senator ALDE DA
299. Salan Viorel senator PSD DA
300. Savin Emanoil senator PSD DA
301. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
302. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
303. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
304. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
305. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
306. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
307. Seres Dénes deputat UDMR DA
308. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
309. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
310. Silistru Doina senator PSD DA
311. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
312. Simionca Ioan senator ALDE DA
313. Simionca Ionuț deputat PMP NU
314. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
315. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
316. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
317. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
318. Solomon Adrian deputat PSD DA
319. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
320. Stan Ioan senator PSD DA
321. Stan Viorel deputat PSD DA
322. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
323. Stancu Florinel deputat PSD DA
324. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
325. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
326. Stănescu Paul senator PSD DA
327. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
328. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
329. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
330. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
331. Suciu Matei deputat PSD DA
332. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
333. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
334. Szabó Ödön deputat UDMR DA
335. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
336. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
337. Șișcu George deputat PNL NU
338. Șoptică Costel senator PNL NU
339. Șotcan Theodora deputat PSD DA
340. Șova Lucian deputat PSD DA
341. Șovăială Constantin deputat PNL NU
342. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
343. Ștefan Ion deputat PNL NU
344. Ștefan Viorel deputat PSD DA
345. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
346. Tabugan Ion deputat ALDE DA
347. Tánczos Barna senator UDMR DA
348. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
349. Teiș Alina deputat PSD DA
350. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
351. Terea Ioan deputat PSD DA
352. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
353. Todor Adrian deputat PSD DA
354. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
355. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
356. Toma Ilie deputat PSD DA
357. Toma Vasilică senator PSD DA
358. Tomac Eugen deputat PMP NU
359. Trăilă Cristina deputat PNL NU
360. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
361. Trufin Lucian senator PSD DA
362. Tudor Beatrice deputat PSD DA
363. Turcan Raluca deputat PNL NU
364. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
365. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
366. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
367. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
368. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
369. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
370. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
371. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
372. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
373. Vass Levente deputat UDMR DA
374. Velcea Nicolae deputat PSD DA
375. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
376. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
377. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
378. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
379. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
380. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
381. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
382. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
383. Vulpescu Ioan senator PSD DA
384. Weber Mihai deputat PSD DA
385. Wiener Adrian senator USR NU
386. Zainea Cornel deputat USR NU
387. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
388. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
389. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 septembrie 2020, 3:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro