Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2006 > 13:40 Versiunea pentru printare
Marți, 31 octombrie 2006, ora 13:40

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Vot final
PL 734/2006 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.47/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.63/1999 cu privire la gestionarea fondurilor nerambursabile alocate României de către Comunitatea Europeană, precum și a fondurilor de cofinanțare aferente acestora
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:228 74 52 22 36 18 8 13 5
- voturi pentru (DA):227 74 52 21 36 18 8 13 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Corlățean Titus PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Eserghep Gelil PRM DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lificiu Petru - DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manda Iulian Claudiu PSD DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihalache Sorin Dan PSD DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
127. Mircea Costache PRM DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L DA
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Momanu Corneliu PNL DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Muscă Monica Octavia - DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Năstase Adrian PSD DA
144. Nedelcu Gabriela PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niță Constantin PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel PNL DA
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Olteanu Bogdan PNL DA
152. Ovidenie Costel - DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Pardău Dumitru PNL DA
155. Paveliu Marian Sorin PNL DA
156. Păun Nicolae Minoritati DA
157. Petrea Constantin PD-L DA
158. Plumb Rovana PSD DA
159. Podgorean Radu PSD DA
160. Pop Claudiu Adrian PSD DA
161. Popa Cornel PNL DA
162. Popa Nicolae PC DA
163. Popeangă Petre PRM DA
164. Popescu Florin Aurelian PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Preda Cezar-Florin PD-L DA
167. Pruteanu Vasile PNL DA
168. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
169. Pupeză Viorel PSD DA
170. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
171. Pușcaș Vasile PSD DA
172. Racoceanu Viorel PD-L DA
173. Raicu Romeo Marius PD-L DA
174. Rogin Marius PD-L DA
175. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
176. Sanda Victor PSD DA
177. Sandu Gabriel PNL DA
178. Sandu-Capră Mihai PNL DA
179. Sasu Ion PSD DA
180. Săniuță Marian-Florian PSD DA
181. Sârb Gheorghe PD-L DA
182. Sârbu Marian PSD DA
183. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
184. Scutaru Adrian George PNL DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Sirețeanu Mihail PSD DA
187. Stan Ioan PSD DA
188. Stanciu Anghel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Cristian PRM DA
191. Stănișoară Mihai PD-L DA
192. Stoica Ion - DA
193. Străchinaru Petre PD-L DA
194. Strungă Emil PNL DA
195. Szekely Levente Csaba UDMR DA
196. Știrbeț Cornel PNL DA
197. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
198. Știucă Alecsandru PSD DA
199. Tamás Sándor UDMR DA
200. Tămagă Constantin PSD DA
201. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
202. Tărniceru Petru PSD DA
203. Teodorescu George Alin PSD DA
204. Timar Liviu PSD DA
205. Timiș Ioan PNL DA
206. Todoran Pavel PSD DA
207. Toma Florentina Marilena PSD DA
208. Toma Horia-Victor PNL DA
209. Toró Tiberiu UDMR DA
210. Tudor Marcu PRM DA
211. Tudose Mihai PSD DA
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
214. Ujeniuc Dragoș PNL DA
215. Ungureanu Petre PNL DA
216. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
217. Ursărescu Dorinel PNL DA
218. Vainer Aurel Minoritati DA
219. Varga Attila UDMR DA
220. Vasile Aurelia PSD DA
221. Vălean Adina Ioana PNL DA
222. Văsioiu Horia PD-L DA
223. Vlădoiu Aurel PSD DA
224. Voicu Cătălin PSD DA
225. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
226. Voinea Florea PSD DA
227. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
228. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 15 iulie 2020, 5:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro