Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2019 > 10:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 februarie 2019, ora 10:20

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 741/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:134 72 24 13 6 5 5 5 4
- voturi pentru (DA):91 72 - 1 6 4 3 5 -
- voturi împotrivă (NU):28 - 24 - - 1 2 - 1
- abțineri:15 - - 12 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PNL NU
15. Bodea Marius PNL NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Borza Remus-Adrian - Abținere
18. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
19. Buican Cristian PNL NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Cherecheș Florica PNL NU
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Cristache Cătălin PMP NU
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Dehelean Silviu USR Abținere
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Fădor Angelica PNL NU
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
43. Furtună Mirela PSD DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Georgescu Nicolae PSD DA
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
48. Gherman Dumitru PSD DA
49. Gilia Claudia PSD DA
50. Giugea Nicolae PNL NU
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
52. Gudu Vasile PNL NU
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Hărătău Elena PSD DA
55. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
57. Huncă Mihaela - Abținere
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
59. Iordache Florin PSD DA
60. Itu Cornel PSD DA
61. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
62. Jivan Luminița-Maria PSD DA
63. Lazăr Sorin PSD DA
64. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
65. Lovin Dumitru ALDE DA
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Manole Petre-Florin PSD DA
68. Marica Petru-Sorin PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
71. Mînzatu Roxana PSD DA
72. Mohaci Mihai PSD DA
73. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
74. Movilă Petru PMP DA
75. Mușoiu Ștefan PSD DA
76. Neagu Nicolae PNL NU
77. Neață Eugen PSD DA
78. Nistor Laurențiu PSD DA
79. Niță Nicu PSD DA
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Olar Corneliu PNL NU
82. Oteșanu Daniela PSD DA
83. Pană Adriana-Doina PSD DA
84. Paraschiv Rodica PSD DA
85. Pașcan Emil-Marius PMP NU
86. Pau Radu - Adrian - Abținere
87. Păle Dănuț PSD DA
88. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
90. Pop Andrei PSD DA
91. Pop Tudor Rareș USR Abținere
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
95. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
96. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
97. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
98. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
99. Răduț Violeta PSD DA
100. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
101. Roman Florin-Claudiu PNL NU
102. Roman Ioan Sorin PSD DA
103. Rotaru Alexandru PSD DA
104. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
105. Seres Dénes UDMR DA
106. Simion Lucian-Eduard PSD DA
107. Simionca Ionuț PMP DA
108. Simonis Alfred - Robert PSD DA
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stănescu Alexandru PSD DA
111. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
112. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
113. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
114. Szabó Ödön UDMR DA
115. Șarapatin Elvira PSD DA
116. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
117. Șotcan Theodora PSD DA
118. Șova Lucian PSD DA
119. Șovăială Constantin PNL NU
120. Ștefan Corneliu PSD DA
121. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
122. Tabugan Ion ALDE NU
123. Terea Ioan PSD DA
124. Tîlvăr Angel PSD DA
125. Todor Adrian PSD DA
126. Toma Ilie PSD DA
127. Tudor Beatrice PSD DA
128. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vîlceanu Dan PNL NU
131. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
132. Vlăducă Oana-Silvia - NU
133. Zainea Cornel USR Abținere
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 1:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro