Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2006 > 13:36 Versiunea pentru printare
Marți, 31 octombrie 2006, ora 13:36

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
PL 713/2006 pentru modificarea Legii nr.139/2000 privind activitatea de meteorologie
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:230 75 51 22 37 18 8 13 6
- voturi pentru (DA):226 74 51 21 36 18 7 13 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:3 - - 1 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
34. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Constantinescu Viorel PSD DA
53. Corlățean Titus PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Diaconescu Renică PC DA
57. Dida Corneliu Ioan PSD DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Dumitru PRM DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
63. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Eserghep Gelil PRM DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fenechiu Relu PNL DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Gheorghe Valeriu PNL DA
83. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
84. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
85. Glăvan Ștefan PC DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Hanganu Romeo Octavian PC -
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ifrim Mircea PRM DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PSD DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
101. Iriza Marius PRM DA
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
104. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
108. Kovacs Attila UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lificiu Petru - DA
111. Liga Dănuț PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Macaleți Costică PSD DA
114. Magheru Paul PRM DA
115. Man Mircea PD-L DA
116. Manda Iulian Claudiu PSD DA
117. Marian Dan Mihai PNL DA
118. Marin Constantin PSD DA
119. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Máté András-Levente UDMR DA
122. Matei Cătălin Lucian PSD DA
123. Mazăre Alexandru PSD DA
124. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
125. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
126. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
127. Merce Ilie PRM -
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihalache Sorin Dan PSD DA
131. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
132. Mircea Costache PRM DA
133. Mircovici Niculae Minoritati DA
134. Mironescu Laurențiu PD-L DA
135. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
136. Mitrea Miron Tudor PSD DA
137. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
138. Mocanu Alexandru PD-L DA
139. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mohora Tudor PSD DA
142. Moldovan Emil Radu PSD DA
143. Momanu Corneliu PNL DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Muscă Monica Octavia - DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năstase Adrian PSD DA
149. Nedelcu Gabriela PSD DA
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Paveliu Marian Sorin PNL DA
161. Păun Nicolae Minoritati DA
162. Petrea Constantin PD-L DA
163. Plumb Rovana PSD DA
164. Podgorean Radu PSD DA
165. Pop Claudiu Adrian PSD DA
166. Popa Cornel PNL DA
167. Popa Nicolae PC DA
168. Popeangă Petre PRM DA
169. Popescu Florin Aurelian PNL DA
170. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
171. Preda Cezar-Florin PD-L DA
172. Pruteanu Vasile PNL DA
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PSD DA
175. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
176. Pușcaș Vasile PSD DA
177. Racoceanu Viorel PD-L DA
178. Raicu Romeo Marius PD-L -
179. Rogin Marius PD-L DA
180. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
181. Sanda Victor PSD DA
182. Sandu Gabriel PNL DA
183. Sandu-Capră Mihai PNL DA
184. Sasu Ion PSD DA
185. Săniuță Marian-Florian PSD DA
186. Sârbu Marian PSD DA
187. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sirețeanu Mihail PSD DA
190. Stan Ioan PSD DA
191. Stanciu Anghel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Cristian PRM DA
194. Stănișoară Mihai PD-L DA
195. Stoica Ion - DA
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Strungă Emil PNL DA
198. Szekely Levente Csaba UDMR DA
199. Știrbeț Cornel PNL DA
200. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
201. Știucă Alecsandru PSD DA
202. Tamás Sándor UDMR DA
203. Tămagă Constantin PSD Abținere
204. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
205. Tărniceru Petru PSD DA
206. Teodorescu George Alin PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Timiș Ioan PNL DA
209. Todoran Pavel PSD DA
210. Toma Florentina Marilena PSD DA
211. Toma Horia-Victor PNL DA
212. Toró Tiberiu UDMR DA
213. Tudor Marcu PRM DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
217. Ujeniuc Dragoș PNL DA
218. Ungureanu Petre PNL DA
219. Ursărescu Dorinel PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Varga Attila UDMR DA
222. Vasile Aurelia PSD DA
223. Vălean Adina Ioana PNL DA
224. Văsioiu Horia PD-L DA
225. Vlădoiu Aurel PSD DA
226. Voicu Cătălin PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Voinea Florea PSD DA
229. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
230. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 28 mai 2020, 16:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro