Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2006 > 13:35 Versiunea pentru printare
Marți, 31 octombrie 2006, ora 13:35

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 728/2006 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.41/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.44/2004 privind integrarea socială a străinilor care au obținut o formă de protecție în România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:232 76 53 22 36 18 8 13 6
- voturi pentru (DA):225 74 52 22 34 17 8 12 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - 1 -
- nu au votat:5 2 1 - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
34. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Anca PD-L Abținere
50. Constantinescu Viorel PSD DA
51. Corlățean Titus PSD DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Renică PC DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
64. Dumitru Ion PSD -
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Eserghep Gelil PRM DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Găleteanu Monalisa PSD DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Gheorghe Valeriu PNL DA
82. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Glăvan Ștefan PC DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Hanganu Romeo Octavian PC DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Hoinaru Marian PNL DA
91. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L -
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ifrim Mircea PRM DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PSD DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
101. Iriza Marius PRM DA
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
104. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
108. Kovacs Attila UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lificiu Petru - DA
111. Liga Dănuț PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Macaleți Costică PSD DA
114. Magheru Paul PRM DA
115. Man Mircea PD-L DA
116. Manda Iulian Claudiu PSD DA
117. Marian Dan Mihai PNL DA
118. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Máté András-Levente UDMR DA
121. Matei Cătălin Lucian PSD DA
122. Mazăre Alexandru PSD DA
123. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
124. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
125. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
126. Merce Ilie PRM DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Micula Cătălin PNL DA
129. Mihalache Sorin Dan PSD DA
130. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
131. Mircea Costache PRM DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Laurențiu PD-L DA
134. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
135. Mitrea Miron Tudor PSD DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mohora Tudor PSD DA
141. Moldovan Emil Radu PSD DA
142. Momanu Corneliu PNL DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Muscă Monica Octavia - DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năstase Adrian PSD DA
149. Nedelcu Gabriela PSD DA
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Paveliu Marian Sorin PNL DA
161. Păun Nicolae Minoritati Abținere
162. Petrea Constantin PD-L DA
163. Plumb Rovana PSD DA
164. Podgorean Radu PSD DA
165. Pop Claudiu Adrian PSD DA
166. Popa Cornel PNL DA
167. Popa Nicolae PC DA
168. Popeangă Petre PRM DA
169. Popescu Florin Aurelian PNL DA
170. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
171. Preda Cezar-Florin PD-L DA
172. Pruteanu Vasile PNL DA
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PSD DA
175. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
176. Pușcaș Vasile PSD DA
177. Racoceanu Viorel PD-L DA
178. Rogin Marius PD-L DA
179. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
180. Rușanu Dan Radu PNL -
181. Sanda Victor PSD DA
182. Sandu Gabriel PNL DA
183. Sandu-Capră Mihai PNL DA
184. Sasu Ion PSD DA
185. Săniuță Marian-Florian PSD DA
186. Sârb Gheorghe PD-L DA
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sirețeanu Mihail PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD -
194. Stănescu Cristian PRM DA
195. Stănișoară Mihai PD-L DA
196. Stoica Ion - DA
197. Străchinaru Petre PD-L DA
198. Strungă Emil PNL DA
199. Szekely Levente Csaba UDMR DA
200. Știrbeț Cornel PNL DA
201. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
202. Știucă Alecsandru PSD DA
203. Tamás Sándor UDMR -
204. Tămagă Constantin PSD DA
205. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
206. Tărniceru Petru PSD DA
207. Teodorescu George Alin PSD DA
208. Timar Liviu PSD DA
209. Timiș Ioan PNL DA
210. Todoran Pavel PSD DA
211. Toma Florentina Marilena PSD DA
212. Toma Horia-Victor PNL DA
213. Toró Tiberiu UDMR DA
214. Tudor Marcu PRM DA
215. Tudose Mihai PSD DA
216. Turcan Raluca PNL DA
217. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
218. Ujeniuc Dragoș PNL DA
219. Ungureanu Petre PNL DA
220. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
221. Ursărescu Dorinel PNL DA
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Attila UDMR DA
224. Vasile Aurelia PSD DA
225. Vălean Adina Ioana PNL DA
226. Văsioiu Horia PD-L DA
227. Vlădoiu Aurel PSD DA
228. Voicu Cătălin PSD DA
229. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
230. Voinea Florea PSD DA
231. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
232. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 2:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro