Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.11.2018 > 12:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 noiembrie 2018, ora 12:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 555/2017 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:254 122 48 24 15 13 10 15 7
- voturi pentru (DA):252 122 47 24 15 13 10 15 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Banias Mircea Marius - DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Dan Nicușor Daniel USR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Damian PSD DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Ghinea Cristian USR DA
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Hărătău Elena PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela - DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Lovin Dumitru ALDE DA
121. Lungu Tudorița PNL DA
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marica Petru-Sorin PSD DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mînzatu Roxana PSD DA
131. Mocanu Adrian ALDE DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohaci Mihai PSD DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
136. Movilă Petru PMP DA
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
140. Neagu Nicolae PNL DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai ALDE DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olar Corneliu PNL DA
151. Olteanu Daniel ALDE DA
152. Oprea Dumitru PNL DA
153. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
154. Oros Nechita-Adrian PNL DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Pau Radu - Adrian PSD DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petcu Toma-Florin ALDE DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Petric Octavian PSD DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
167. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria - DA
169. Ponta Victor-Viorel - DA
170. Pop Georgian PSD DA
171. Pop Tudor Rareș USR DA
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
177. Preda Cezar-Florin PNL DA
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR DA
182. Radu Anișoara PSD DA
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
185. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
186. Rădulescu Alexandru PSD DA
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Răduț Violeta PSD DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rotaru Alexandru PSD DA
194. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
195. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
196. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
197. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simionca Ionuț PMP DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Spânu Ion PSD DA
206. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
207. Stan Viorel PSD DA
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șarapatin Elvira PSD DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL DA
222. Ștefan Corneliu PSD DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tabugan Ion ALDE DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Teiș Alina PSD DA
227. Terea Ioan PSD DA
228. Tîlvăr Angel PSD DA
229. Todor Adrian PSD DA
230. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Tripa Florin-Dan PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Tudose Mihai PSD DA
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vass Levente UDMR DA
243. Velcea Nicolae PSD DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vîlceanu Dan PNL DA
246. Vîrză Mihăiță PSD DA
247. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
248. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
250. Vosganian Varujan ALDE DA
251. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zainea Cornel USR DA
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 iunie 2020, 7:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro