Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.10.2018 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 octombrie 2018, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 183/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.33/2017 pentru modificarea și completarea art.11 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.22/2009 privind înființarea Autorității Naționale pentru Administrare și Reglementare în Comunicații
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:295 140 61 24 18 15 10 15 12
- voturi pentru (DA):196 139 2 - 18 14 8 13 2
- voturi împotrivă (NU):91 - 59 24 - - 1 - 7
- abțineri:7 - - - - 1 1 2 3
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - Abținere
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL NU
35. Bodea Marius PNL NU
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
39. Borza Remus-Adrian - DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR NU
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR NU
49. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL NU
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL NU
58. Cherecheș Viorica PNL NU
59. Chichirău Cosette-Paula USR NU
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Codreanu Constantin PMP DA
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Culeafă Mihai PNL NU
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL NU
76. Dan Nicușor Daniel USR NU
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus - NU
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
84. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR NU
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Durbacă Eugen - DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL NU
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Tinel PNL NU
108. Gheorghiu Bogdan PNL NU
109. Gherman Dumitru PSD DA
110. Ghilea Găvrilă PNL NU
111. Ghinea Cristian USR NU
112. Gilia Claudia PSD DA
113. Giugea Nicolae PNL NU
114. Goga Octavian PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Vasile PNL NU
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Hărătău Elena PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela - NU
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Iftimie Neculai PSD DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR NU
131. Ionescu George PNL NU
132. Ioniță Antoneta PNL NU
133. Iordache Florin PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
135. Jivan Luminița-Maria PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Lazăr Sorin PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL NU
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL NU
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
153. Mihalescul Dumitru PNL NU
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Mocanu Adrian ALDE DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
161. Movilă Petru PMP DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
165. Neagu Nicolae PNL NU
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
168. Nicoară Romeo Florin PNL NU
169. Nicolae Andrei PSD DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Mihai ALDE DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Olteanu Daniel ALDE DA
176. Oprea Dumitru PNL NU
177. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
178. Oros Nechita-Adrian PNL NU
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Palăr Ionel PNL NU
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pană Adriana-Doina PSD DA
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pașcan Emil-Marius PMP DA
185. Pau Radu - Adrian PSD DA
186. Păle Dănuț PSD DA
187. Petcu Toma-Florin ALDE DA
188. Petrea Gabriel PSD DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
193. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
194. Podașcă Gabriela-Maria - NU
195. Ponta Victor-Viorel - NU
196. Pop Andrei PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Pop Tudor Rareș USR NU
199. Popa Florin PSD DA
200. Popa Mihai Valentin PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
203. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
204. Popescu Pavel PNL NU
205. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
206. Preda Cezar-Florin PNL NU
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
211. Prună Cristina-Mădălina USR NU
212. Radu Anișoara PSD DA
213. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
215. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
218. Răduț Violeta PSD DA
219. Roman Florin-Claudiu PNL DA
220. Roman Ioan Sorin PSD DA
221. Romanescu Cristinel PNL NU
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Alexandru PSD DA
224. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
225. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
226. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
228. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
229. Sefer Cristian-George PMP DA
230. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
233. Simion Lucian-Eduard PSD DA
234. Simionca Ionuț PMP DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
237. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Spânu Ion PSD DA
240. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
241. Stan Viorel PSD DA
242. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
243. Stancu Florinel PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
247. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Suciu Matei PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
252. Șarapatin Elvira PSD DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șișcu George PNL NU
256. Șotcan Theodora PSD DA
257. Șovăială Constantin PNL NU
258. Ștefan Corneliu PSD DA
259. Ștefan Ion PNL NU
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
262. Tabugan Ion ALDE DA
263. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
264. Teiș Alina PSD DA
265. Terea Ioan PSD DA
266. Tîlvăr Angel PSD DA
267. Todor Adrian PSD DA
268. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
269. Toma Ilie PSD DA
270. Trăilă Cristina PNL NU
271. Tripa Florin-Dan PSD DA
272. Tudor Beatrice PSD DA
273. Tudose Mihai PSD DA
274. Turcan Raluca PNL NU
275. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
276. Tușa Adriana Diana PSD DA
277. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
278. Vasile Daniel Minoritati DA
279. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
280. Vass Levente UDMR DA
281. Văcaru Alin Vasile - NU
282. Velcea Nicolae PSD DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Vișan George-Gabriel PSD DA
285. Vîlceanu Dan PNL NU
286. Vîrză Mihăiță PSD DA
287. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
288. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
289. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
290. Vosganian Varujan ALDE DA
291. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zainea Cornel USR NU
294. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 14:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro