Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 605/2006 privind modificarea Legii nr.656/2002 pentru prevenirea și sancționarea spălării banilor, precum și pentru instituirea unor măsuri de prevenire și combatere a finanțării actelor de terorism
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:246 82 53 21 42 17 11 14 6
- voturi pentru (DA):242 81 53 20 42 16 11 13 6
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - 1 -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR Abținere
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Constantinescu Viorel PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Dan Iosif PSD DA
54. Diaconescu Marin PRM DA
55. Diaconescu Renică PC DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
71. Fenechiu Relu PNL DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gheorghe Valeriu PNL DA
82. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan - DA
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Glăvan Ștefan PC DA
87. Gonțea Ion PD-L DA
88. Grigore Dan PD-L DA
89. Gubandru Aurel PSD NU
90. Gușă Cozmin Horea - DA
91. Hanganu Romeo Octavian PC DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Igaș Traian Constantin PD-L DA
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
100. Ionescu Daniel PSD DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
103. Iriza Marius PRM DA
104. Iustian Mircea Teodor PNL DA
105. Kerekes Károly UDMR DA
106. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
107. Kovacs Attila UDMR DA
108. Lakatos Petru UDMR DA
109. Longher Ghervazen Minoritati DA
110. Luchian Ion PNL DA
111. Macaleți Costică PSD DA
112. Magheru Paul PRM DA
113. Man Mircea PD-L DA
114. Manda Iulian Claudiu PSD DA
115. Manta Pantelimon PC DA
116. Marian Dan Mihai PNL DA
117. Marin Constantin PSD DA
118. Martin Eduard-Stelian PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Máté András-Levente UDMR DA
121. Matei Cătălin Lucian PSD DA
122. Mazăre Alexandru PSD DA
123. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
124. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
125. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
126. Mătușa Tudor PRM -
127. Merce Ilie PRM DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
131. Mircea Costache PRM DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Laurențiu PD-L DA
134. Mitrea Manuela PSD DA
135. Mitrea Miron Tudor PSD DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
137. Mînzînă Ion PRM DA
138. Mocanu Alexandru PD-L DA
139. Mocanu Vasile PSD DA
140. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohora Tudor PSD DA
143. Moisoiu Adrian PRM DA
144. Moldovan Emil Radu PSD DA
145. Momanu Corneliu PNL DA
146. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
147. Movilă Petru PD-L DA
148. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năstase Adrian PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Nedelcu Gabriela PSD DA
153. Nica Dan PSD DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
156. Nițulescu Teodor PRM DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oancea Viorel PNL DA
159. Olarean Aurel PD-L DA
160. Oltean Ioan PD-L DA
161. Palăr Ionel PNL DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Pavelescu Aurelian - DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati NU
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Ponta Victor-Viorel PSD DA
169. Pop Claudiu Adrian PSD DA
170. Popa Cornel PNL DA
171. Popa Daniela PC DA
172. Popa Nicolae PC DA
173. Popescu Florin Aurelian PNL DA
174. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
175. Preda Cezar-Florin PD-L DA
176. Preda Ion PNL DA
177. Pruteanu Vasile PNL DA
178. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
179. Pupeză Viorel PSD DA
180. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
181. Pușcaș Vasile PSD DA
182. Pușcă Mircea Valer PNL DA
183. Racoceanu Viorel PD-L DA
184. Radan Mihai Minoritati DA
185. Raicu Romeo Marius PD-L DA
186. Rădulescu Cristian PD-L DA
187. Rogin Marius PD-L DA
188. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
189. Rus Ioan Aurel PRM DA
190. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
191. Sanda Victor PSD DA
192. Sandu Gabriel PNL DA
193. Sandu-Capră Mihai PNL DA
194. Sasu Ion PSD DA
195. Săniuță Marian-Florian PSD DA
196. Săpunaru Nini PNL DA
197. Sârb Gheorghe PD-L DA
198. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
199. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
200. Scutaru Adrian George PNL DA
201. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sirețeanu Mihail PSD DA
204. Sóki Béla UDMR DA
205. Soporan Vasile Filip PSD DA
206. Stan Ioan PSD DA
207. Stanciu Anghel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Mircea PD-L DA
210. Stănișoară Mihai PD-L DA
211. Străchinaru Petre PD-L DA
212. Strungă Emil PNL DA
213. Szekely Levente Csaba UDMR DA
214. Știrbeț Cornel PNL DA
215. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
216. Tabără Valeriu PD-L DA
217. Tamás Sándor UDMR DA
218. Tămagă Constantin PSD DA
219. Tărniceru Petru PSD DA
220. Timar Liviu PSD DA
221. Timiș Ioan PNL DA
222. Todoran Pavel PSD DA
223. Toma Florentina Marilena PSD DA
224. Toma Horia-Victor PNL DA
225. Toró Tiberiu UDMR DA
226. Tudose Mihai PSD DA
227. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
228. Ujeniuc Dragoș PNL DA
229. Ungureanu Petre PNL DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL DA
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Varga Attila UDMR DA
234. Vasile Aurelia PSD DA
235. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
236. Vălean Adina Ioana PNL DA
237. Văsioiu Horia PD-L DA
238. Vlase Petru Gabriel PSD DA
239. Vlădoiu Aurel PSD DA
240. Voicu Cătălin PSD DA
241. Voinea Florea PSD DA
242. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
243. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
244. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
245. Zegrean Augustin PD-L DA
246. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 1:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro