Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2017 > 12:14 Versiunea pentru printare
Marți, 7 noiembrie 2017, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 312/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.45/2017 pentru suspendarea Legii nr.217/2016 privind diminuarea risipei alimentare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:259 129 54 24 15 10 8 14 5
- voturi pentru (DA):167 128 3 1 12 10 1 11 1
- voturi împotrivă (NU):85 - 51 23 1 - 7 1 2
- abțineri:5 - - - 2 - - 2 1
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - -
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
33. Borza Remus-Adrian - NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Cherecheș Viorica PNL NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
59. Constantin Daniel - DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Culeafă Mihai PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Gheorghe Tinel PNL NU
91. Gheorghiu Bogdan PNL NU
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Ghinea Cristian USR NU
95. Giugea Nicolae PNL NU
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL NU
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Huncă Mihaela PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Iftimie Neculai PSD DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR NU
109. Ionescu George PNL NU
110. Ioniță Antoneta PNL NU
111. Itu Cornel PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
113. Jivan Luminița-Maria PSD DA
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
118. Longher Victoria Minoritati DA
119. Lovin Dumitru ALDE DA
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupescu Dumitru USR NU
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
129. Mihalescul Dumitru PNL NU
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Mocanu Adrian PMP NU
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
140. Neagu Nicolae PNL NU
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL NU
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai ALDE DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olar Corneliu PNL NU
150. Olteanu Daniel PNL NU
151. Oprea Dumitru PNL DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL NU
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Palăr Ionel PNL NU
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP NU
159. Pau Radu - Adrian PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
166. Plumb Rovana PSD DA
167. Pop Georgian PSD DA
168. Pop Tudor Rareș USR NU
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
173. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
174. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
175. Preda Cezar-Florin PNL NU
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
180. Prună Cristina-Mădălina USR NU
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
185. Rădulescu Alexandru PSD DA
186. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
187. Răduț Violeta PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
189. Roman Florin-Claudiu PNL NU
190. Roman Ioan Sorin PSD DA
191. Romanescu Cristinel PNL NU
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rotaru Alexandru PSD DA
194. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
195. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
196. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
197. Sefer Cristian-George PMP NU
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Spânu Ion PSD DA
206. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
207. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Suciu Matei PSD DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șarapatin Elvira PSD DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL NU
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL NU
222. Ștefan Corneliu PSD DA
223. Ștefan Viorel PSD DA
224. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
225. Tabugan Ion PMP NU
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
227. Teiș Alina PSD DA
228. Terea Ioan PSD DA
229. Tîlvăr Angel PSD DA
230. Todor Adrian PSD DA
231. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
232. Toma Ilie PSD DA
233. Tomac Eugen PMP NU
234. Trăilă Cristina PNL NU
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Turcan Raluca PNL NU
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
240. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
241. Varga Glad-Aurel PNL NU
242. Vasile Daniel Minoritati DA
243. Vasilică Radu Costin PSD -
244. Vass Levente UDMR DA
245. Văcaru Alin Vasile - Abținere
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vișan George-Gabriel PSD DA
249. Vîlceanu Dan PNL NU
250. Vîrză Mihăiță PSD DA
251. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
252. Vlase Petru Gabriel PSD DA
253. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
254. Vosganian Varujan ALDE DA
255. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zainea Cornel USR NU
258. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 3:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro