Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2017 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 7 noiembrie 2017, ora 12:05

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea comuna a Comisiei Europene si Inaltului Reprezentant pentru afaceri externe si politica de securitate catre Parlamentul European si Consiliu - O abordare strategica privind rezilienta in cadrul actiunii externe a UE JOIN(2017) 21 (PH CD 87/2017).
PHC 87/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea comună a Comisiei Europene și Înaltului Reprezentant pentru afaceri externe și politica de securitate către Parlamentul European și Consiliu - O abordare strategică privind reziliența în cadrul acțiunii externe a UE JOIN(2017) 21
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:249 129 52 22 16 7 6 13 4
- voturi pentru (DA):249 129 52 22 16 7 6 13 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Dan Nicușor Daniel USR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Ghinea Cristian USR DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Huncă Mihaela PSD DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Iftimie Neculai PSD DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George PNL DA
109. Ioniță Antoneta PNL DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Marica Petru-Sorin PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
128. Mihalescul Dumitru PNL DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mînzatu Roxana PSD DA
131. Mocanu Adrian PMP DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohaci Mihai PSD DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Mușoiu Ștefan PSD DA
137. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
138. Neagu Nicolae PNL DA
139. Neață Eugen PSD DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olar Corneliu PNL DA
145. Olteanu Daniel PNL DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pașcan Emil-Marius PMP DA
154. Pau Radu - Adrian PSD DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petrea Gabriel PSD DA
157. Petric Octavian PSD DA
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
159. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
160. Plumb Rovana PSD DA
161. Ponta Victor-Viorel - DA
162. Pop Georgian PSD DA
163. Pop Tudor Rareș USR DA
164. Popa Florin PSD DA
165. Popa Mihai Valentin PSD DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
168. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
169. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
170. Preda Cezar-Florin PNL DA
171. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
178. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
179. Rădulescu Alexandru PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roman Florin-Claudiu PNL DA
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
190. Sefer Cristian-George PMP DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PSD DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
200. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
201. Stancu Florinel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Suciu Matei PSD DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șovăială Constantin PNL DA
215. Ștefan Corneliu PSD DA
216. Ștefan Ion PNL DA
217. Ștefan Viorel PSD DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
219. Tabugan Ion PMP DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Teiș Alina PSD DA
222. Terea Ioan PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todor Adrian PSD DA
225. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Tripa Florin-Dan PSD DA
228. Tudor Beatrice PSD DA
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Tușa Adriana Diana PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
232. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
233. Varga Glad-Aurel PNL DA
234. Vasile Daniel Minoritati DA
235. Vasilică Radu Costin PSD DA
236. Vass Levente UDMR DA
237. Velcea Nicolae PSD DA
238. Vexler Silviu Minoritati DA
239. Vișan George-Gabriel PSD DA
240. Vîlceanu Dan PNL DA
241. Vîrză Mihăiță PSD DA
242. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
243. Vlase Petru Gabriel PSD DA
244. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR DA
248. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 iunie 2020, 9:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro