Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2017 > 11:37 Versiunea pentru printare
Marți, 31 octombrie 2017, ora 11:37

Subiect vot: PL-x nr. 45/2017 - Amendament respins 1
PL 45/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:121 59 22 15 7 5 6 5 2
- voturi pentru (DA):27 3 22 - - - - 1 1
- voturi împotrivă (NU):79 55 - 15 1 5 - 2 1
- abțineri:15 1 - - 6 - 6 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Antal István-János UDMR Abținere
5. Anton Anton ALDE NU
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bichineț Corneliu PMP Abținere
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Borza Remus-Adrian - NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Cherecheș Viorica PNL DA
28. Chiriac Viorel PSD NU
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP Abținere
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Dehelean Silviu USR NU
38. Dobre Mircea-Titus PSD NU
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
42. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
43. Erdei Dolóczki István UDMR NU
44. Furtună Mirela PSD NU
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
46. Gavrilă Camelia PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Gheorghe Tinel PNL DA
50. Ghilea Găvrilă PNL DA
51. Giugea Nicolae PNL DA
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
53. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
54. Huncă Mihaela PSD NU
55. Iancu Iulian PSD NU
56. Ibram Iusein Minoritati NU
57. Ion Stelian-Cristian USR NU
58. Ioniță Antoneta PNL DA
59. Iordache Florin PSD NU
60. Itu Cornel PSD NU
61. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Longher Victoria Minoritati NU
64. Lovin Dumitru ALDE NU
65. Lungu Tudorița PNL DA
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Macovei Silviu Nicu PSD NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
69. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
70. Mohaci Mihai PSD NU
71. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
72. Movilă Petru PMP Abținere
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
75. Neagu Nicolae PNL DA
76. Neață Eugen PSD NU
77. Niță Nicu PSD NU
78. Olar Corneliu PNL DA
79. Oprea Dumitru PNL DA
80. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
81. Păle Dănuț PSD NU
82. Petric Octavian PSD NU
83. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
84. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
85. Pop Georgian PSD NU
86. Pop Tudor Rareș USR NU
87. Popa Florin PSD NU
88. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
89. Radu Anișoara PSD NU
90. Răduț Violeta PSD NU
91. Roman Ioan Sorin PSD NU
92. Romanescu Cristinel PNL DA
93. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
94. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
95. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
96. Seres Dénes UDMR Abținere
97. Simion Lucian-Eduard PSD NU
98. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
99. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
100. Stancu Florinel PSD NU
101. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
102. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
103. Șovăială Constantin PNL DA
104. Ștefan Corneliu PSD NU
105. Tabugan Ion PMP Abținere
106. Teiș Alina PSD NU
107. Todor Adrian PSD Abținere
108. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
109. Tripa Florin-Dan PSD DA
110. Turcan Raluca PNL DA
111. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
112. Vass Levente UDMR Abținere
113. Vișan George-Gabriel PSD NU
114. Vîlceanu Dan PNL DA
115. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
116. Vlase Petru Gabriel PSD NU
117. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
118. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
119. Weber Mihai PSD NU
120. Zainea Cornel USR NU
121. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 iunie 2020, 10:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro