Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 10:10 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 10:10

Subiect vot: Prelungirea termenului constitutional la 60 de zile pentru PL-x 183/2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:92 46 19 8 1 6 5 7
- voturi pentru (DA):67 46 - 2 1 6 5 7
- voturi împotrivă (NU):25 - 19 6 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL NU
2. Anton Anton ALDE DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Badea Leonardo PSD DA
6. Balint Liviu-Ioan PMP DA
7. Benga Tudor - Vlad USR NU
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
10. Bode Lucian Nicolae PNL NU
11. Bodea Marius PNL NU
12. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
13. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
14. Budăi Marius-Constantin PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Burciu Cristina PSD DA
17. Calotă Florică Ică ALDE DA
18. Căciulă Aurel PSD DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
21. Cherecheș Viorica PNL NU
22. Chiriac Viorel PSD DA
23. Chiriță Dumitru PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor PSD DA
26. Cîtea Vasile PSD DA
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Codreanu Constantin PMP DA
29. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
30. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
31. Dobre Victor Paul PNL NU
32. Dunava Costel Neculai PSD DA
33. Erdei Dolóczki István UDMR DA
34. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
35. Floroiu Ionel PSD DA
36. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
37. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
38. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
39. Giugea Nicolae PNL NU
40. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
41. Gudu Vasile PNL NU
42. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
43. Ion Stelian-Cristian USR NU
44. Ioniță Antoneta PNL NU
45. Itu Cornel PSD DA
46. Lazăr Sorin PSD DA
47. Longher Victoria Minoritati DA
48. Lovin Dumitru ALDE DA
49. Lungu Tudorița PNL NU
50. Lupescu Dumitru USR NU
51. Macovei Silviu Nicu PSD DA
52. Marica Petru-Sorin PSD DA
53. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
54. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
55. Neață Eugen PSD DA
56. Niță Mihai ALDE DA
57. Nosa Iuliu PSD DA
58. Oprea Dumitru PNL NU
59. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
60. Pașcan Emil-Marius PMP DA
61. Păle Dănuț PSD DA
62. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
63. Pop Andrei PSD DA
64. Pop Georgian PSD DA
65. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
66. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
67. Popescu Pavel PNL NU
68. Rădulescu Alexandru PSD DA
69. Răduț Violeta PSD DA
70. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
71. Roman Florin-Claudiu PNL NU
72. Romanescu Cristinel PNL NU
73. Rotaru Alexandru PSD DA
74. Simonis Alfred - Robert PSD DA
75. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
76. Spânu Ion PSD DA
77. Stancu Florinel PSD DA
78. Stănescu Alexandru PSD DA
79. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
80. Ștefan Corneliu PSD DA
81. Ștefan Ion PNL NU
82. Tabugan Ion PMP DA
83. Terea Ioan PSD DA
84. Tîlvăr Angel PSD DA
85. Todor Adrian PSD DA
86. Tripa Florin-Dan PSD DA
87. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
88. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
89. Varga Vasile PNL NU
90. Vasilică Radu Costin PSD DA
91. Vexler Silviu Minoritati DA
92. Vlad Sergiu Cosmin USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 13:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro