Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-15
Subiect vot: Vot final
PL 234/2006 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.11/2006 pentru prevenirea și combaterea violenței în sport
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:258 81 58 22 42 16 15 12 12
- voturi pentru (DA):189 74 53 21 3 8 9 10 11
- voturi împotrivă (NU):47 1 1 1 37 5 2 - -
- abțineri:5 1 1 - - 1 2 - -
- nu au votat:17 5 3 - 2 2 2 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati -
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC Abținere
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC Abținere
15. Asztalos Ferenc UDMR -
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L NU
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD -
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL -
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L NU
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L NU
42. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călian Petru PC NU
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L -
50. Ciontu Corneliu - DA
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC -
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM DA
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Corlățean Titus PSD DA
57. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Dan Iosif PSD DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati -
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD -
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Florea Damian PC DA
78. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Gheorghiof Titu Nicolae PNL -
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
86. Ghișe Ioan PNL DA
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Gonțea Ion PD-L NU
90. Grigore Dan PD-L NU
91. Grosaru Mircea Minoritati DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - -
94. Hanganu Romeo Octavian PC DA
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Hrebenciuc Viorel PSD DA
99. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L NU
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iordache Grațiela Denisa PC NU
106. Iriza Marius PRM DA
107. Iustian Mircea Teodor PNL DA
108. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
109. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
110. Kerekes Károly UDMR DA
111. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
112. Kovacs Attila UDMR DA
113. Lakatos Petru UDMR NU
114. Lambrino Radu PD-L NU
115. Lificiu Petru - DA
116. Liga Dănuț PD-L NU
117. Macaleți Costică PSD DA
118. Magheru Paul PRM DA
119. Man Mircea PD-L NU
120. Manda Iulian Claudiu PSD DA
121. Manolescu Oana Minoritati DA
122. Manta Pantelimon PC DA
123. Marian Dan Mihai PNL DA
124. Marin Constantin PSD DA
125. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
126. Martin Eduard-Stelian PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Matei Cătălin Lucian PSD DA
130. Mazăre Alexandru PSD DA
131. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
132. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
133. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
134. Mătușa Tudor PRM DA
135. Merce Ilie PRM DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Micula Cătălin PNL DA
138. Mihalache Sorin Dan PSD -
139. Mihei Andrian-Sirojea PC -
140. Mircea Costache PRM DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Laurențiu PD-L NU
143. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
144. Mitrea Manuela PSD DA
145. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
146. Mînzînă Ion PRM DA
147. Mocanu Alexandru PD-L NU
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
150. Mohora Tudor PSD DA
151. Moisoiu Adrian PRM DA
152. Moldovan Emil Radu PSD DA
153. Momanu Corneliu PNL NU
154. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
155. Movilă Petru PD-L NU
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Muscă Monica Octavia PNL DA
158. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD -
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Nica Dan PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD -
163. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
164. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
165. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
166. Niță Constantin PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oancea Viorel PNL DA
169. Oltean Ioan PD-L NU
170. Olteanu Bogdan PNL DA
171. Ovidenie Costel - DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pardău Dumitru PNL DA
174. Pavelescu Aurelian - DA
175. Paveliu Marian Sorin PNL DA
176. Păun Nicolae Minoritati DA
177. Petrea Constantin PD-L NU
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Ponta Victor-Viorel PSD DA
180. Pop Claudiu Adrian PSD DA
181. Popa Cornel PNL DA
182. Popa Nicolae PC DA
183. Popescu Dan Ioan PSD DA
184. Popescu Ionica Constanța PC DA
185. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
186. Preda Cezar-Florin PD-L NU
187. Preda Ion PNL DA
188. Pruteanu Vasile PNL DA
189. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
190. Pupeză Viorel PSD DA
191. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
192. Pușcaș Vasile PSD DA
193. Pușcă Mircea Valer PNL DA
194. Puzdrea Dumitru PD-L NU
195. Racoceanu Viorel PD-L NU
196. Radan Mihai Minoritati DA
197. Raicu Romeo Marius PD-L NU
198. Rădulescu Cristian PD-L NU
199. Rogin Marius PD-L NU
200. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
201. Rus Ioan Aurel PRM DA
202. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
203. Sanda Victor PSD DA
204. Sandu-Capră Mihai PNL DA
205. Sasu Ion PSD DA
206. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
207. Săpunaru Nini PNL DA
208. Sârb Gheorghe PSD DA
209. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
210. Sârbu Mugurel Liviu - DA
211. Scutaru Adrian George PNL -
212. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
215. Sóki Béla UDMR NU
216. Soporan Vasile Filip PSD DA
217. Stan Ioan PSD DA
218. Stanciu Anghel PSD DA
219. Stănescu Cristian PRM DA
220. Stănișoară Mihai PD-L -
221. Stoica Ion - DA
222. Străchinaru Petre PD-L DA
223. Strungă Emil PNL DA
224. Szekely Levente Csaba UDMR -
225. Știrbeț Cornel PNL DA
226. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
227. Știreanu Octavian PSD DA
228. Tămagă Constantin PSD DA
229. Tărniceru Petru PSD DA
230. Teodorescu George Alin PSD DA
231. Timar Liviu PSD DA
232. Timiș Ioan PSD DA
233. Todoran Pavel PSD DA
234. Toma Horia-Victor PNL DA
235. Toró Tiberiu UDMR Abținere
236. Tudor Constantin PC DA
237. Tudor Marcu PRM DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL Abținere
240. Țundrea Ioan PC DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
242. Ujeniuc Dragoș PNL DA
243. Ungureanu Petre PNL DA
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL DA
246. Vainer Aurel Minoritati DA
247. Varga Attila UDMR DA
248. Vasile Aurelia PSD DA
249. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
250. Vălean Adina Ioana PNL DA
251. Văsioiu Horia PD-L NU
252. Vlase Petru Gabriel PSD DA
253. Vlădoiu Aurel PSD DA
254. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
255. Voinea Florea PSD DA
256. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
257. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
258. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 septembrie 2020, 14:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro