Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2017 > 12:11 Versiunea pentru printare
Marți, 25 aprilie 2017, ora 12:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 526/2016 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 25/2016 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul străinilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:250 130 43 21 12 13 16 15
- voturi pentru (DA):247 129 42 21 12 13 16 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:2 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Badea Leonardo PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PMP DA
13. Banias Mircea Marius ALDE DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian ALDE DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
54. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Damian ALDE DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghinea Cristian USR DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Goga Octavian PMP DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PSD DA
104. Iacomi Iulian PSD DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ignat Miron Minoritati NU
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kelemen Hunor UDMR DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
140. Movilă Petru PMP DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Olar Corneliu PNL DA
155. Olteanu Daniel PNL DA
156. Oprea Dumitru PNL DA
157. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP DA
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Petric Octavian PSD DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Ponta Victor-Viorel PSD DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Pop Tudor Rareș USR DA
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Mihai Valentin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
188. Roman Ioan Sorin PSD DA
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
193. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
194. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
195. Sefer Cristian-George PMP DA
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simionca Ionuț PMP DA
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Spânu Ion PSD DA
202. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
203. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
204. Stancu Florinel PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Alexandru PSD DA
207. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Suciu Matei PSD DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șarapatin Elvira PSD DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șotcan Theodora PSD DA
218. Șova Lucian PSD DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tabugan Ion PMP DA
222. Tîlvăr Angel PSD DA
223. Todor Adrian PSD DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Tomac Eugen PMP DA
226. Tripa Florin-Dan PSD DA
227. Trușcă Constantin PSD DA
228. Tudor Beatrice PSD DA
229. Tudose Mihai PSD DA
230. Turcan Raluca PNL DA
231. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
232. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
233. Varga Glad-Aurel PNL DA
234. Vasile Daniel Minoritati DA
235. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
236. Vasilică Radu Costin PSD DA
237. Vass Levente UDMR DA
238. Văcaru Alin Vasile PSD DA
239. Velcea Nicolae PSD DA
240. Vexler Silviu Minoritati DA
241. Vișan George-Gabriel PSD DA
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
246. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zainea Cornel USR DA
249. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 14:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro