Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2017 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2017, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 146/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.100/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul, precum și a Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:280 136 60 27 18 16 10 13
- voturi pentru (DA):247 136 56 - 18 16 9 12
- voturi împotrivă (NU):32 - 3 27 - - 1 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL -
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian ALDE DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Cherecheș Viorica PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR NU
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Chiriță Dumitru PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Constantin Daniel ALDE DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Culeafă Mihai PNL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dan Nicușor Daniel USR NU
78. Dehelean Silviu USR NU
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Durbacă Eugen ALDE DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Tinel PNL NU
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghilea Găvrilă PNL DA
111. Ghinea Cristian USR NU
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
116. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Huncă Mihaela PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iacomi Iulian PSD DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR NU
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
132. Jivan Luminița-Maria PSD DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL DA
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR NU
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
150. Mihalescul Dumitru PNL DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mocanu Adrian PMP DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mohaci Mihai PSD DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
166. Nicolicea Eugen PSD DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Niță Mihai ALDE DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Olar Corneliu PNL DA
172. Olteanu Daniel PNL DA
173. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP NU
180. Pau Radu - Adrian PSD DA
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petrea Gabriel PSD DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
184. Petric Octavian PSD DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
188. Ponta Victor-Viorel PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Pop Tudor Rareș USR NU
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Mihai Valentin PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PNL DA
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR NU
202. Radu Anișoara PSD DA
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
206. Rădulescu Alexandru PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
209. Răduț Violeta PSD DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Romanescu Cristinel PNL DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Alexandru PSD DA
216. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
218. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
219. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
220. Sefer Cristian-George PMP DA
221. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simion Lucian-Eduard PSD DA
225. Simionca Ionuț PMP DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
228. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Spânu Ion PSD DA
231. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
232. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
233. Stancu Florinel PSD DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Suciu Matei PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șarapatin Elvira PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL DA
246. Șotcan Theodora PSD DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Șovăială Constantin PNL DA
249. Ștefan Corneliu PSD DA
250. Ștefan Ion PNL DA
251. Tabugan Ion PMP DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Todor Adrian PSD DA
255. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
256. Toma Ilie PSD DA
257. Tomac Eugen PMP DA
258. Tripa Florin-Dan PSD DA
259. Trușcă Constantin PSD DA
260. Tudor Beatrice PSD DA
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
263. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
264. Varga Glad-Aurel PNL DA
265. Varga Vasile PNL DA
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vass Levente UDMR DA
268. Văcaru Alin Vasile PSD DA
269. Velcea Nicolae PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL DA
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
276. Vosganian Varujan ALDE DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR NU
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 9 iulie 2020, 18:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro