Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2017 > 13:16 Versiunea pentru printare
Marți, 14 martie 2017, ora 13:16

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 503/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:277 134 59 24 17 13 13 17
- voturi pentru (DA):250 131 59 1 17 12 13 17
- voturi împotrivă (NU):22 - - 22 - - - -
- abțineri:2 1 - 1 - - - -
- nu au votat:3 2 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran-Voinea Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR NU
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Cherecheș Viorica PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR NU
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Chiriță Dumitru PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP DA
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR NU
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristache Cătălin PMP DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
74. Culeafă Mihai PNL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD -
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE -
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghilea Găvrilă PNL DA
111. Ghinea Cristian USR Abținere
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Goga Octavian PMP DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Huncă Mihaela PSD DA
121. Iacomi Iulian PSD DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR NU
130. Ionescu George PNL DA
131. Ioniță Antoneta PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Victoria Minoritati DA
140. Lungu Tudorița PNL DA
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia PSD -
151. Mihalescul Dumitru PNL DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mînzatu Roxana PSD DA
154. Mocanu Adrian PMP DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mohaci Mihai PSD DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
159. Movilă Petru PMP DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
164. Neagu Nicolae PNL DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Mihai ALDE DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Olar Corneliu PNL DA
176. Oprea Dumitru PNL DA
177. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
178. Oros Nechita-Adrian PNL DA
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Palăr Ionel PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pană Adriana-Doina PSD DA
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pașcan Emil-Marius PMP DA
185. Pau Radu - Adrian PSD DA
186. Păle Dănuț PSD DA
187. Petrea Gabriel PSD DA
188. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
189. Petric Octavian PSD DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
193. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
194. Pop Andrei PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Pop Tudor Rareș USR NU
197. Popa Florin PSD DA
198. Popa Mihai Valentin PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR NU
207. Radu Anișoara PSD DA
208. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Răduț Violeta PSD DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
213. Roman Florin-Claudiu PNL DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Rotaru Alexandru PSD DA
217. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
218. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
219. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
220. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
221. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
222. Sefer Cristian-George PMP DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Simion Lucian-Eduard PSD DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Spânu Ion PSD DA
229. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Matei PSD DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șotcan Theodora PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL DA
246. Tabugan Ion PMP DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Tripa Florin-Dan PSD DA
252. Trușcă Constantin PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Varga Vasile PNL DA
260. Vasile Daniel Minoritati DA
261. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
262. Vass Levente UDMR DA
263. Văcaru Alin Vasile PSD DA
264. Velcea Nicolae PSD DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vișan George-Gabriel PSD DA
267. Vîlceanu Dan PNL DA
268. Vîrză Mihăiță PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
273. Vosganian Varujan ALDE DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zainea Cornel USR NU
276. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 27 septembrie 2020, 3:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro