Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 21/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.59/2016 pentru modificarea art.890 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:293 132 65 29 19 17 15 16
- voturi pentru (DA):260 132 63 - 18 16 15 16
- voturi împotrivă (NU):31 - 1 29 1 - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR NU
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR NU
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR NU
52. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
61. Cherecheș Florica PNL DA
62. Cherecheș Viorica PNL DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR NU
64. Chiriac Viorel PSD DA
65. Chiriță Dumitru PSD DA
66. Ciocan Dan PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor PSD DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
71. Cîtea Vasile PSD DA
72. Cobuz Maricela PSD DA
73. Cocoș Vasile PSD DA
74. Codreanu Constantin PMP DA
75. Constantin Daniel ALDE DA
76. Cosma Lavinia-Corina USR NU
77. Costescu Manuel USR NU
78. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
79. Cristache Cătălin PMP DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
82. Csoma Botond UDMR NU
83. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
84. Culeafă Mihai PNL DA
85. Cupă Ion ALDE DA
86. Cupșa Ioan PNL DA
87. Dehelean Silviu USR NU
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
92. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drulă Cătălin USR NU
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Farago Petru UDMR DA
99. Fădor Angelica PNL DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
105. Furic Iarco Minoritati DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Tinel PNL Abținere
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghinea Cristian USR NU
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Goga Octavian PMP DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
124. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Huncă Mihaela PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
128. Iacomi Iulian PSD DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Iftimie Neculai PSD DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR NU
137. Ionescu George PNL DA
138. Ioniță Antoneta PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Lazăr Sorin PSD DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Victoria Minoritati DA
147. Lovin Dumitru ALDE DA
148. Lungu Tudorița PNL DA
149. Lupașcu Costel PSD DA
150. Lupescu Dumitru USR NU
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manole Petre-Florin PSD DA
154. Mareș Mara PNL DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
159. Mihalescul Dumitru PNL DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mînzatu Roxana PSD DA
162. Mocanu Adrian PMP DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mohaci Mihai PSD DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
167. Movilă Petru PMP DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
172. Neagu Nicolae PNL DA
173. Neață Eugen PSD DA
174. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Andrei PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Niță Mihai ALDE DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Olar Corneliu PNL DA
183. Olteanu Daniel PNL DA
184. Oprea Dumitru PNL DA
185. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Palăr Ionel PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pașcan Emil-Marius PMP DA
192. Pau Radu - Adrian PSD DA
193. Păle Dănuț PSD DA
194. Petrea Gabriel PSD DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Ponta Victor-Viorel PSD DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Tudor Rareș USR NU
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Mihai Valentin PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
206. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
207. Preda Cezar-Florin PNL DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
211. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR NU
213. Radu Anișoara PSD DA
214. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
216. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
217. Rădulescu Alexandru PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
220. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
221. Roman Florin-Claudiu PNL DA
222. Roman Ioan Sorin PSD DA
223. Romanescu Cristinel PNL DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Rotaru Alexandru PSD DA
226. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
227. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
228. Sefer Cristian-George PMP DA
229. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
232. Simion Lucian-Eduard PSD DA
233. Simionca Ionuț PMP DA
234. Simonis Alfred - Robert PSD DA
235. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
236. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Spânu Ion PSD DA
239. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
240. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
241. Stancu Florinel PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Matei PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șarapatin Elvira PSD DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șotcan Theodora PSD DA
255. Șovăială Constantin PNL DA
256. Ștefan Corneliu PSD DA
257. Ștefan Ion PNL DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tabugan Ion PMP DA
260. Terea Ioan PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
264. Toma Ilie PSD DA
265. Tomac Eugen PMP DA
266. Tripa Florin-Dan PSD DA
267. Trușcă Constantin PSD DA
268. Tudor Beatrice PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
273. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
274. Varga Glad-Aurel PNL NU
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vasile Daniel Minoritati DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vass Levente UDMR DA
279. Văcaru Alin Vasile PSD DA
280. Velcea Nicolae PSD DA
281. Vexler Silviu Minoritati DA
282. Vișan George-Gabriel PSD DA
283. Vîlceanu Dan PNL DA
284. Vîrză Mihăiță PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vosganian Varujan ALDE -
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zainea Cornel USR NU
292. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 iunie 2020, 8:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro