Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:48 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:48

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 110/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:291 138 61 29 20 14 14 15
- voturi pentru (DA):281 138 61 29 20 14 4 15
- voturi împotrivă (NU):10 - - - - - 10 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP NU
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Chiriță Dumitru PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Cocoș Vasile PSD DA
69. Codreanu Constantin PMP NU
70. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
71. Cosma Andreea PSD DA
72. Cosma Lavinia-Corina USR DA
73. Costescu Manuel USR DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristache Cătălin PMP NU
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
80. Culeafă Mihai PNL DA
81. Cupă Ion ALDE DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Dan Nicușor Daniel USR DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
89. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
90. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
91. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
92. Drulă Cătălin USR DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Durbacă Eugen ALDE DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghilea Găvrilă PNL DA
117. Ghinea Cristian USR DA
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Goga Octavian PMP NU
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iacomi Iulian PSD DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Iftimie Neculai PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ioniță Antoneta PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Lazăr Sorin PSD DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Lungu Tudorița PNL DA
147. Lupașcu Costel PSD DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manole Petre-Florin PSD DA
151. Mareș Mara PNL DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
156. Mihalescul Dumitru PNL DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mocanu Adrian PMP NU
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mohaci Mihai PSD DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
162. Movilă Petru PMP DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
167. Neagu Nicolae PNL DA
168. Neață Eugen PSD DA
169. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Andrei PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Niță Mihai ALDE DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Olar Corneliu PNL DA
178. Olteanu Daniel PNL DA
179. Oprea Dumitru PNL DA
180. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Oteșanu Daniela PSD DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pau Radu - Adrian PSD DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petrea Gabriel PSD DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
195. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
196. Plumb Rovana PSD DA
197. Pop Andrei PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Pop Tudor Rareș USR DA
200. Popa Florin PSD DA
201. Popa Mihai Valentin PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
204. Popescu Pavel PNL DA
205. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
206. Preda Cezar-Florin PNL DA
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina USR DA
212. Radu Anișoara PSD DA
213. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
214. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
215. Rădulescu Alexandru PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
219. Roman Florin-Claudiu PNL DA
220. Roman Ioan Sorin PSD DA
221. Romanescu Cristinel PNL DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Alexandru PSD DA
224. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
225. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
226. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
227. Sefer Cristian-George PMP NU
228. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
231. Simion Lucian-Eduard PSD DA
232. Simionca Ionuț PMP NU
233. Simonis Alfred - Robert PSD DA
234. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
235. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Spânu Ion PSD DA
238. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șarapatin Elvira PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șișcu George PNL DA
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Ștefan Corneliu PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Tabugan Ion PMP DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Todor Adrian PSD DA
261. Toma Ilie PSD DA
262. Tomac Eugen PMP NU
263. Tripa Florin-Dan PSD DA
264. Trușcă Constantin PSD DA
265. Tudor Beatrice PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
270. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
271. Varga Glad-Aurel PNL DA
272. Varga Vasile PNL DA
273. Vasile Daniel Minoritati DA
274. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
275. Vasilică Radu Costin PSD DA
276. Vass Levente UDMR DA
277. Văcaru Alin Vasile PSD DA
278. Velcea Nicolae PSD DA
279. Vexler Silviu Minoritati DA
280. Vișan George-Gabriel PSD DA
281. Vîlceanu Dan PNL DA
282. Vîrză Mihăiță PSD DA
283. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
284. Vlase Petru Gabriel PSD DA
285. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
286. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
287. Vosganian Varujan ALDE DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zainea Cornel USR DA
290. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 iunie 2020, 3:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro