Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:43 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 243/2016 de modificare și completare a Legii nr.123/2012 - Legea energiei electrice și gazelor natural, publicată în Monitorul Oficial nr.485 din 16.07/2012, cu modificările și completările ulterior
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:285 137 59 28 18 15 14 14
- voturi pentru (DA):256 137 59 - 18 15 13 14
- voturi împotrivă (NU):28 - - 28 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius ALDE DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR NU
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR NU
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Chiriță Dumitru PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP DA
71. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR NU
74. Costescu Manuel USR NU
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristache Cătălin PMP DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
80. Culeafă Mihai PNL DA
81. Cupă Ion ALDE DA
82. Dan Nicușor Daniel USR NU
83. Dehelean Silviu USR NU
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
90. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
91. Drulă Cătălin USR NU
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Durbacă Eugen ALDE DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghilea Găvrilă PNL DA
117. Ghinea Cristian USR NU
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Goga Octavian PMP DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iacomi Iulian PSD DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Iftimie Neculai PSD DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR NU
134. Ionescu George PNL DA
135. Ioniță Antoneta PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Lazăr Sorin PSD DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manole Petre-Florin PSD DA
149. Mareș Mara PNL DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mocanu Adrian PMP DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mohaci Mihai PSD DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
159. Movilă Petru PMP DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
164. Neagu Nicolae PNL DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Niță Mihai ALDE DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Olar Corneliu PNL DA
175. Olteanu Daniel PNL DA
176. Oprea Dumitru PNL DA
177. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
178. Oros Nechita-Adrian PNL DA
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Palăr Ionel PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pană Adriana-Doina PSD DA
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
191. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
192. Plumb Rovana PSD DA
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Mihai Valentin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
201. Preda Cezar-Florin PNL DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR NU
207. Radu Anișoara PSD DA
208. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Romanescu Cristinel PNL DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Alexandru PSD DA
219. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
220. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
221. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
222. Sefer Cristian-George PMP DA
223. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Simion Lucian-Eduard PSD DA
226. Simionca Ionuț PMP DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
229. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Spânu Ion PSD DA
232. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Suciu Matei PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șarapatin Elvira PSD DA
244. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
245. Șotcan Theodora PSD DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Șovăială Constantin PNL DA
248. Ștefan Corneliu PSD DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tabugan Ion PMP DA
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Terea Ioan PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Todor Adrian PSD DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Tomac Eugen PMP DA
257. Tripa Florin-Dan PSD DA
258. Trușcă Constantin PSD DA
259. Tudor Beatrice PSD DA
260. Tudose Mihai PSD DA
261. Turcescu Robert-Nicolae PMP -
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
264. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
265. Varga Glad-Aurel PNL DA
266. Varga Vasile PNL DA
267. Vasile Daniel Minoritati DA
268. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
269. Vasilică Radu Costin PSD DA
270. Vass Levente UDMR DA
271. Văcaru Alin Vasile PSD DA
272. Velcea Nicolae PSD DA
273. Vexler Silviu Minoritati DA
274. Vișan George-Gabriel PSD DA
275. Vîlceanu Dan PNL DA
276. Vîrză Mihăiță PSD DA
277. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
281. Vosganian Varujan ALDE DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zainea Cornel USR NU
284. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 iunie 2020, 10:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro