Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2006 > 12:24 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2006, ora 12:24

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 580/2005 privind completarea Hotărârii Guvernului nr.884/2004 privind concesionarea unor spații cu destinația de cabinete medicale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:227 73 47 17 35 15 16 12 12
- voturi pentru (DA):216 67 47 16 34 14 15 11 12
- voturi împotrivă (NU):6 3 - 1 1 - 1 - -
- abțineri:5 3 - - - 1 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen - DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L NU
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PRM DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Dan Iosif PSD NU
53. Diaconescu Marin - DA
54. Diaconescu Renică PC DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Duțu Stelian PD-L DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
72. Fenechiu Relu PNL DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Damian PC DA
75. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Gheorghe Valeriu PNL DA
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Giurescu Ion PSD DA
86. Glăvan Ștefan PC DA
87. Godja Petru PSD DA
88. Gonțea Ion PD-L DA
89. Gușă Cozmin Horea - DA
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Hanganu Romeo Octavian PC NU
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ionescu Daniel PSD DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iriza Marius PRM DA
101. Iustian Mircea Teodor PNL DA
102. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
103. Kelemen Hunor UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
106. Kovacs Attila UDMR DA
107. Lakatos Petru UDMR DA
108. Lambrino Radu PD-L DA
109. Lificiu Petru - DA
110. Longher Ghervazen Minoritati DA
111. Macaleți Costică PSD DA
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
121. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Merce Ilie PRM DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Mircea Costache PRM DA
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Mitrea Miron Tudor PSD DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Momanu Corneliu PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Năstase Adrian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD NU
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oancea Viorel PNL DA
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Oltean Ioan PD-L DA
152. Oprea Gabriel PSD DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Pardău Dumitru PNL DA
155. Paveliu Marian Sorin PNL DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Plumb Rovana PSD DA
158. Ponta Victor-Viorel PSD DA
159. Pop Claudiu Adrian PSD DA
160. Popa Cornel PNL DA
161. Popa Daniela PC DA
162. Popa Nicolae PC DA
163. Popescu Dan Ioan PSD DA
164. Popescu Florin Aurelian PNL DA
165. Popescu Ionica Constanța PC DA
166. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
167. Preda Cezar-Florin PD-L DA
168. Preda Ion PNL DA
169. Pruteanu Vasile PNL DA
170. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
171. Pupeză Viorel PSD DA
172. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
173. Pușcaș Vasile PSD DA
174. Pușcă Mircea Valer PNL DA
175. Racoceanu Viorel PD-L DA
176. Raicu Romeo Marius PD-L DA
177. Rădulescu Cristian PD-L DA
178. Rogin Marius PD-L DA
179. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
180. Rus Ioan Aurel PRM DA
181. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
182. Rușanu Dan Radu PNL DA
183. Sanda Victor PSD DA
184. Sandu Gabriel PNL DA
185. Sandu-Capră Mihai PNL DA
186. Sasu Ion PSD DA
187. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
188. Sârb Gheorghe PSD DA
189. Sârbu Marian PSD DA
190. Sârbu Mugurel Liviu - DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sirețeanu Mihail PSD DA
193. Sóki Béla UDMR DA
194. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stan Ion PSD DA
197. Stoica Ion - DA
198. Străchinaru Petre PD-L DA
199. Strungă Emil PNL DA
200. Șandru Marcela Lavinia - DA
201. Știrbeț Cornel PNL DA
202. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
203. Știucă Alecsandru PSD DA
204. Tabără Valeriu PD-L DA
205. Tămagă Constantin PSD DA
206. Tărniceru Petru PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Timiș Ioan PSD DA
209. Todoran Pavel PSD DA
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR Abținere
212. Tudor Constantin PC DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
216. Ujeniuc Dragoș PNL DA
217. Ungureanu Petre PNL DA
218. Ursărescu Dorinel PNL DA
219. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
220. Văsioiu Horia PD-L DA
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlădoiu Aurel PSD DA
223. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
224. Voinea Florea PSD DA
225. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
226. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
227. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 10:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro