Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 14:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 14:52

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 538/2015 pentru ratificarea Acordului de Parteneriat Economic preliminar între Côte d'Ivoire, pe de o parte, și Comunitatea Europeană și Satele sale Membre, pe de altă parte, semnat la Abidjan, la 26 noiembrie 2008, și la Bruxelles, la 22 ianuarie 2009
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:280 135 90 9 9 12 19 6
- voturi pentru (DA):280 135 90 9 9 12 19 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Geantă Florian Daniel PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lubanovici Mircea PNL DA
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Man Mircea PNL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mincă Liliana PSD DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina PNL DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Movilă Petru - DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PNL DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Dumitru PSD DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oajdea Daniel Vasile ND DA
185. Oltean Ioan PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Paleologu Theodor PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Pardău Dumitru PNL DA
193. Paul Maria-Andreea PNL DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre - DA
198. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Ponta Victor-Viorel PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Radu Mihai ND DA
204. Popescu Dan-Cristian PNL DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
207. Potor Călin PSD DA
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - DA
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL DA
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Gheorghe PNL DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Sava Andrei-Valentin PSD DA
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
222. Scarlat George PNL DA
223. Secară Florin Mihail PNL DA
224. Sefer Cristian-George PSD DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL DA
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stan Ioan PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Radu PSD DA
235. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surdu Raluca PNL DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șcheau Ion PNL DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șoptică Costel PNL DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
245. Tararache Mihai PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teju Sorin ALDE DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
251. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
252. Tiuch Cătălin PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PNL DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
255. Tomac Eugen - DA
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudorie Violeta PSD DA
259. Tudose Mihai PSD DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PNL DA
262. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
263. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
264. Udriște Gheorghe PNL DA
265. Uricec Eugen Constantin PSD DA
266. Ursărescu Dorinel ALDE DA
267. Varga Lucia-Ana PNL DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
270. Vladu Iulian PNL DA
271. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
273. Vreme Valerian PSD DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 15:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro