Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:56

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 405/2014 privind statutul artistului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:279 131 77 10 12 15 22 12
- voturi pentru (DA):264 129 74 3 12 14 22 10
- voturi împotrivă (NU):10 - 1 7 - - - 2
- abțineri:5 2 2 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blănariu Valentin - DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Borbély László UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND NU
28. Calimente Mihăiță PNL Abținere
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Canacheu Costică PNL DA
31. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Cioată Cezar ALDE DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Comșa Cornel-George - DA
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
50. Covaci Dorel PSD Abținere
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Daea Petre PSD DA
59. Dalca Ștefan-Petru ND NU
60. Deaconu Mihai ND NU
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Mircea PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria - DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumbrăvanu Paul - NU
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fejér László-Ődőn UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu PSD DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Guran Virgil - NU
109. Gust Băloșin Florentin - DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hulea Ioan PSD DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kerekes Károly UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Lubanovici Mircea PNL DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PNL DA
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND NU
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Martin Eduard-Stelian PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Melinte Ion PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian PNL DA
150. Mihăilă Ioan PSD DA
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mincă Liliana ND NU
154. Mircovici Niculae Minoritati DA
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Moisii Constantin PSD DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru ND DA
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PNL DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND NU
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Popa Radu Mihai - DA
204. Popescu Dan-Cristian PNL DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Pușcaș Iacob PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - DA
213. Roman Cristian-Constantin PNL DA
214. Roman Gheorghe PSD DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rotaru Răzvan ND DA
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Scarlat George PNL DA
220. Secară Florin Mihail PNL DA
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
224. Simedru Dan Coriolan PNL DA
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stan Ion PSD DA
230. Stanciu Anghel PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
234. Stragea Sorin Constantin PSD DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Stroe Radu PSD DA
237. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
240. Șcheau Ion PNL DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Șova Lucian PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Tabugan Ion PSD DA
246. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
247. Tararache Mihai PNL DA
248. Tămâian Ioan PNL NU
249. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
250. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
251. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
252. Teju Sorin ALDE DA
253. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
254. Toader Mircea-Nicu PNL DA
255. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
256. Tomac Eugen ND DA
257. Traicu Rodin PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tudose Mihai PSD DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
262. Udriște Gheorghe PNL DA
263. Uricec Eugen Constantin PSD DA
264. Ursărescu Dorinel ALDE DA
265. Vainer Aurel Minoritati DA
266. Varga Lucia-Ana PNL DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
273. Vreme Valerian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
277. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
279. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 19:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro