Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.06.2015 > 15:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 iunie 2015, ora 15:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 497/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.42/2014 pentru prelungirea valabilității licențelor de traseu și a programului de transport, în baza cărora se efectuează serviciile regulate de transport de persoane între municipiul București și localitățile județului Ilfov
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:279 137 83 10 10 14 15 10
- voturi pentru (DA):276 137 83 10 8 14 14 10
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 2 - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Codîrlă Liviu PSD DA
50. Comșa Cornel-George - DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
80. Dumbrăvanu Paul - DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Laura PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Guran Virgil - DA
106. Gust Băloșin Florentin - DA
107. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
108. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
109. Holban Titi PSD DA
110. Horga Vasile PNL DA
111. Hulea Ioan PSD DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Iriza Scarlat - DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kereskényi Gábor UDMR NU
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Korodi Attila UDMR NU
127. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lubanovici Mircea PNL DA
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PNL DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Viorica PNL DA
135. Marian Ion Cristinel ND DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mazilu Constantin PSD DA
143. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
144. Melinte Ion PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Mihai Aurelian PNL DA
147. Mihăilă Ioan PSD DA
148. Mincă Liliana ND DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL DA
155. Moisii Constantin PSD DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Moldovan Iosif UDMR DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Muntean Mircia PSD DA
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Murgu Neagu PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Nazare Alexandru PNL DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Florian PSD DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Niculescu Dumitru PSD DA
172. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Nistor Marioara PSD DA
175. Niță Emil PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oajdea Daniel Vasile ND DA
178. Ochi Ion PSD DA
179. Oltean Ioan PNL DA
180. Orban Ludovic PNL DA
181. Palașcă Viorel ALDE DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Paleologu Theodor PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Pardău Dumitru PNL DA
187. Paul Maria-Andreea PNL DA
188. Păun Nicolae Minoritati DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petric Octavian PSD DA
193. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popeangă Vasile PSD DA
198. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
199. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
200. Potor Călin PSD DA
201. Preda Cezar-Florin PNL DA
202. Pușcaș Iacob PSD DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo - DA
207. Reuer Elena-Ramona PNL DA
208. Roman Cristian-Constantin PNL DA
209. Roman Gheorghe PSD DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rotaru Răzvan ND DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL DA
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ion PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stanciu Zisu PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Stroe Radu PSD DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion PNL DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tabugan Ion PSD DA
243. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
244. Tararache Mihai PNL DA
245. Tămâian Ioan PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
250. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
251. Tiuch Cătălin PSD DA
252. Toader Mircea-Nicu PNL DA
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Tomac Eugen ND DA
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PNL DA
260. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
261. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
262. Udriște Gheorghe PNL DA
263. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
264. Uricec Eugen Constantin PSD DA
265. Ursărescu Dorinel ALDE DA
266. Varga Lucia-Ana PNL DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
270. Vladu Iulian PNL DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vreme Valerian PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
277. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
279. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 5:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro