Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.06.2015 > 15:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 iunie 2015, ora 15:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 58/2015 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:264 128 81 9 10 13 13 10
- voturi pentru (DA):256 126 78 9 9 13 13 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:6 1 2 - 1 - - 2
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - Abținere
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Codîrlă Liviu PSD DA
49. Comșa Cornel-George - DA
50. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cristian Horia PNL DA
56. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Daea Petre PSD DA
59. Dalca Ștefan-Petru ND DA
60. Dascălu Constantin PNL DA
61. Deaconu Mihai ND DA
62. Delureanu Virgil PSD DA
63. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
64. Dima Toader PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Doboș Anton PNL DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dolha Mircea PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Dolineaschi Andrei PSD DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
73. Dragomir Gheorghe PNL DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumbrăvanu Paul - Abținere
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Fonta Nuțu PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin ALDE DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Laura PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Florin PSD DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Grecea Maria PNL DA
101. Guran Virgil - DA
102. Gust Băloșin Florentin - DA
103. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
104. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
105. Holban Titi PSD DA
106. Horga Vasile PNL DA
107. Hulea Ioan PSD DA
108. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
109. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iane Daniel PNL DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ionescu Aurelian ALDE DA
115. Ionescu George PNL DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
118. Iriza Scarlat - DA
119. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
120. Khraibani Camelia PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lubanovici Mircea PNL DA
125. Lupu Mihai PNL DA
126. Man Mircea PNL DA
127. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
128. Marcoci Vlad PSD DA
129. Marcu Viorica PNL DA
130. Marian Ion Cristinel ND DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Marin Gheorghe PSD DA
133. Marocico Ion Minoritati DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Máté András-Levente UDMR DA
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
138. Mihai Aurelian PNL DA
139. Mihăilă Ioan PSD DA
140. Mincă Liliana ND DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
143. Mîrza Gavril PSD DA
144. Mocanu Adrian PSD DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mocioi Niculina PNL DA
147. Moisii Constantin PSD DA
148. Moldovan Ioan ALDE DA
149. Moldovan Iosif UDMR DA
150. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
151. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
152. Muntean Mircia PSD DA
153. Munteanu Ioan PSD DA
154. Murgu Neagu PSD DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Nazare Alexandru PNL DA
157. Neacșu Marian PSD DA
158. Necula Cosmin PSD Abținere
159. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
160. Nicoară Romeo Florin PNL DA
161. Nicolae Florian PSD DA
162. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
163. Niculescu Dumitru PSD DA
164. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Nistor Marioara PSD DA
167. Niță Emil PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Oajdea Daniel Vasile ND DA
170. Ochi Ion PSD DA
171. Oltean Ioan PNL DA
172. Orban Ludovic PNL DA
173. Palașcă Viorel ALDE DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Paleologu Theodor PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Pardău Dumitru PNL DA
179. Paul Maria-Andreea PNL DA
180. Păun Nicolae Minoritati DA
181. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
182. Peia Ninel PSD DA
183. Petrea Dorin Silviu PSD DA
184. Petric Octavian PSD DA
185. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
186. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
187. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
188. Pop Georgian PSD DA
189. Popeangă Vasile PSD DA
190. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
191. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
192. Preda Cezar-Florin PNL DA
193. Pușcaș Iacob PSD DA
194. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
195. Răducanu Ion PSD DA
196. Rădulescu Constantin PSD DA
197. Rădulescu Romeo - DA
198. Rățoi Neculai PSD DA
199. Reuer Elena-Ramona PNL DA
200. Roman Cristian-Constantin PNL DA
201. Roman Gheorghe PSD DA
202. Roman Victor PSD DA
203. Roșca Mircea PNL DA
204. Rotaru Răzvan ND DA
205. Rusu Valentin PNL DA
206. Săpunaru Nini PNL DA
207. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
208. Scarlat George PNL DA
209. Sefer Cristian-George PSD DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Simedru Dan Coriolan PNL -
212. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Stan Ioan PSD DA
215. Stan Ion PSD DA
216. Stanciu Anghel PSD DA
217. Stanciu Zisu PSD DA
218. Stancu Ionel Minoritati DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
221. Stragea Sorin Constantin PSD DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
223. Stroe Radu PSD DA
224. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD -
226. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șcheau Ion PNL DA
229. Șoptică Costel PNL DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tabugan Ion PSD DA
233. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
234. Tararache Mihai PNL DA
235. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
236. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
237. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
238. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
239. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
240. Tiuch Cătălin PSD DA
241. Toader Mircea-Nicu PNL DA
242. Traicu Rodin PSD DA
243. Tudorache Daniel PSD DA
244. Tudorie Violeta PSD DA
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Tușa Adriana Diana PNL DA
247. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
248. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
249. Udriște Gheorghe PNL DA
250. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
251. Varga Lucia-Ana PNL DA
252. Varga Vasile PNL DA
253. Vasilică Radu Costin PSD DA
254. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
255. Vladu Iulian PNL DA
256. Vlădoiu Aurel PSD DA
257. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
258. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
259. Vreme Valerian PSD DA
260. Zaharcu Neviser PSD DA
261. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
262. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
264. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 aprilie 2021, 15:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro