Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2015 > 14:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iunie 2015, ora 14:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 131/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:315 154 92 6 13 15 22 13
- voturi pentru (DA):314 154 92 6 13 15 22 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria - DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Fonta Nuțu PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin ALDE DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Georgescu Laura PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
123. Guran Virgil - DA
124. Gust Băloșin Florentin - NU
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PNL DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Man Mircea PNL DA
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marica Petru-Sorin PSD DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian PNL DA
166. Mihăilă Ioan PSD DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Militaru Lucian PNL DA
170. Mincă Liliana ND DA
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
173. Mitrea Manuela PSD DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina PNL DA
178. Moisii Constantin PSD DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Munteanu Ioan PSD DA
185. Murgu Neagu PSD DA
186. Nazare Alexandru PNL DA
187. Neacșu Marian PSD DA
188. Necula Cosmin PSD DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
195. Nicolicea Eugen PSD DA
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru PSD DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Niță Constantin PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Ochi Ion PSD DA
206. Oltean Ioan PNL DA
207. Orban Ludovic PNL DA
208. Oros Nechita-Adrian PNL DA
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Paleologu Theodor PNL DA
212. Pană Adriana-Doina PSD DA
213. Pardău Dumitru PNL DA
214. Paul Maria-Andreea PNL DA
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Pârgaru Ion PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
221. Plumb Rovana PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Ponta Victor-Viorel PSD DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Octavian-Marius PNL DA
227. Popa Radu Mihai - DA
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Potor Călin PSD DA
230. Preda Cezar-Florin PNL DA
231. Pușcaș Iacob PSD DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rădulescu Romeo - DA
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Rizea Cristian PSD DA
239. Roman Cristian-Constantin PNL DA
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Ioan Sorin PSD DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Rotaru Răzvan ND DA
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Secară Florin Mihail PNL DA
250. Sefer Cristian-George PSD DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL DA
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stanciu Zisu PSD DA
259. Stancu Ionel Minoritati DA
260. Stativă Irinel Ioan PSD DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
263. Stoica Mihaela - DA
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Radu PSD DA
266. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șcheau Ion PNL DA
270. Șimon Gheorghe PSD DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șova Lucian PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
275. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
276. Tararache Mihai PNL DA
277. Tămâian Ioan PNL DA
278. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teju Sorin ALDE DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
284. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
285. Tiuch Cătălin PSD DA
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Toader Mircea-Nicu PNL DA
288. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tudorie Violeta PSD DA
292. Tudose Mihai PSD DA
293. Turcan Raluca PNL DA
294. Tușa Adriana Diana PNL DA
295. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
296. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
297. Udriște Gheorghe PNL DA
298. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
299. Uricec Eugen Constantin PSD DA
300. Ursărescu Dorinel ALDE DA
301. Vainer Aurel Minoritati DA
302. Varga Lucia-Ana PNL DA
303. Varga Vasile PNL DA
304. Vasilică Radu Costin PSD DA
305. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
306. Vladu Iulian PNL DA
307. Vlădoiu Aurel PSD DA
308. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
309. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
310. Vulpescu Ioan PSD DA
311. Weber Mihai PSD DA
312. Zaharcu Neviser PSD DA
313. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 aprilie 2021, 20:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro