Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2015 > 14:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iunie 2015, ora 14:32

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 279/2013 pentru modificarea alin.(1) al art.3 din Legea nr.61/1993 privind alocația de stat pentru copii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:314 154 92 6 12 15 22 13
- voturi pentru (DA):307 153 92 3 12 15 22 10
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2
- abțineri:5 1 - 3 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND Abținere
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria - DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul - Abținere
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghe Florin PSD DA
112. Gheorghe Tinel PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PNL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
121. Guran Virgil - NU
122. Gust Băloșin Florentin - NU
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL DA
148. Man Mircea PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolache Marius PSD DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian PNL DA
163. Mihăilă Ioan PSD DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Militaru Lucian PNL DA
167. Mincă Liliana ND Abținere
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina PNL DA
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Moldovan Iosif UDMR DA
178. Molnar Zsolt UDMR DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PNL DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL DA
191. Nicolae Alexandri PNL DA
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
194. Nicolicea Eugen PSD DA
195. Niculae Aurel PSD DA
196. Niculescu Dumitru PSD DA
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Constantin PSD DA
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PNL DA
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Oros Nechita-Adrian PNL DA
208. Palașcă Viorel ALDE DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor PNL DA
211. Pană Adriana-Doina PSD DA
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Paul Maria-Andreea PNL DA
214. Păun Nicolae Minoritati DA
215. Pârgaru Ion PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
220. Plumb Rovana PSD DA
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Ponta Victor-Viorel PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popa Radu Mihai - DA
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Potor Călin PSD DA
229. Preda Cezar-Florin PNL DA
230. Pușcaș Iacob PSD DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo - DA
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Rizea Cristian PSD DA
238. Roman Cristian-Constantin PNL DA
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Ioan Sorin PSD DA
241. Roman Victor PSD DA
242. Roșca Lucreția PSD DA
243. Roșca Mircea PNL DA
244. Rotaru Răzvan ND DA
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Secară Florin Mihail PNL DA
250. Sefer Cristian-George PSD DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL DA
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stanciu Zisu PSD DA
259. Stancu Ionel Minoritati DA
260. Stativă Irinel Ioan PSD DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
263. Stoica Mihaela - DA
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Radu PSD DA
266. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șcheau Ion PNL DA
270. Șimon Gheorghe PSD DA
271. Șova Lucian PSD DA
272. Ștefan Viorel PSD DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
275. Tararache Mihai PNL DA
276. Tămâian Ioan PNL DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teju Sorin ALDE DA
281. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
282. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
283. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Tîlvăr Angel PSD DA
286. Toader Mircea-Nicu PNL DA
287. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
288. Traicu Rodin PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD DA
292. Turcan Raluca PNL DA
293. Tușa Adriana Diana PNL DA
294. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
295. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
296. Udriște Gheorghe PNL DA
297. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
298. Uricec Eugen Constantin PSD DA
299. Ursărescu Dorinel ALDE DA
300. Vainer Aurel Minoritati DA
301. Varga Lucia-Ana PNL DA
302. Varga Vasile PNL DA
303. Vasilică Radu Costin PSD DA
304. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
305. Vladu Iulian PNL DA
306. Vlădoiu Aurel PSD DA
307. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
308. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Weber Mihai PSD DA
311. Zaharcu Neviser PSD DA
312. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
313. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
314. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 1 octombrie 2020, 5:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro