Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2015 > 14:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iunie 2015, ora 14:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 54/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Rezultatele consultării publice privind Strategia Europa 2020 pentru o creștere inteligentă, durabilă și favorabilă incluziunii COM (2015) 100
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:310 150 94 6 12 14 21 13
- voturi pentru (DA):309 150 93 6 12 14 21 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Blănariu Valentin - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana - DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria - DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul - DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Georgescu Laura PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil - DA
120. Gust Băloșin Florentin - DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PNL DA
146. Man Mircea PNL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian PNL DA
160. Mihăilă Ioan PSD DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PNL DA
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina PNL DA
172. Moisii Constantin PSD DA
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Moldovan Iosif UDMR DA
175. Molnar Zsolt UDMR DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
177. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Niculae Aurel PSD DA
192. Niculescu Dumitru PSD DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Ochi Ion PSD DA
200. Oltean Ioan PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Oros Nechita-Adrian PNL DA
203. Palașcă Viorel ALDE DA
204. Palăr Ionel PNL DA
205. Paleologu Theodor PNL DA
206. Pană Adriana-Doina PSD DA
207. Pardău Dumitru PNL DA
208. Paul Maria-Andreea PNL DA
209. Păun Nicolae Minoritati DA
210. Pârgaru Ion PSD DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
215. Plumb Rovana PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Ponta Victor-Viorel PSD DA
219. Pop Georgian PSD DA
220. Popa Octavian-Marius PNL DA
221. Popa Radu Mihai - DA
222. Potor Călin PSD DA
223. Preda Cezar-Florin PNL DA
224. Pușcaș Iacob PSD DA
225. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
226. Răducanu Ion PSD DA
227. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rădulescu Romeo - DA
230. Rățoi Neculai PSD DA
231. Rizea Cristian PSD DA
232. Roman Cristian-Constantin PNL DA
233. Roman Gheorghe PSD DA
234. Roman Victor PSD DA
235. Roșca Lucreția PSD DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rotaru Răzvan ND DA
238. Rusu Valentin PNL DA
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL DA
243. Secară Florin Mihail PNL DA
244. Sefer Cristian-George PSD DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
247. Simedru Dan Coriolan PNL DA
248. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
249. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stanciu Anghel PSD DA
252. Stanciu Zisu PSD DA
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Alexandru PSD DA
256. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
257. Stoica Mihaela - DA
258. Stragea Sorin Constantin PSD DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Stroe Radu PSD DA
261. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șcheau Ion PNL DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Șova Lucian PSD DA
268. Ștefan Viorel PSD DA
269. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
270. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
271. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
272. Tararache Mihai PNL DA
273. Tămâian Ioan PNL DA
274. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teju Sorin ALDE DA
278. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
279. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
280. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PNL DA
284. Traicu Rodin PSD DA
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tudorie Violeta PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Turcan Raluca PNL DA
289. Tușa Adriana Diana PNL DA
290. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
291. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
292. Udriște Gheorghe PNL DA
293. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
294. Uricec Eugen Constantin PSD DA
295. Ursărescu Dorinel ALDE DA
296. Vainer Aurel Minoritati DA
297. Varga Lucia-Ana PNL DA
298. Varga Vasile PNL DA
299. Vasilică Radu Costin PSD DA
300. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
301. Vladu Iulian PNL DA
302. Vlădoiu Aurel PSD DA
303. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
304. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Zaharcu Neviser PSD DA
308. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
309. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 aprilie 2021, 17:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro